Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Keresztszülő para. Ilyen...

Keresztszülő para. Ilyen helyzetben Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Első "jelölt": Az én testvérem, akivel nekem és a páromnak is normális a kapcsolata, de messzebb lakik, így ritkán találkozunk és elég magának való ember, de szivesen vállalná a keresztanyaságot. Nekem ő lenne a választásom, de ebben nem egyedül döntök.

A másik "jelölt": A párom huga. Nekik nagyon jó a viszonyuk egymással, remek testvérek, de én nem vagyok vele semmilyen kapcsolatban, ha találkozunk szia-szia és ennyi. Nem azért, mert nem kedvelem csak nincs közös témánk. Róla még tudni kell, hogy jól bánik a másik sógornőm lányával is, szinte minden szabadidejét vele tölti és tipikus "kersztanya stilusa" van. A párom nem mondja ki, de tudom, hogy őt szeretné.

A harmadik "jelölt": A párom nővére. Velem jóban van, mi vagyunk a lányuk keresztszülei, de a párommal rossz a viszonyuk és nem is vagyok benne biztos, hogy vállalná, pedig jobban örülnék, mint a másik sógornőmnek. Mivel mi vagyunk az ő gyereküknek így logikusabb is lenne.

Mindenképp közülök szeretnénk választani a keresztanyát.


2017. júl. 22. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
És ki lenne a keresztapja? szerintem úgy fair, hogy egyik keresztszülőt váalszt az egyikőtök, másiakt a másik, annyi feltétellel, hogy a te jelölteddel jóban legyen a párod és fordítva. Szóval pl. te felkéred a testvéred keresztanyának, akit kedvel a párod, ő meg felkér keresztapának valakit, akit te kedvelsz.
2017. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A keresztapa egy közös gyerekkori barátunk lesz, de neki nincs állandó barátnője/felesége.Ezért egyeztünk meg úgy, hogy a lány testvérek közül választunk.
2017. júl. 22. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kizárásos alapon. Te a hugát nem akarod, ő a nővérét nem. Akkor marad a te testvéred.
2017. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a te testvéred lenne a legjobb megoldás.
2017. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Keresztszülőknek régen csakis párokat választottak. Az egésznek az a lényege, hogy ha veletek történik valami, akkor ők azok, akik a gyerek mellé állnak és segítik őt mindenben. A másik funkciója az, hogy besegítenek abban, hogy a gyerek testileg-lelkileg egészségesen fejlődjön, tanácsot adnak neki a nagy döntések előtt.


Kicsit morbid leszek, de erre a kérdésre próbáljatok választ adni: ha veletek valami történne, melyik jelöltről tudjátok elképzelni, hogy a legjobban fel tudná nevelni a gyereketeket? Ki mellett tudnátok elképzelni őt? Természetesen nem fog erre sor kerülni, de ennek a végiggondolása segíthet a megfelelő döntés meghozatalában. Eredetileg, amikor még valódi tétje volt a keresztszülőségnek, ezt vették figyelembe. Keresztszülőnek lenni ezért (volt) nagy felelősség és igazi szép, nemes feladat.

2017. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne addj isten tortenik veletek vmi, a gyamhatosag donti el hova kerulnek a gyerekek, nem automatikusan a keresztszulokhoz. Ismerek ilyen peldat, hogy a nagyihoz kerultek, mikor a szomszed faluban vannak a keresztszulok. Es sztem nem fontos hogy parok legyenek.

Vagy irjatok a vegrendeletbe (remeljuk ilyen nem kell meg 60evig), hogy kiben biztok annyira, hogy felnevelje. Szerintem manapsag nincs erteke a keresztszulosegnek...

2017. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván ma a gyámhatóság dönt, de amikor még az nem volt, akkor a szülők így biztosították a gyerekeik biztonságát minden eshetőségre.

Manapság jelképes értelme van a keresztszülőségnek, de akkor is olyat érdemes választani, aki segítségére lehet a gyereknek válságos helyzetekkor, konfliktusokban, nagy döntések előtt.

2017. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7-es, egy nagynéni, nagybácsi, család barátja mindenképpen segítségére lesz a gyereknek, ha baj történik. Ehhez nem kell külön még egy szertartás.
2017. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
8-as, akkor innentől kezdve minek egyáltalán keresztszülőt választani? Akkor dobja be a neveket egy kalapba és húzza ki, mert úgyis lényegtelen? Vagy mi a javaslatod?
2017. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ildike87 ***** válasza:
Egy kicsit már régi a kérdés, de érdekelne, hogy ki lett végül a keresztanya.
2018. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!