Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem kapjuk vissza amit kölcsön...

Nem kapjuk vissza amit kölcsönadunk, meddig mehet ez így?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó konkrétabban,hogy a férjem szülei állandó jellegel kérnek kölcsön újabban de már nem akarják megadni..régebben is rendszeresen előfordult, de mindig vissza kaptuk...Most úgy érzik ,hogy nem kell vissza

adniuk,mert havonta 2xer vigyáznak a gyerekre ..Nem fenyegeti őket éhenhalás de mindig sírnak, hogy nem marad pénzük nyugdíjjig és adjunk kölcsön..a férjem meg sajnálja őket és ad..most már szóvá tettem neki, hogy ezt a pénzt mikor látjuk újra,mert rengeteg kiadásunk lesz ,jön a második gyerekünk . látom hogy nagyon bántja a dolog de egy kis pityergéssel mindig meghatják... A testvére ugyanilyen volt, minden hónapban 10 ezer ftal meg sok minden egyébbel segítette őket,közben ők mindenféle szükségtelen dologra költötték a pénzt, aztán megunta és már nem ad, azért lettünk mi az áldozatok... Szerintetek mit kéne tennem?ti adtok a szüleiteknek pénzt csak úgy ?



2017. júl. 30. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kölcsön adni és nem kell hogy a gyerekre vigyázzanak
2017. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja hát ez lenne a legjobb... de mindig megsajnálja őket,hogy tudnám elérni azt,hogy reálisan lássa a dolgot, és nemet mondjon?
2017. júl. 30. 08:57
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Közöd vele, hogy mivel házasok vagytok, a jövedelmet közös. Ha o ad x összeget a szüleinek, akkor innentől kezdve te is adsz a te szüleidnek ugyanannyit
2017. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha a gyerekre vigyáznak rendszeresen, akkor illene nektek némi "zsebpénzt" vagy ajándékot adni nyugdíjuk ide vagy oda.


Azonban a kölcsönöknek is van határa és a vissza nem adásnak meg pláne.Ez olyan kicsi ujj meg kar esete...ha nem szólnak, hogy most és eddig, akkor mehet a lejmolás...


Esetleg vezessétek rá őket, hogy csak akkor tudtok adni most-mostantól, ha az előző kölcsönt visszaadják.Sajnos jelenleg és jövőben így álltok majd:DDD

Ezzel nem lehet vitázni, ha normálisak persze...

2017. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ők nem élnek magyarországon..de nem is tudom, hogy ez miként fog megoldódni, majd telekürtölik a szomszédokat, hogy milyen szemét gyerekük van , és a szomszéduktól fognak kölcsönkérni...én meg már hányni tudnék tőlük ezért a lehúzós stílusért..
2017. júl. 30. 09:11
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindig vettünk nekik ezt azt.. mosószert vagy húst vásárláskor, nem rendszeresen de havonta,kéthavonta plusz mivel van eü kártyánk ,kiváltjuk a szükséges gyógyszert ...az ,hogy maximum havi 2xer 2 óra hosszára vigyáznak a gyerekre szerintem senkit nem jogosít fel,hogy pénzeljük őket...én nem tudom , hogy csak nekik ennyire természetes?
2017. júl. 30. 09:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyerekre vigyázós dolgot nagyon szépen lehet honorálni, pl hogy csináltok nekik egy bevásárlást x összeg értékben, miből a gyerekre tudnak főzni, meg esetleg nasit, gyümölcsöt adni neki.

Így értelmes dologra megy el a pénz.

2017. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz ezzel, magukat járatják le csak ezzel a 'jajj a gonosz gyerekek sose adnak pénzt' dumával. Nekem a nagymamám volt ilyen több milliót húzott le a szüleimről pedig ők se éltek rosszul tehát új kocsira meg nyaralásra kellett a pénz , nem kajára. Majd amikor elzárult a csap tőlünk egy másik rokont huzogatott le.Az ilyenek soha nem változnak meg. Akkor is szar vagy ha adsz mert épp nem eleget vagy nem elég hamar meg akkor is ha nem adsz.
2017. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

# 6


2 óra csak a vigyázósdi???Én hétvégékre gondoltam:DDD

Ennyiért még pénzt sem fogadnék el bár egy narancslét biztosan, ha sokat kell vezényelni a gyereknek:DDD


Húzd meg a határt, mint írtam és ne érdekeljen a szomszédság véleménye.

Szerintem párod is megérti, de talán eszen oldal eszmecseréjét mutasd meg neki megerősítésül, hogy lássa mi a helyes irány;)

2017. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nálunk vigyáznak a gyerekre és csak amíg orvoshoz megyünk vagy vmi halaszthatatlan dolog van ...szval a gyerekre egy fillért nem kell költeniük..nagyon manipulatívak én tisztában vagyok vele ,hogy nem normális , engem a szüleim nem tudnának így megvakítani, de nem vagyunk egyformák..
2017. júl. 30. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!