Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Öngyilkossággal fenyeget egy...

Öngyilkossággal fenyeget egy rokonom?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal és az ő testvérével (keresztapák) lakom együtt. Anyukám mentálisan beteg, le van rokkantva, ezért évekkel ezelőtt ide költözött, hogy segítsen. 2 héttel ezelőtt felhoztam anyukámnak, hogy a jövőben szeretnék össze költözni a párommal, ezt keresztapám is hallotta és kiosztott, hogy én nem mehetek el innen, hogy ő ugy gondolta, hogy én majd idehozom a páromat és itt fogunk lakni..

Azt hittem majd lenyugszik, aztán ma váratlanul a nagynéném hívott a munkahelyemen, hogy a keresztapám mennyire kivan, olyanokat mond, hogy öngyilkos akar lenni. És persze akkor a család szerint én lennék a hibás.

2 fizetésből élünk+anyu kevés nyugdíjából. Keresztapu a fizetése legtöbbjét alkoholra és cigire költi. Így persze, hogy ha elmennék, kiesne a fizetésem.

Mit tehetnék? Szerintetek tényleg megtenné, vagy csak zsarolni akar? 24L


2017. nov. 6. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát...mindegy. Felnőtt vagy, húzzál messzire az alkesz keresztaputól.
2017. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Csak zsarol!
2017. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%
Nehogy mar ne koltozhess el 24 evesen. nem 14 vagy. Az, meg hogy o mit tesz, mi szimplan,egyszeruen nem tudhatjuk, de elegge siralmas, hogy ilyeneket mond azert, mert szeretned elni az eletedet a paroddal, amihez termeszetesen jogod van. Te eleted, te dontod el, hogy hova mesz, mit csinalsz, senkinek nincsen joga beleszolni, felnott ember vagy, te dontsel a sajat sorsodrol. Sok szerencset :)
2017. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

24 éves vagy, saját életet akarsz kezdeni, és hidd el, hogy nincs ezzel a világon semmi baj. Anyád állapotára tekintve, bár nem tudom milyen kapcsolatban vagy vele, adnék haza pénzt, de inkább úgy hogy te veszed meg belőle a dolgokat, nehogy el legyen tesója által herdálva.


Az hogy öngyilkossággal fenyeget...figyelj, ez érzelmi zsarolás. Nyugodtan keress rá interneten, de a lényeg, hogy ne hagyd magad. Ne hagyd, hogy tőlük függj. A nagynénédtől, vagy a nagybátyádtól.


Segített nektek valóban, ezt nem kell elfelejteni, a saját fizetését meg arra költi amire akarja, ebbe nem lehet belekötni.


Én nem hiszem hogy tényleg megtenné, de kérlek, ne legyenek kétségeid. Mármint abban, hogy ajj, a nagybátyám megöli magát ha én innen elköltözök. Tudod ez egy nagy nagy fa...ág. Nem élhetsz örökké ott, magyarázd el a rokonoknak a te helyzeted, hogy 24 éves felnőtt nő vagy.


Bár, azt hozzá kell tennem, hogy pontosan mennyire súlyos anyud állapota? Mert így mi kommentelők könnyen beszélünk, de anyud állapota azért fontos abban, hogy keresztapád mennyire válik felelőssé utána ha elköltözöl.

2017. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Általában azok az ismerőseim, akik öngyilkosok lettek, egy k-rva szót nem szóltak előtte.

Viszont van olyan barátnőm, akinek az albérlője tartozott elég sok pénzzel, a kedves albérlő hónapokig fenyegette öngyilkossággal, aztán lám egyszer csak eltűnt, amikor mástól szerzett pénzt.

2017. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
kit érdekel? ha ilyen önző, remélem meg is teszi, nekes lenne jobb
2017. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha olyat mond, hogy ő öngyilkos lesz, ha elmész, akkor mondd neki, hogy legyen nyugodtan.

Hidd el, esze ágában sincs megtenni, csak téged akar zsarolni, mert kellene a fizetésed, meg persze te is, hogy segíts otthon.

De ne hagyd magad, mutasd meg, hogy téged nem lehet zsarolni és igenis élni fogod a saját életed.

2017. nov. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem édesapám mondta ezt 13évesen hogyha haza merek menni anyámhoz(elvállt szülők) akkor mielött kimegyek az ajtón leszúrja magát hogy lássam ahogy meghal....ezt mind ordítva mondta nekem egy késsel a kezében

Tudtam hogy nem fogja megtemni mert ő sokkal sokkal jobban szereti magát ennél. De akkor megijedtem mégis elrohantam mert féltem tőle....most 15éves vagyok és az édesapámnak most született gyereke..él és virul.



Hidd el csak zsarol abban a reményben hogy úgy cselekedj ahogy ő szeretné

2017. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy már arra áldozd az életedet, hogy őket szolgáld, amíg meg nem halnak...Nem a Te dolgod eltartani egyiküket sem, és közvetetten finanszírozni, hogy keresztapád piáljon. Aki meg fenyegetőzik, az sose lesz öngyilkos. ha esetleg mégse, egy ilyen emberrel nem lesz szegényebb a világ, még jobban is járnátok...Az a családtag, aki meg Téged hibáztat, menjen, és költözzön oda a helyedre, vagy vegye magához, aztán akkor ehet osztani az észt! Persze, hogy Téged bánt a primitív bunkója, hiszen amíg Te ott vagy, neki egy gonddal kevesebb, nyugodt lehet felőle, ha meg elmész, akkor előbb -utóbb őket is megtalálja a problémáival.

24 éves vagy, a saját életedet éld, mert senki nem fogja megköszönni, ha másokért feláldozod magadat, és nem is éri meg.

2017. nov. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
költözz el, és anyudat pedig helyezzétek el egy jó helyre, mert egy alkesz mellett nincs jó helye!
2017. nov. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!