Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarok keresztszülő...

Nem akarok keresztszülő lenni, akkor nagy baj ez?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok,bár megkereazteltek,elsőáldoztam,de csak a ruha miatt.

Házasodni már nem voktam hajlandó templomban,férjem sem hívő,hiába nevelték annak.

Az öccsééknek nemrég született gyerek,minket akarnak keresztszülőnek.

Férjem hajlana rá,nekem viszont herótom van az egyháztól úgy ahogy van,templomba csak temetéskor és más esküvőjére megyünk ha muszáj (késtünk már wl direkt,katolikus esküvő egy borzalom).

Ateista keresztszülőket választani minek? Ugyse fogom templombacipelni a gyereket,ajándékot meg kap egyébként is,hisz unokaöccs.

Férjem nem katolikus,én igen papiron,még egyházi esküvőt és átkeresztelkedést is elvárna a pap,nem kevés pénzzel valami egyházadó címen...


2016. aug. 29. 13:14
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Még csak háttérinfo hogy mi leszünk felkérve,de nagyon más lehetőség nincs is nagyon,náluk testvért szokás,és a gyerek anyja egyke.
2016. aug. 29. 13:16
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Közlitek, hogy mivel nem vagytok vallásosak, ezért nem vállaljátok.

Ha elsöre megsértödnek, akkor majd megbékülnek idövel.

2016. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagy baj, legalábbis nálunk nem lenne belőle semmi, ha nemet mondanánk. Léteznek unokatesók is, meg miegymás, de lehet az legjobb barát is. Főleg semmi értelme, ha ti magatok nem is vagytok hívők.
2016. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
A kommentedben meg is magyarázod, hogy miért baj. Testvért szoktak, az meg te vagy, más meg nincs. Segíts a fiataloknak mást találni!
2016. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Unokatesók akik vannak azokkal nagyon ritkán találkoznak,barátaik nincsenek igazán. (munkamánia,szabadidőben pedig szülőkkel vannak). Ezért fognak minket,após elkottyintotta.
2016. aug. 29. 13:31
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem lenne gond, és nem haragudnék meg. Főleg, ha ilyen plusz feladatokkal is járna, mint átkeresztelkedés. Ezt nem lehet szerintem senkitől sem elvárni.
2016. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
4-es: én keressek nekik barátokat? Nem 10 évesek vagyunk,ráadásul az érdeklődésunk is nagyon más. Rokonokkal mi se nagyon találkozunk csak az enyéimmel,férjemé eléggé széthúz.
2016. aug. 29. 13:33
 8/28 A kérdező kommentje:

Átkeresztelkedés annyira nem zavar,nekem nem kell,férjem meg az öccse kedvéért megcsinálná.

De hogy akaratunk ellenére egyházi esküvő és súlyos pénzek kifizetése... az már annál inkább.

2016. aug. 29. 13:35
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Ja, nem úgy gondoltam, hogy keress nekik barátokat, hanem hogy segíthettek nekik (persze nem muszáj) ötletelni, hogy ki jöhet szóba. Rokonság, család, vagy akárki. Valaki csak van a közeli vagy távoli ismeretségi körükben, aki elvállalná, és még alkalmas is erre.
2016. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

Ők is tudják, hogy ateista vagy?

Ha igen és mégis Titeket együtt szeretnének keresztszülőnek, Neked pedig gyakorlatilag mindegy, akkor szerintem testvérnek illene elvállalni. Nem a keresztszülő cipeli templomba a gyereket, ajándékot meg ahogy Te is írtad, egyébként is kap.


A pappal le lehet beszélni, hogy ne kelljen egyházi esküvő, átkeresztelkedés - bár ez a szülők dolga.

2016. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!