Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex öngyilkossággal fenyeget,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex öngyilkossággal fenyeget, mit kezdhetnék ezzel?

Figyelt kérdés

Háttérsztori:

Fél éve szétmentünk volt élettársammal. Amikor összejöttünk, neki volt egy félkész háza hitellel, miután összejöttünk, végig én fizettem a hiteltörlesztőket, a ház befejezésére is rengeteget költöttem, mert ő csak hébe-hóba dolgozott, és akkor is alig keresett valamit, amikor épp volt munkája, cserébe tulajdonrészt kaptam a házban.

Szakítottunk, ő maradt a házban, viszont osztozkodni nem akar rajta, mert konkrétan téveszméi vannak, kreált magának egy alternatív valóságot, hogy én abba a házba szinte semmit se adtam bele, és hogy én gonoszságból akarom csak "elvenni" a házát.

Én, megunva a fél éve tartó meddő vitát, ügyvédhez fordultam.

Erre most azzal fenyeget, hogy ő ezt nem bírja idegileg, és kinyírja magát.(a kapcsolatunk alatt is többször zsarolt öngyilkossággal). Emellett, mint mondtam, téveszméi vannak, konkrétan teljesen megbuggyant, nem lehet vele beszélni értelmesen. Egyébként bipoláris a nő.


Mindenesetre nem szeretném, ha az én lelkemen száradna, ha esetleg tényleg kinyírja magát, de mit tehetnék ilyenkor?

Komolyan gondolja, vagy csak megint zsarolni akar?

Egyáltalán foglalkozzak én ezzel, vagy sz-rjam le?

Vagy küldjem ki a mentőket, vagy mi?

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2016. dec. 5. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyrészt zsarol is, mivel ugye régebben voltál olyan idióta balf.sz barom, hogy fizetted neki a törlesztőt, most megint arra pályázik hogy neki jó legyen, és te ne kapj semmit. Másrészt szerintem ő maga sem tudja hogy mit is akar.

Amúgy, szerintem tök felesleges pereskedni egy ilyen végtelenül ostoba nővel. A betegség nem mentség. Én is voltam szorongásos mély depressziós 4 évig, gyógyszerekkel, de soha senkivel nem voltam g.e.ci.


Még is mit akarsz pereskedni egy házon? Hogy a bútorok a tieid legyenek? Hogy lakhass a felében? Hogy vissza kapd a pénzed? Ezek mind elúsztak barátocskám..... nem kellett volna ilyen baromnak lenned, hogy fizeted.

Mindegy, a tanuló pénzt azt megfizetted rendesen (már ha tanultál ebből az esetből).


Én a helyedben letiltanám mindenhonnan, aztán hagynám a francba. Mást nem érdemel az ilyen idióta ember.

2016. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nézd, a vonatkozó jogszabályok világosan előírják, hogy senki sem kötelezhető akarata ellenére bármilyen tulajdoni jogviszonyban maradásra, így a bíróság határozatban kötelezi majd, hogy vegye meg a tulajdonrészemet, vagy ha erre nem hajlandó/képes, akkor hatósági eladást rendelnek el az ingatlanra, szóval nem veszett oda semmi, nem vagyok hülye, hogy csak a két szép szeméért cserébe toltam a pénzt, hanem tulajdonrészért cserébe.


De nem ez a része érdekes, nem is erről szól a kérdés, ezt csak azért írtam le, hogy érthető legyen, hogy miért fenyegetőzik öngyilkossággal.

