Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem a házastárs az első?

Miért nem a házastárs az első?

Figyelt kérdés
Olvasgatok itt, és ami a legszembetűnőbb, hogy nagyon sok embernek mindenki fontosabb, mint a saját házastársa... Fontosabbak a nagyszülők, a gyerekek, az anyós, mindenki, csak a házastárs nem. A saját ismerettségi körömben is ez a legnagyobb probléma, sokszor váláshoz, elhidegüléshez vezet. Vajon tényleg megadjuk a megfelelő odafigyelést, szeretetet, szerelmet a saját házastársunknak? Vannak csak egymásra figyelős reggelek, hétvégék, nyaralások? Ti ezt hogy élitek meg a saját párkapcsolatotokban? Mondtok nemet csak azért másoknak, mert az időt venne el a házastársatoktól, élettársatoktól?
2018. jan. 18. 09:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Persze, értem, nem arra gondoltam, hogy százezrekért ápolót fogadni. De pl ha van egy távolabbi, egyedülálló családtag, akkor azzal leszervezni az ápolást (megfelelő juttatásért cserébe.) Pároméknál pl. az egyedülálló nagynéni ápolta a mamát, cserébe az egész család lemondott az öröksége ráeső részéről... Vagy keresni valakit, aki rá van szorulva, nincs családja, és mondjuk lakhatásért ápol... Ezer ilyen variáció van, ha valaki tényleg akarja. Nekem pl még nincs gyerekem, de egy barátnőm babájára szoktam vigyázni, hogy ők rendszeresen el tudjanak menni a párjával moziba meg vacsorázni.
2018. jan. 18. 14:25
 12/24 anonim ***** válasza:
44%
Sok férfinak a házastárs csak bejáronő és segédeszköz mert Anyukájával azt nem csinálhatja,ezeket mind maguknak szülték Anyukák,játékszernek és ha jön a házastárs kezdődik a cirkusz, anyatejszivó pasival volt dolgom nekem is,örülök h megszabadultam tőle.
2018. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%
Sok nőnek a házastárs csak egy alibipasi és közben ott a segédeszköz a fiókban.
2018. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%
Hát mai pasikat látva és a fos párkacsolatokat én is a vibrátort választanám alibi pasi helyett is. Amúgy meg nem csak a pasinak van joga élvezni,a nő sem segédeszköz h tedd szét,kiakarok elégülni,de nincs gumino jo vagy te is,de te levagy ám szarva h élvdezed e,mert csak az számit h én kielégüljek mint férfi,aztán neked kuss nyúlj magadhoz kb. Na az ilyen helyett jobb a vibrátor az legalább nem darab szarként,darab húsként,hézagtöltőként kezeli a barátnőjét.
2018. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
19%
Javasolta valaki az aranyközepet. Neki van igaza. Nagyon rossz az átlagvélemény a férjekről, szinte már előítélet. Csupán csak mert ösztönösebbek, és rajonganak a női testért. Mikor egy több évtizedes házasság után ezt még a feleségükben lelik meg, és képesek nap, mint nap megújulni az együttlétben is, a társuk örömét keresve, sajnos akkor is hajlamosak vagyunk leértékelni, mert természetes, mert megszokott, hogy ott van.Hajlamosak vagyunk új utakat keresni, régi barátnők társaságában, egész héten unokázni, anyja helyett babusgatni, kényeztetni és jól elrontani lányaink gyermekét, lányunk tekintélyét, aki kezdetben még örül is a sok segítségnek. Hajlamosak vagyunk napokat vásárolni, facebookozni, sms-zni, és mindent csinálni, ami nem az otthoni program. De a férjnek több kell a testi együttléttől, és ez nem az étkezés, hanem az ölelés, a biztonság... Mert aztán egyszer ő is keresni kezd, valami fiatal "csirke", magányossá vált régi barátnő rájön, hogy nem eldobni való, és akkor "apa elment", te beleszólsz mindenbe, mehetsz a fenébe, és ott ülhetsz a férjed nélkül, és gondolkodhatsz, meg játszhatod a sértődötted. Persze, lehet, hogy próbál visszajönni, mert nem azért ment el, mert nem szeretett. Utólag mindig az a kérdés: nem lett volna jobb ezt megelőzni? Hogy legyen ezután?Persze, ha nem szereted, akkor felesleges e témáról beszélni, de akkor meg ne verd át. Mindkettőtöknek könnyebb.
2018. jan. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15-ös minden szavaddal egyetértek. Szerintem nem muszáj megházasodni, nem muszáj gyereket szülni, de ha az ember megteszi, akkor valahol ennek kellene az elsőnek lennie... "Életem párja" - de kevesen gondolják ezt ma így...

Amúgy direkt nem férjet vagy feleséget írtam a kérdésben, szerintem ez mindkét oldalról probléma lehet.

2018. jan. 19. 09:39
 17/24 anonim ***** válasza:
36%

Kisgyerekes házas anyaként azt mondom, hogy én vagyok az első. Ahhoz, hogy szerethessem a férjemet és a gyerekeimet, önmagammal kell rendben lennem fizikailag és mentálisan is (nem vagyok tartósan beteg vagy fogyatékkal élő). Utána jönnek a gyerekem fiziológiai szükségletei - minél nagyobb, annál kevésbé szorul rá a gondoskodásomra. Utána jön a házasságom ápolása, majd a gyerekem igényei, és legvégül a saját "önmegvalósításom".


Normális állapotban nálam ez a felállás, persze betegség vagy anyagi problémák esetén új sorrend alakulna ki.

2018. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
Addig nem fog normalizálódni a helyzet, amíg a nők nagy csoportja, nem egy kijátszani és lehúzni való átverhető majd lecserélendő balekot látnak a pasikban, akiknek mindössze az igavonására és a pénzére van szükségük, miközben itt a gyíkon minden apróságra zsigerből azt válaszolják, hogy "menekülj", "rúgd ki", vagy "válj el".
2018. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
minden apróságra, akinek pl a megcsalás a verés a pia vagy a tiszteletlenség cselédtartás segédeszkoz guminőként használat csak aproság, maradjon is ne váljon ne keressen jobbat.
2018. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Kései Sirató ***** válasza:
58%
"Hát nekem mindig fontosabb lesz édesanyám, bárkinél." És ha meghal? Utána nem lesz értelme az életednek?
2018. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!