Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kihívtak rokonok az USA-ba de...

Kihívtak rokonok az USA-ba de nem fogadtam el a meghívást, nehogy azt higyjék hogy csak emiatt barátkoztam velük! Nem szeretem az élősködést amúgy sem. Tévedtem?

Figyelt kérdés

Nagypapám testvére él évtizedek óta kinnt. Az ő fia és annak felesége (35 évesek) voltak nálunk látogatóban. Bátyám és unokatestvéreim már hetekkel előtte azt tervezgették hogy kihivatják magukat velük. Amikor ideértek akkor is rájuk tapadtak, hurcolták őket mindenhova, puncsoltak nekik, célozgattak a dologra. Én szégyellősebb tipus vagyok, nem az a nagydumás, de több este is négyesben beszélgettünk velük a barátnőmmel. Mondták hogy majd egyszer menjünk ki az USA-ba (de nem meghívásra, csak menjük el) aztán mondtuk hogy nekünk nincs erre fedezetünk, drága a szállás, minden. De nem sajnáltattuk magunkat!

Amikor mentek haza, kiutaztunk velük a reptérre. Ott mondták hogy nagyon megkedveltek engem és a barátnőmet, meghívnak minket 3 hónapra magukhoz, a repjegyet is fizetik (menő IT szakember a srác, a felesége luxusban háztartásbeli).

Aztán utólag mondtam nekik Skypeon hogy nem tudjuk elfogadni a meghívást sajnos.

Olyan érzésem volt/van mintha ki akarnánk használni őket! Mintha mi is azért barátkoztunk volna mint a tesómék ..... és hogy biztos ezt hiszik ők is. Nem szeretek kihasználni senkit, őszintén megkedveltük őket.

Barátnőm szerint tiszta hülye vagyok, de én nem szeretek élősködő lenni vagy ilyesmi. A látszatát sem! Már az is sok volt nekem hogy menő éttermeket akartak itthon kipróbálni és ők fizették mindig a teljes számlát.


2017. okt. 6. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van a barátnődnek, lehet, hogy egy életre szóló lehetőséget szalasztottál el. Én voltam kint, hatalmas élmény volt.
2017. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 tothp ***** válasza:
100%

Pedig menned kellett volna.

Az ami rokonok szépen felmérték, mi a szitu. És nem a nyomulós testvéredet hívták, hanem téged. Szóval megérdemled. Ha még egyszer visszakérdez, ne mondj nemet.

2017. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Menned kellett volna.

Engem egy levelezotarsam hivott ki es voltam is kint nala, aztan hogy kolcsonos legyen o is volt nalam. Na meg azert is volt nalam mert egymasba szerettunk de ez mar egy kulon tortenet es ma mar o a felesegem :)


Ha legkozelebb emlitik akkor mondj igent. En se elsore mondtam hogy igen, felesegem tobbszor is szobahozta mire dontottem.

Hatalmas elmeny volt. :)

2017. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

A rokonok levágták hogy a testvérednek mi a célja, azért nem öket hivták meg.

Szerintem gondold meg magad és menjetek ki, de komolyan.

En is ilyen vagyok mint te, mindig ilyeneken parázok. Utólag rá szoktam jönni, hogy hülye voltam. Nehogy te is megbánd, h elszalasztottad. Beszélj velük és húzzatok ki.

2017. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ki. Kedvességből hivtak benneteket. Igaza van a barátnődnek. Ha még egyszer szóba hozzák, mondj igent. Ha nem is 3 hónapra, de feltétlenül menjetek ki! Nem élősködés ez, talán a rokonaid számára is egyfajta kaland megmutatni Amerikát nektek.
2017. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Még meg is sértetted őket a meghívás elutasításával, erre ugyanis nincs ésszerű ok. Nem kell 3 hónapra, kellene viszont 3 hétre. De ez a hajó már elment.
2017. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért hívtak titeket nem pedig a bratyódékat. Levágták ők is mi a pálya. Az élősdit dobták és inkább a csajod meg téged látnának vendégül. Csináld vissza.
2017. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik skype-on, hogy elhárult az akadály, mégis úgy alakult, hogy tudnátok menni, ha még áll a meghívás, de van benned egy rossz érzés, hogy ilyen hosszú időre másodmagaddal "terheled" őket. Ezért kéred, hogy mondják meg minek örülnének (amit repülőn is lehet legálisan vinni) és ti azt vinnétek csekély viszonzásképpen. Előre bocsájtva, hogy ti is mindig szeretettel látjátok őket itthon.

Hát ennyi!

2017. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de jó nagy marha vagy.
2017. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is ki kellene mennetek, bár nem 3 hónapra, hanem mondjuk 2-3 hétre és a repjegyet is inkább ti álljátok. Így már abszolút nem kihasználás.
2017. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!