2016. dec. 5. 14:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyira utálom azokat az embereket, akik öngyilkossággal fenyegetõznek. Hogy r.hadjon meg az összes ilyen, aki más vérét szívja. Exem ugyanezt csinálta, de nálunk nem volt semmi közös tulajdon szerencsére. Szerintem sok energiád fog rámenni erre a történetre, te tudod, megéri-e.
2016. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem minden ember képes eldönteni, hogy élni akar, vagy meghalni. Ha a nő megakarja ölni magát, akkor hagyjad rá a dolgot. Én is volt amikor terveztem öngyilkosságot, mostanában is gondolok rá, de nem zsarolok senkit se érzelmileg, se más módon. Ha akarok meghalok, ha akarok életben maradok. Egy bipoláris zavaros nő is képes rá, hogy döntsön a saját sorsáról. Küldd ki hozzá a rendőröket, hogy beszélgessenek el vele az öngyilkossági dolgokról, hogy komolyan gondolja e, vagy nem, ha komolyan, akkor elviszi őt egy bolondszállító autó valamelyik elmegyógyintézetbe. Az öngyilkosságon agyalókat ugyanis mindenki bolondnak tartja. Engem is volt aki bolondnak nevezett, mert depressziós vagyok és van mikor halálvágyam van, de van mikor meg élni akarok. Én nem jutottam döntésre a halált illetően, ezért még élek, meg néha sörözök, sörrel beveszek kedélyjavítót és hallgatom a kedvenc dalaimat, hogy ne legyek szomorú. Bár nem mindig érzem magam ezután se jobban, de néha a sör, a gyógyszer és a zenék segítenek élni.
2016. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az lenne, ha leszarod vagy a képébe is mondod, hogy akkor sok sikert hozzá, az ilyen többnyire fenyegetés csak.

De mivel bipoláris és erről papírja is van azért necces a dolog. Mivel ha csak le tudnád sz#arni nem rágódnál ezen talán jobb ha azért segítségt kérsz nehogy egy rossz pillanatában kinyirja magát és magad kezd hibáztatni.

[link] itt a közeli pszichoátertől tudsz segítséget kérni vagy hogy egyáltalán mit lehet vele kezdeni, el lehet e rendelni kényszer kezelést vagy hasonlo, mert legalabb biztositod magad, hogy megpróbáltad

2016. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Igazából ez a bipolaritást miatt kétesélyes mert ezzel nagyonb az esélye hogy egy kattantabb pillanatában megteszi de pont ezért esélyesebb, hogy benn fogják kórházban és begyógyszerezik h észhez térjen
2016. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

Lássátok bele magatokat más helyzetébe! Aki öngyilkossággal fenyegetőzik az nagyon nagyon elkeseredett már. Biztos ,hogy segítségre van szüksége , nem szabad az ilyet "hagyni". Persze mondják itt sokan ,hogy rohadjanak meg az ilyenek de ők csak a saját szemszögükből nézik a dolgokat. És ha megteszi az bizony a Te lelkeden fog száradni , mert ilyen helyzetbe segíteni kell egy embertársadon nem némán továbbmenni és elfordulni vagy pláne kiforgatni a vagyonából úr isten....

Komoly tag lehetsz te is ha ezt fontolgatod. Valahogy segíts már neki ha már nincs senkije. Legalább próbáld meg terelgetni picit a jó irányba addigis hagyd a házát békén úgysem tudja miből visszafizetni most a pénzed. Vagy azt akarod hogy ráadásul az utcára kerüljön? Egy beteg nő?


23/F

2016. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A betegség nem mentség az érzelmi zsarolásra. Amúgy meg szerintem tiszteletben kell tartani a nő döntését, ha úgy dönt, hogy végez magával. Ha a nő nem akar élni, akkor ezt el kell fogadni és nem kell mindenáron életben tartanunk.
2016. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az emberek döntését Tiszteletben kell tartanunk. Régen pl. a német tábornokok közül a 2. világháború végén agyon lőtték magukat. A 17-19. században a japán szamurájok, ha vereséget szenvedtek a csatában, akkor öngyilkosok lettek, hogy ezáltal megmentsék Becsületüket. Sokan lettek öngyilkosok a történelem során, ha ez a nő az akar lenni, akkor fogadjuk el és kész.
2016. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező egyébként ráhibáztál a kedvenc levesemre. Szeretem a hús levest.
2016. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!