Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Feleségem testvérének gyerekei...

Feleségem testvérének gyerekei randalíroznak minden látogatáskor a lakásban, mit tegyek, hogyan járhatok el diplomatikusan, mi erre a megoldás hogy senki se sértődjön meg?

Figyelt kérdés

A feleségem gyerekei ha jönnek (1 éves és 4 éves) mindig ordítoznak - de nagyon hangosan üvöltöznek - meg fel-alá rohangálnak a lakásunkban. Tudom hogy gyerekek meg minden, de


1: este 10-kor is ezt csinálják, lehetnének tekintettel arra hogy ez egy lakás és szomszédok vannak


2: olyan dolgokat engednek meg maguknak amiket otthon, vagy otthon sem. otthon ha látogatóban vagyunk mi, sohasem rohangálnak meg üvöltöznek mint az állat...


Ezek után ah rájuk mertem szólni hogy ne futkározzanak meg ne kiabáljanak - nem bunkó módon - azt hallottam vissza hogy ők nem jönnek többet mert nem csípem a gyerekeit... teljesen kész szituáció, ebből én kerülök ki mindig vesztesen?


Eltűrni meg tényleg nagyon nehéz, mivel labdáznak a lakásban, csoda hogy nem vertek le semmit, fel alá rohangálnak, dübögnek, és tényleg hangosan üvöltöznek. Nem vagyok gyerekellenes, sőt... De ez nekem sok. De ha meg megszólom a saját lakásomban hogy kicsit moderálják már magukat akkor megy a sértődés a szülő részéről.



2017. nov. 2. 07:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Te rájuk szólhatsz, hiszen a te lakásod, ha már a szülő agyáig nem jut el, hogy lecsessze a gyerekeit a viselkedésük miatt.

Elmondhatod nekik higgadtan az érveidet, de ha megsértődnek, akkor így jártak. Te normálisan elmondtad, ennyi.

Párod mit szól ehhez? Veled ért egyet?

2017. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

1. A saját lakásodban jogod van leállítani öket, ha már a szülöknek nincs ehhez elég esze.


2. Amit nem értek, este 10-kor mit keres két ilyen kicsi gyerek másnál, ez már böven az ágybakerülési idö lenne nekik.


3. Ha a szülök megsértödnek és nem jönnek többé, a probléma megoldódott.

2017. nov. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Ki nem állhatom az ilyen primitív anyákat. Ha nem hozná többet a neveletlen kölykeit - mert azok - , egyáltalán nem hatna meg. Nekem is van 1 éves kistesóm és 5 éves is, mégsem viselkednek állat módjára, főleg nem vendégségben.
2017. nov. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Először is beszéld meg a nejeddel, hogy ne maradjanak éjszakáig, ha lehet. Bár igazán nem értem, hogy 4 és 1 éves gyerek este 10-kor miért nem alszik? Miért dübög és ordibál tele torokból?

Ha ez tényleg valós,hagyd megsértődni őket és ne jöjjenek! Vagy megpróbálhatod lekötni a gyerekeket játékkal, mesével, amíg nálatok vannak.

2017. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

A csúcs az, hogy nem lehet lekötni SEMMI ÉRTELMESSEL őket. És ez szomorú. Vettünk nekik zsírkrétát rajzolni, filmezni is akartunk, semmihez sincs kedvük csak rohangálni meg állatkodni, már bocsánat a kifejezésért.


De mondom engem az bosszant leginkább hogy otthon se csinálják ezt meg... akkor itt, egy vendégségben miért teszik meg és én miért hagyjam?


Az első pár alkalommal még a hálószobában az ágyunkon is ugrabugráltak, valami vas le is szakadt az aljából emiatt...


Párom nekem is igazat ad meg nekik is szóval hülye helyzet, ő azzal jön hogy dehát gyerekek... mindig mondom neki hogy ez igaz de mi meg itthon vagyunk, és ha rohangálni akar akkor menjen le fussa ki magát az udvaron a ház körül, vagy nem tudom...

2017. nov. 2. 07:50
 6/40 anonim ***** válasza:
18%
Mekkora kamu😂 Persze, este 10-kor rohangál egy egyéves gyerek, meg labdázik. Becsavarja, mint Beckham, mi?😂 Te se láttál még közelről ekkora gyerekeket.😂😂
2017. nov. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem kamu, szerintem inkább te nem láttál gyereket, vagy valami elefánt csonttoronyba nőttél fel... nem egy embert ismerek akiknél még 10 órakor fent vannak a gyerekei. Hogy ez j-e vagy sem persze vita tárgya lehet, de a kamuzásodból lerí a primitív gondolkodásmód. Tehát ha valami nem egyezik a kis világképeddel az kamu... aham... köszönjük az okítást!
2017. nov. 2. 07:56
 8/40 anonim ***** válasza:
88%

Hatos valszeg a négyéves rohangál, nem az egy.


Egyébként én les.arom, rájuk szolok aztán puffogjanak, nem érdekel.

De volt már hogy másnap reggelre összecsomagoltam az unokaöcséimnek és hazaküldtem őket.

2017. nov. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj! Énnmagasról lepottyantom, hogy otthon mit csinálhatnak. Nálunk a vendéggyereknek is csak annyit engedek meg, amennyit a sajátjaimnak. Nem vagyok túl népszerű anyuka, gondolom....

Ha kell rászólok a vendéggyerekre is. Ha nem tetszik a szülőknek, vagy a gyerekeknek , nem jönnek többet.

Ilyenekért szoktam szólni: evés asztalnál konyhában, evés után kézmosás, ágyon nem állunk fel, nem ugrálunk, taposón nem futkosunk, csúszik, van kert ott lehet.

Nekem már az is fura, hogyha ilyenekért szólok, akkor a gyerek meglepődik.

Ha valami zavar az otthonosban, akkor szólj!

A gyerek az nem a világ kózepe, otthon te vagy az " úr"

Ha nem hallgatnak rád, akkor kérd meg őket, hogy többet ne jöjjenek.

Indok van, ha sértődnek, az ő bajuk.

2017. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet mindent megoldani konfliktus nélkül.

Ez is ilyen.

Én már biztos a képébe vágom, hogy eltalálta, nem kedvelem a két tomboló, neveletlen majom kölykét, és ÉN kérem, hogy ne jöjjenek addig, amíg nem tudnak viselkedni.

Ki a phaszt érdekel, ha megsértődik?


Te nem ez a típus vagy. Rendben.

Beszélj a feleségeddel, hogy menjetek ti hozzájuk. Ott is lehet beszélgetni a szülőkkel, tartani a kapcsolatot, stb. Aztán a saját lakásuk úgy rombolják le, ahogy akarják.

Egy ideig kell kifogás, hogy épp hangyát irtanak, stb, azért nem tudtok vendéget fogadni. Aztán leesik nekik is, és nem erőltetik, hogy ők menjenek át.


(A feleségednek meg egyszer mondd meg, hogy neked azt is sok elviselni, amíg pár órát ott az a két majom. Saját gyereket ez után egyáltalán nem akarsz, ha tényleg ez a normális. Aztán tanulmányozd az arcát... Legközelebb ő fog rájuk szólni.)


Egyébként meg ne csodálkozz, hogy ilyen későn már nem tud viselkedni. Ekkora gyerekeknek 8-kor ágyban a helye. Túlfárad, "vésztartalékról üzemel".

Normális szülő a gyerek napirendjéhez igazítja az életét, nem fordítva.

2017. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!