Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek van/volt olyan rokonoto...

Nektek van/volt olyan rokonotok, aki minden nap a nyakatokra járt?

Figyelt kérdés
Apám testvéréről van szó, minden nap idejön a nyakunkra, kávéért, hol nincs pénze cigire, kajálni, hétvégén már reggel 8kor itt van... Nem veszi észre magát, hogy nem kívánatos, pedig már meg lett neki mondva, hogy nem kell mindennap idejárni. Nem mi tehetünk arról, hogy elrontotta az életét, és 50 évesen egy semmirekellő...

2017. aug. 27. 18:45
 1/8 anonim válasza:
84%
Mintha ugyanabban a családban élnénk, annyi hogy hozzánk nem a lakásra jön pénzt kérni hanem találkákon.
2017. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
zavard el a francba az ingyenélőt
2017. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de ha valaki ezzel próbálkoza nálam nem járna sikerrel.
2017. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl nincs csengő a nemkívánt vendégek miatt. A postás tudja a telefonszámunk, a barátok is. Amennyiben valaki annyira rángatja a kaput, kimegyek kulcs nélkül, megkérdem, mit szeretne, mondja gyorsan mert nem érek rá nagyon, bocsánat. Eddig mindenki vette a lapot, hogy kulcs nélkül mentem, egyszer mondták vallási emberkék, hogy megvárják míg bemegyek érte, én meg mondtam nekik, ha bemegyek, már nem jövök ki, addig mondják, mi fontos, amíg kint vagyok. Értették rögtön. Simán nem engedném be, bocsánat, most nem alkalmas, viszont látásra.
2017. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs. Nemrég költöztem külön a párommal. Amíg a családban gyerek, unoka voltam, nem volt beleszólásom - nem az én házam, nem én mondom meg, hogy ki jöjjön. Most viszont, hogy csak mi ketten döntünk, kimondottan figyelünk erre, és senkit nem hagyuk ránktelepedni.
2017. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beengedni. De mig ilyen tutyimutyik vagytok, ki is fognak használni. :)
2017. aug. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyám bátyja ugyanilyen.
2017. aug. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt. Akkor még nagyon fiatal voltam és mindig mondtam a szüleimnek, hogy miért nem mondják neki, hogy ne jöjjön ide állandóan?

Persze, soha nem mondták meg neki. Egy idő után amikor kéregetett kávét, cigit stb mindig mondták, hogy nekünk nincs, vagy csak nagyon kevés van.


Vagy ti mindig fogadjátok, ellenben semmit nem adtok neki, vagy pedig valamelyikőtök felvállalja a konfliktust, és felteszi neki a kérdést, hogy nem zavar téged hogy állandóan azért jössz, hogy kérj tőlünk valamit? Ugyanis nekünk ez ugyanolyan pénzbe kerül, mint neked, csak mi ezért megdolgozunk... Szívesen látunk hetente 1-2 alkalommal ilyen fél órákra és beszélgetünk egy kávé mellett, de ez így nem mehet tovább.

2017. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!