Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem kapjuk vissza amit kölcsön...

Nem kapjuk vissza amit kölcsönadunk, meddig mehet ez így?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó konkrétabban,hogy a férjem szülei állandó jellegel kérnek kölcsön újabban de már nem akarják megadni..régebben is rendszeresen előfordult, de mindig vissza kaptuk...Most úgy érzik ,hogy nem kell vissza

adniuk,mert havonta 2xer vigyáznak a gyerekre ..Nem fenyegeti őket éhenhalás de mindig sírnak, hogy nem marad pénzük nyugdíjjig és adjunk kölcsön..a férjem meg sajnálja őket és ad..most már szóvá tettem neki, hogy ezt a pénzt mikor látjuk újra,mert rengeteg kiadásunk lesz ,jön a második gyerekünk . látom hogy nagyon bántja a dolog de egy kis pityergéssel mindig meghatják... A testvére ugyanilyen volt, minden hónapban 10 ezer ftal meg sok minden egyébbel segítette őket,közben ők mindenféle szükségtelen dologra költötték a pénzt, aztán megunta és már nem ad, azért lettünk mi az áldozatok... Szerintetek mit kéne tennem?ti adtok a szüleiteknek pénzt csak úgy ?



2017. júl. 30. 08:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

# 10


Ez már a vicc kategória...bocsánat, ne haragudj:)

Ebből kifolyólag egy tréfát biztosan űznék velük a legközelebbi felvigyázáskor otthon, ha már otthon.

Tehát vigyázások után jön a lejmolás...érkezésük előtt, aznap szinte üresre lenne hagyva a hűtő, nem lenne főzve semmi a tűzhelyen, tálban sem lenne gyümölcs, mosópor sem lenne...stb...szóval, szerénység lenne mindenhol-mindenben.Ezeket jól láthatóvá tenni számukra.

Kétlem, hogy ne kérdeznének rá az "ürességre", így a válasz is iránymutató lenne számukra, hogy "Sajnos nem telik most ezekre".

Pofátlanságon túltevő dolog a kölcsön kérése ilyen tények láttán, de nem kizárt ( gondolom ).Ha mégis, akkor szemükbe, mint "Ne haragudjatok, de mint látjátok lenne mire költeni és azt is, amit eddig nem adtatok vissza."

A lényege a játéknak, hogy belássák, lejmolók.

Persze, egyenesebb leülni és szemükbe mondani a tényeket és kész.

2017. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
Ismeros...annyi kulombseggel hogy parom szulei javaban dolgozo fiatal emberek, 38 es 43 evesek de minden honapban kertek kolvson paromtol jelzem en terhes vagyok tehat van meg lenne mire kolteni a penzt. Minden honap elejen 40e forinttal huztak/tak le minket. Oke h visszaadtak de nem mind1 h azt a 40e forintot mikor kapja vissza az ember... Nekem spec pofam nem lenne a fiamtol kerni penzt ugy meg plane h tudom gyereke lesz. Es az a baj h havi szinten 350e forint forog a kezukben es nem tudjak helyesbitek ez mar inkabb nem akarjak beosztani rendesen :) mind1. En ugy oldottam meg h beszeltem parommal h ez igy nemjo ha ennyi penzeket ad oda ho elejen akar nyigodtan haza is koltozhet ugyanis dontse el ő is h hova adja elsodlegesen a penzt. Persze velem ertett egyet. Illetve kifejezetten kerultem parom szuleit. Nem jelentem meg semmilyen csaladi programon. Nem mentem fel hozzajuk. Nem is akartam beszelni se veluk mert nem ereztem ugy h barmirol is lenne beszelnunk...en nem vagyok kivancsi arra h nekik mennyire nincs penzuk holott nagyon jol tudjuk h van csak nem kene mondjuk a csekkek befizetese elott 30e forintos satrat venni amit jo ha hasznalni fognak az evben 2szer ;) utana meg tolunk kerni penzt h jaj nemtudjak befizetni a csekket. Nah ennek az lett a vege h az anyja vegul ramirt h mi a bajom vele. En meg leirtam nyiltan. Csak magyarazkodott...aztan h ez a jovoben fog e valtozni majd elvalik de nyilvan azok utan h azt mondta tobbet nem kernek es aztan megis, abban mar nem lesz koszonet amit utana fogok velemenyezni:)
2017. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti ez jó ötlet,bár mindig hangoztatjuk ,hogy sok pénz megy el,például a kocsira, a gyereknek összespórolni a babakocsira valót de láthatólag csak magukra gondolnak..az utolsó látom hasonló cipőben van, azzal a különbséggel ,hogy ő vissza kapja amit ad...borzalmas ,hogy szülőként vki ezt csinálja a gyerekével..én biztos berágnék a szüleimre ha ezt tennék..az tuti, hogy ez teljesen rámegy a családi kapcsolatra, és majd csodálkoznak hogy nem engedem be őket...
2017. júl. 30. 10:58
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha a férjed adni akar nekik akkor adni is fog,ha te fesztiválozol miatta akkor sunyiba a hátad mögött,nem igazán tudsz sok mindent tenni. Majd amikor a férjednek is leesik az ami a testvérének akkor nem lesz ilyen probléma.
2017. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem...itt tartunk, hogy ha a nagyszülő vigyáz az unokáira párszor pár órát, azt illik honorálni, ki kell fizetni? Nekem ilyen nagyszülő nem kellene, az fix, akkor már inkább babysitterre fizetnék, az legalább tiszta megoldás. Viszont is így működik, ha az öregeknek segítség kell, hogy óradíjat kell számolni, meg honorálni a fáradságot? A nagyszülőnek nincs arra igénye, hogy az unokáit megismerje, töltsön velük némi időt??

