Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a keresztszülő feladata és...

Mi a keresztszülő feladata és milyen ajándékot illik venni, adni?

Figyelt kérdés
Sajnos fogalmam sincs, hogy milyen kötelezettséggel jár egy keresztapaság. Mit kell csinálni, illetve a keresztelőre milyen ajándékot vegyek? Köszönöm, ha komolyan veszed a kérdést és ennek megfelelően válaszolsz.
2017. aug. 22. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Kotelezettseg igazabol nincs.

De ha rendszeresen latogatod a babat, jatszol vele, szeretgeted akkor ismerni fog teged es kialakul egy jo kapcsolat kozottetek. Keresztelo ajandekkal kapcsolatban a szulokkel egyeztess.

Kislanynak nalunk legutobb fulbevalo volt a keresztelo ajandek.

Arra viszont figyelj hogy ne tukmaljanak rad mindent amiert te vagy a keresztapja. Nem vagy koteles uj cipot, kisbiciklit, hatizsakot venni a babanak. Persze ha te szeretned ezeket megvenni akkor az mas helyzet. :)

2017. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A szülőkkel együtt hitre nevelni a gyereket.
2017. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Régen a vallási nevelés volt a feladat. Ma inkább már annyi, hogy jobban ott vannak a gyerek mellett, nyaral náluk, látogatják, vesznek neki ezt-azt, szerveznek közös programokat. Inkább ott hangsúlyos ez, ahol barát a keresztszülő, mert közelebbi kapcsolatot eredményez. Nekem a nagybátyám a keresztapám, ami nyilván erősebb kötelék, nálunk nem sokat változtatott a kapcsolaton.
2017. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándék jó kérdés, lánynak általában fülbevalót szoktak adni - én ezt látom, fiúnak inkább valami babakelléket, pl bébihinta, ilyesmi. Én adnék mellé valami vallással kapcsolatosat is, mert mégiscsak egy vallási szertartásról van szó. Azt el lehet neki tenni, és szép emlék marad.
2017. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A keresztszülő feladata segíteni a gyermek nevelését a hitben, illetve a gyermek felnevelése, ha netán a szüleivel történne valami.

Ajándék lehet pl. ékszer, vagy takarékszámla a gyermek részére.

2017. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek felnevelése szükség esetén csak régen tartozott a keresztszülői feladatok közé.

A bíróságot nem érdekelné, ki a gyerek keresztapja, jogilag nem lesz köze a gyerekhez.

2017. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Fiamnak keresztapukája van (keresztanyut még keresi :D) de nagyon sokat foglalkozik a kicsivel. Heti 1-2x jön érte viszi állatkertbe, moziba, vagy játszótérre vagy csak elmegy érte az oviba ha mi nem tudunk.

Kialakult köztük egy jó kapcsolat, imádják egymást. Sosem kértünk semmit, de ő vette a baba hintát neki, triciklit, futó bringát. Mindig olyan gyerekülést vesz mint mi, teljes nyugalommal ültettem be hozzá a kocsiba.

Szerencsésnek érzem ezt a helyzetett, az én keresztanyám sosem foglalkozott vellem

2017. aug. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Annyira nem vagyok otthon ebben a dologban, de ha keresztelőre kell ajándék, akkor egy keresztet, vagy máriaképet ajánlok. A keresztszülő feladata, ogy támogassa a gyereket és segítse őt a szülei mellett az egyházi és normál életben. Remélem segítettem.
2017. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2tesómmal közös a keresztapukánk és kb 2havonta találkozunk vele.Bármi van ott van és segít
2017. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!