Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Minden lében kanál tesóm...

Minden lében kanál tesóm barátnőjét, hogyan tudnánk leszerelni? Keresztelés hogyan?

Figyelt kérdés

Tesómmal való megismerkedése után 1-2 hónapon belül - látva, hogy nem esek hasra a "nagysága" előtt - összeveszett velem. Aztán összeveszett tesómmal (állítólag miattam?!) utána az anyámmal, majd az akkor barátnőmmel végezte a sort. Borzasztóan irigy volt, hogy mi már jegyben jártunk és nagyban terveztünk az eskvőnket. Arra továbbra is rettenetes módon irigy, hogy mennyit keresünk és hogyan élünk. Azt szerintem mondanom sem kell, hogy az esküvőnk előtt is végig a reflektorfényben akart lenni és meg akarta nekünk mondani, hogy mit hogyan kellene csinálnunk. Szerencse utána ez az esküvő után csökkent.


Igen ám, de azóta bejelentettük, hogy babát várunk. Természetes ő ismét hozta a formáját és kijelentették, hogy akkor mennek bérmálkozni, hogy ha majd meg akarjuk keresztelni a gyerekünket és véletlenül rájuk esik a választás, akkor ne legyen ebből gond. Ez már szálka volt a szememben, de mondom rendben az örömükben mondták. Azóta viszont ő állandóan ezzel hozakodik elő mindenféle kontextusban, pl. "most sikerült tesómat rávenni a templomba menetelre", "ők nem akarják ránk erőltetni, hogy őket válasszuk keresztszülőknek", "ők igazán csak azért csinálták meg, hogy ha majd őket választanánk, akkor ne legyen gond", stb.


Én megfogadtam azután, hogy koszorúslánynak kérte fel a feleségem, hogy soha többé semmilyen módon nem akarom, hogy az én kis családomhoz közelebb kerülhessen, mint ahol van. Így eldöntöttük, hogy ha tesóm lesz a keresztszülő, akkor őt nem kérjük fel (egyébként az egyházijog tiltja is, hogy párok lehessenek keresztszülők).


Édesanyám - teljesen jogosan - egyikünk pártjára sem áll. Ő csak azt szeretné, hogy ne legyünk rosszban.


Ti mit tennétek? Alapvetően szeretnénk keresztelőt tartni, és lenne más jelentkező is.



2017. máj. 11. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Megértelek és igazad van. Ha felkéritek tesódat, de a párját nem, abból óriási botrányt fognak csinálni, lehet tesód is visszautasítja a keresztszülőséget majd. Ezt csak azért írtam, hogy tudd, mire számíthatsz majd. Innentől tuti ugrik a "jó" viszony.

Egyébként én azt csinálnám, hogy megkérdezném anyukámat róla, felvázolva a fent leírt lehetőséget is. Hiszen sajnos rajta fog "csattanni". És tuti nem kérném fel a csajt keresztszülőnek. Még akkor sem, ha ez azzal jár, hogy akkor tesódat sem kéred.

2017. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha akartok is keresztelöt, semmi esetre se ezt a nöt válasszatok, hanem olyan valakit, aki tényleg pozitív ember a számotokra.
2017. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha van más jelentkező, akkor tesódat se kérd fel, kisebb lesz a sértettség. Majd a következőnek lehet a keresztapja, hátha addig kikerül a családból a "nagysága".:-)
2017. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Én jóban vagyok a sógorommal, és sógornőmmel, és természetesnek vettem, hogy a kislányuk keresztapja az én férjem, vagyis a sógor öccse, a keresztanyja a sógornőm húga lett.

Én azt tanácsolom neked, hogy ilyen döntésben ne azt nézzétek, hogy ki mennyire sértődik meg, hanem azt, hogy hosszabb távon mi a legjobb a kicsinek.

2017. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Leírottjaid szerint miért "minden lében kanál" a tesód?
2017. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Gyk-n sok hasonló esetet olvastam. Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer itt találom magam a másik oldalon.


Tovább nehezíti a helyzetet, hogy ha nem kérjük fel tesómat keresztszülőnek, akkor fordított esetben ő sem fog felkérni engem - minket - , holott én örömmel vállalnám el.


Még talán ez lehet egy járható út, hogy az egyházijog végett ők ketten nem lehetnek hivatalosan egyszerre keresztszülők, mert ahhoz egyházi esküvő kell. De ez ahogy írtátok is, rizikós.


A legszomorúbb, hogy a gyerek még meg sem született, de már ezen kell rágódnunk. :(

2017. máj. 11. 21:34
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát hallod, tuti nem az eszeddel keresel jól, egy értelmes mondatod nincsen.
2017. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Tesóm most tervezgeti az eljegyzést. Nem hiszem és amúgy nem kívánom, hogy szétmenjenek. Ha tesómnak ő megteszi, ám legyen. Szerencsére nem kell a tesóm barátnőjével egy fedél alatt lakunk vagy gyakran találkoznunk.


Ez a másik ami talán még lehetőség, hogy van egy másik tesóm is, aki épp most bérmálkozott. Lehet, hogy majd akkor őket kérjük fel együtt. Ezt ugyanis nem tiltja semmi sem. És erre senkinek lehet semmilyen panasza, hiszen a testvéreimet kérem fel.

2017. máj. 11. 21:40
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
7-es: vagy csak hozzászoktál a sok szerencsétlen telefonról író hányadékához. Szerintem teljesen oké a szöveg.
2017. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
9: aha... már a kérdésnek sincs se füle, se farka, ugyanis nem a tesója minden lében kanál, mint később kiderül. De idézhetek még...
2017. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!