Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jártatok már így? Nektek van...

Jártatok már így? Nektek van hasonló rokonotok?

Figyelt kérdés

Tegnap a férjemmel vendégségben voltunk a sógornőmnél. A férjem felkészített, hogy nem egy nagy konyhatündér a húga, de ami történt, arra szerintem nem volt felkészülve egyikünk sem.

A leves (gyümölcsleves) fincsi volt, jól sikerült. A második töltött csirke volt. A sógorom felvágta, és ekkor jött a hatalmas bukta: benne maradt a papír. Tudjátok, amit bele szoktak tenni. Szóval sógornőm ki se mosta a csirkét. Gondolhatjátok mennyi gusztusunk volt ez után hozzá. A desszert pedig valami fenomenális volt: sógornőm olyan arccal hozta be, mintha valami többcsillagos Michelin-csillagos étterem legkifinomultabb desszertje lenne. Kérem szépen: barackbefőttnek lecsöpögtette a levét és leöntötte a barackokat vaníliás pudinggal.

A férjem nagyon rosszl is érzi magát, én igazából csak nevetek az egészen. Szerintem jószándékú a húga, nem tehet róla, hogy nem egy született konyhatündér.

Nektek van a sógornőmhöz hasonló rokonotok, jártatok már így valaha?


2016. máj. 16. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem akkora katasztrófa az egész. Az egyik fogás finom lett, egy közepes készült és a főétel nem sikerült. Ez nálam még tűrhető kategória. Gondolom azért vágott olyan arcot, mert örült, hogy a puding nem lett csomós, sikerült finomra megfőznie.

Szerintem nem kéne ilyen gúnyos hangnemben beszélni róla,biztosan nagyon igyekezett. Egy kezdőnek háromfogásos vacsorát összerakni nagy feladat, főleg ha nincs hozzá érzéke. A desszertel egyáltalán nem értem mi a probléma, igaz, hogy egyszerű, de nem lett rossz.

Nekem nincs ilyen rokonom, aki nem tud főzni, rendel, de biztosan sokkal megértőbb lennék, ha valamit mégis elszúrnának.

2016. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért eléggé rossz indulatú vagy kérdező, hogy ezt itt így kibeszéled. Jó, anonim fórum, de mi van, ha ő is olvassa? Túlvállalta magát és nem egy házitündér, értjük. Szerintem kezdőként te is rontottál el ételeket...
2016. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyik nagymamám 2-3 sütin kívül,mindent rosszul csinál.

Neki csak a sütikkel van problémája. 2-3 süti nagyon finom,bár eléggé szétesettek.Nem szépen csinálja meg,de legalább finom.


Nos a sós pogácsája szegénynek ehetetlen,mert megfulladsz tőle,anyum finoman próbált már tanácsot adni,hogy mi kéne bele vagy milyen arányban,de sose fogadja meg.

Van vmi epres pudingos piskótás vmi. Ami látványra elég bizarr,ízre meg vagy íztelen vagy pedig enyhén sós,almás süti szintén sós,száraz,íztelen.


Mindig kénytelenek vagyunk enni legalább 1 szeletet belőle,mert készül nekünk,alig bírja,de csinálja. Inkább lenyomom a sós epres pudingos sütit,ha rosszul vagyok akkor is,mert nem akarom megbántani,hiszen szívét lelkét bele teszi mikor süt nekünk.


Nyilván jobban örülünk ha a 3 süti közül amik jól sikerülnek abból van,mert abból többet fogyasztunk, mint utóbbiakból.

Meg nyáron inkább a desszert az fagyi,amit boltban vesz ugye. Néha ahhoz szeletel gyümölcsöt.


Nem kéne senkit sem kinevetni ez miatt van aki szeret főzni,sütni és érzéke is van hozzá van akinek meg nincs érzéke illetve nem is nagyon ténykedik a konyhába így tapasztalatlan.


Bakik mindenkivel előfordulnak.


Valószínű tudja,hogy nem konyhatündér így egy ilyen egyszerű desszertet tálalt fel,mert lehet hogy rosszul sült volna el az is.


Amúgy meg legalább megbecsülnéd,hogy oda állt,vásárolt,gondolkozott a menün és megcsinálta.


Lehetett volna az is,hogy rendel vmit, de abban nincs benne szíve lelke!

2016. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan nagy cucc. A leves jó lett, oké, a főételt elszúrta, ez van. A desszertel semmi baj nincs, nem értem miért írsz ilyen lekezelő stílusban.
2016. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ildike87 ***** válasza:
Szerintem sincsen különösebb baj a desszerttel, én szívesen megkóstoltam volna(szeretem a vaníliás pudingot). Szóval én sem igazán értelek, kedves kérdező. Rendben, a csirkét elrontotta, de mindenkivel előfordulhat, hogy valami nem úgy sikerül, ahogy szerette volna.
2016. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem tudom, hogy milyen papírt szoktak beletenni a csirkébe? (Pedig szoktam egész csirkét venni, de nekem még soha nem volt benne papír.)
2016. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hívjatok őket vissza ebédre, úgy illik. Kezdő szakácsnak a töltött csirke nehéz feladat. Meg gyakorlottnak se sikerül mindig jól. Végülis előre tudtad, hogy nem konyhatündér, a férjed megjósolta.
2016. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Ismerősöm mamája megcsinálta, amit az "Indul a bakterház" nyanyája: belefőzte a töltöttkáposztába a harisnyáját :)
2016. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!