Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek van nagyon gazdag...

Nektek van nagyon gazdag közeli, vagy távoló rokonotok? Ha van akkor szokott segíteni anyagilag?

Figyelt kérdés
mivel foglalkozik ha van ilyen rokonod?

2016. dec. 30. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van. Édesapám restaurátorként dolgozik Amerikában. Nem élünk rosszul mi sem Anyával és öcsémmel különben (már elváltak. Öcsém is dolgozik, Anya is, én viszont nem mert mèg egyetemen tanulok, de mellette diákmunkázok, de mikor felvettek egyetemre pl Apukám vett egy kisebb lakást, (hogy ne albérletbe , mert csak feneketlen kútba van dobálva a pénz, és ne is koliba menjek mert ő nem szerette, meg ahova kerülhettem volna koliba hát eléggé lepukkant) hogy ott lakhassak. Ha bármi van, pl Anya is kér segítségt nagyon szívesen segít szó nélkül, ha éppen úgy áll :)
2016. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy unokaöcsém, több diplomás, már nyugdíjas. Nagyon jó a kapcsolatunk, de soha nem jut eszembe anyagi segítséget kérni tőle. A gyerekek ballagására adott komoly ajándékot.
2016. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nem támogat, miért is tenné? Gyógyászati segédeszközök gyártásával, forgalmazásával foglalkoznak, nem csak Európa szerte, de Amerikában is.
2016. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,van,anyukam unokatestvere. Vallakozo. Nem szokott csak ugy segiteni,de unnepekkor mindig nagyobb ajandekokat vesz a csalad osszes tagjanak.
2016. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hugom arab-francia tolmács/fordító. Nem.szokott támogatni pénzzel, miért is tenné? Karacsonyra, szülinapra viszont drága ajándékokat vesz a gyerekeimnek. Többször volt rá példa, hogy kértem tőle kölcsön pénzt, akkor mondta, hogy nem kell visszaadni, de mindig visszaadtam. Amúgy nem vagyunk rászorulva, hogy segítsen, ezek extrém.esetek voltak. Abban biztos vagyok, hogy mindig segíteni fog,még ha az utolsót adja is.
2016. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van gazdagnak mondható rokon, de kifejezetten "anyagi támogatást" soha nem fogadtak el tőlük anyámék.


Gyerekként emlékszem mindig ilyen 10-20 ezer forintokat adtak nekünk, de legszívesebben visszaadtam volna, mert rosszul éreztem magam attól, hogy többet adnak mint amennyit a szüleim. Tudtam hogy rosszul állunk anyagilag, és pont ezért nem akartam hogy úgy érezzék, nekem a pénz a fontos meg a drága ajándékok.


Rokonok, ismerősök olyanokban segítettek, hogy nekünk adták a régi, nem használt dolgaikat. Például kaptunk egy konyhabútort, vagy mosógépet, tűzhelyet. De ezeket is vonakodva fogadtuk csak el.

2016. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az az érdekes, mennyivel másképp látja az ember a dolgokat ha szegény, meg ha elfogadható körülmények között él.


Szegényként minden "ingyen" dologra úgy tekintettem, hogy kicsit megalázó, mert "rászorulok".


Most átlagos fizetéssel meg teljesen más érzés, szívesen elfogadom, mert nem úgy vagyok hogy "muszáj", ha akarnám magam is meg tudnám venni, pusztán anyagilag jobban megéri elfogadni.

2016. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Van. Testvérem.


Nem segít nekünk különösebben, egyébként mi sem élünk rosszul (szerencsére). Ha valamire kell pénz, de fizuig még sok idő van (pl. vennénk tévét, mert tönkrement a másik, de nem futja ki a félretett pénz, akkor ad kölcsön szó nélkül). Ez egyébként kölcsönös, amikor még itthon dolgozott, akkor mindig én adtam kölcsön neki, szóval mindig az, aki éppen tud. Mostanra külföldön dolgozik, mindene megvan, saját lakást bérel, januárban mi is költözünk ki, segít elhelyezkedni.

2016. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Nagypapám. Örökölt még egy 10 éve de előtte is volt pénzük mert gazdag családban nevelkedett. Nem támogatnak anyagilag mert soha szüleim sem én nem kértük.
2016. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

@Fatal Error:

Dettó így vagyok. Voltak rosszabb időszakaim, és akkor minden segítséget rosszul éltem meg. Most, hogy jobban élek, mint az átlag, sokkal könnyebben fogadok el segítséget. Nem elsősorban csak anyagira kell gondolni, inkább kapcsolatokra, lehetőségekre. Most tudom, hogy tudom viszonozni, ha kell. Nagyon rossz érzés a kiszolgáltatottság.

2016. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!