Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám öngyilkossággal fenyeget...

Anyám öngyilkossággal fenyeget, komolyan vegyem?

Figyelt kérdés

Közel vagyok a 30 hoz. Nem tetszik neki ahogy élek, mert még nincs családom, és nem is tervezem, hogy lesz. Még mindig tanulok is, hogy elérjem azt a célt, amire vágyom.

Közel lakom hozzá, költözhettem volna messzebb is, meg is tettem, de valahogy mindig bíztam abban, hogy megváltozik, ezért közelebb költöztem.

Tegnapelött este elmentem kocsikázni, mert engem az megnyugtat. tényleg csak kocsikázás volt, mert engem az megnyugtat, ha bömböltetem a zenét, és céltalanul mehetek. Hozzátartozik a dologhoz, hogy egész életemben beleszólt a párkapcsolataimba, és mindig igyekezett keresztbe tenni mondvacsinált indokokkal és finoman szólva is keverte a sz@rt. Ezen okok miatt megfogadtam, hogy az életbe többet nem számolok be neki arról, ha valakivel összejövök, max az eljegyzés/esküvö után.

Na most jött azzal, hogy én hazudok meg titkolózok, amiért nem mondom el neki az igazat, kivel találkozgatok.

Sír, hívogat, zsarol, hogy ö majd elmegy, meg ha meghalt, akkor majd nekem milyen rossz lesz és hogy meg fogok bánni mindent, hogy nem voltam vele öszinte.

Szerintem meg ennyi idös nöként jogom van azt csinálni amit akarok. A legjobb barátnöm totál le van döbbenve, mert hallott a a telefonban a hisztit, amit müvel velem. Mi a véleményetetek? Ugye szerintetek sem kell komolyan venni a fenyegetéseit? vagy?

Elöre is köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 11. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Már ne haragudj, de abban amit leírtál egy szó sem volt öngyilkosságról. Tényeket közölt: "ha majd meghalok" -> egyszer mindenki meghal, nem?

Másik dolog, hogy ez az érzelmi zsarolás nem túl jó fej dolog, csak fél, hogy öregkorára egyedül marad. Hagyd még főni a saját levében, hidd el át fog ez még változni csendes kéréssé is. Ha szeretne a része lenni a lánya életének, akkor változtasson, mondd meg ezt neki. Még szülőnek a gyerektől sem jár alanyi jogon a tisztelet és a bizalom. Ki kell érdemelni...

2012. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

30 évesen elég fura lenne ha beleszólna az életedbe.

Felnőtt ember vagy,te felelsz saját életedért,minden cselekedetedért.

Érzelmi zsarolásának ne engedj,azt nem kell komolyan venni.

Mond meg neki akkor lehettek jó "barátnők" ha megváltozik és nem próbál beleszólni az életedbe.

2012. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád betegesen függ tőled, nagyon ragaszkodik hozzád és szeretne kisajátítani magának. A túlzott szeretet őrültté, hisztissé, féltékennyé teszi az embert. Én már több ilyen esettel is találkoztam ahol a szülő mindent elkövet hogy a gyerekének ne legyen párkapcsolata, ne költözzön el otthonról, ne csináljon semmit igazából nélküle, és mindenről számoljon be. Sajnos ezen nem tudsz változtatni. Itt az észérvek nem használnak mert anyukád "beléd betegedett". Gondolom egyke is vagy...úgy még rosszabb/nehezebb. :S Ha engedsz neki, a kedvében próbálsz járni azzal nem oldod meg a problémát, csupán "lecsendesíted". Én ha a helyedben lennék szó nélkül megszakítanám az ilyen hisztis telefon csevejeket. Ha újra hívna nem venném fel... pár nap múlva felhívnám és ha normális, nyugodt hangot üt meg, akkor beszélgetnék vele. Ha megint átmegy őrültbe, megint leteszem... Ezt addig csinálom amíg észre nem veszi, hogy velem nem lehet így beszélni, ez a stílust, érzelmi zsarolást nem megengedett. Ha megkérdezi hogy miért tettem le a telefont, stb, akkor megmondanám így őszintén, hogy ha nem tud normális lenni mint a legtöbb ember, akkor nem kérek a társaságából. Ha változtat, akkor te is többet leszel vele.
2012. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyud mennyi idős is ?
2012. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ahogy előttem írták, szó nem volt öngyilkosságról... érzelmileg zsarol, hogy majd mennyire bánni fogod, hogy nem voltál őszinte...

Add meg neki az Anyának kijáró tiszteletet és kiérdemelt szeretetet, de valóban nem hagyd magad sem zsarolni, sem irányítani. Felnőtt ember vagy, ne hagyd, hogy az Anyád keresztbe tegyen neked, és beleszóljon a párválasztásodba.

2012. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Utolsó kommentelő, miért kell MINDENBŐL ledegradálást gyártani? Ha őt ez nyugtatja meg, hát egyáltalán nem felesleges dolog! És főleg nem szánalmas!

Kérdező, szerintem csak megkeseredett és már nem tud mit kezdeni magával. Próbálj meg leülni vele beszélni erről, hogy ez neked rosszul esik és nem is normális dolog, esetleg viss el egy szakemberhez is!

2012. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban nem fejtettem ki az "öngyilkosság" témát, igazatok van. Akkor pótolom a hiányosságot. Amikor átmegy örültbe, akkor a kiabálást általában sírás zokogás kíséri/követi. Ilyenkor elmondja, hogy önélküle csak nyugodtabb lenne az életem, mert nem zaklatna, meg nem akadályozna a dolgaimban, ezért jobb lesz ha inkább véget vet a szenvedéseinek.

Amúgy hozzáteszem, hogy nem dolgozik, jó körülmények között él, nem nagyon kell aggódnia a jövöje miatt.

Kérdeztétek, igen, egyke vagyok. Ö pedig 50 éves.

2012. okt. 11. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

1. Öngyilkossági fenyegetést miden esetben komolyan kell venni.


2. Ez nem azt jelenti, hogy neked nem a saját önálló életed kell élned.

2012. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!