A kérdésedre a válasz: a férjeddel kellene elbeszélgetni: amit a szüleiek ad, az évente x ezer Ft kivezetése a családi kasszából, amit y dologra el lehetett volna költeni, ellenben a ti x ezer ft-otokat a nagyszülők miként használták fel. Ok, fizessetek a baysittelésért, de akkor forintosítsátok azt is, amikor ti tesztek meg nekik ezt-azt! Így korrekt, nem? Ezen felül minden, amit juttatni kíván nekik, azt számolja duplán, mert akkor ha ezt ő külön pénznek kezeli, te is igényt tartasz erre, zsebpénzként, amit a saját szüleidnek adsz/elszórakozol, akármi. Persze, az ember segítsen a családtagoknak,ha arról van szó, de ez az egyoldalú lenyúlás, ami csak azért kell, hogy ők többet tudjanak elszórni baromságokra...

2017. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jól látod a helyzetet, és már oda jutottam hogy inkább fizetek babysittert hogy észrevegyék magukat , mert nagyon betelt a pohár... érzéketlen emberek, most már napok óta ezen gyötröm magam ,elég gondom van most ezen kívül is , de a héten egy komoly beszélgetést tervezek, ha nem változik a helyzet, nem fogom beengedni őket!
2017. júl. 31. 20:53
 17/17 anonim ***** válasza:

15össel értek egyet!


Undorító, hogy itt tartunk, ma már azt is honorálni illik, ha a mélyen tisztelt nagyszülő méltóztat pár órát eltölteni a saját unokáival! Az a nagyszülő, akinek a generációja gond nélkül hagyta a saját szüleire a gyerekét, ma úgy tesz, mintha kegyet gyakorolna és pénzt, egyébb ajándékokat vár érte. Sőt, elvárja!

Javasolom az ilyenek figyelmébe:


[link]


Majd ezentúl ha anyámnak segítek valamit a házában pl, akkor megmondom, h illene ám honorálni vmvel, legalább vásároljon be! Vagy visszafelé nem működik?, akkor már egy élhetetlen vk vagyok, ugyebár....


Ne szorulj rájuk, Kérdező, fizesd meg a b.sittert, az legalább tiszta munka. A férjed meg ha ad egy 10-est a szüleinek, akkor megfogom, szeme láttára beteszek a tárcámba egy ugyanakkora összeget, hogy ez meg akkor az én szüleimé!

Ugyanis nem arról van szó, h rászorulnának, muszáj lenne segíteni nekik, pusztán megszokták a lejmolást. Be kell nekik vásárolni, meg gyógyszert kiváltani, készpénzt adni -mégis mekkora tétel mindez egy hònapban?

Számold össze és tedd a férjed elé, kérdezd meg, h ezt igazságosnak tartja-e??

2017. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!