Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok mikor kezdtek el...

Ketseg2017 kérdése:

Nálatok mikor kezdtek el ritkulni a családi látogatások? Keresztszülők, nagynéni-nagybácsi stb.

Figyelt kérdés
A ti részetekről érdekel elsősorban és az ok :)

2018. jan. 25. 07:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
12%
Azért az elszomorító, hogy szerintetek lepontozása érdemes, ha valaki jóban van a családjával :(
2018. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem csak azok pontoznak le, akik annyira irigyek arra, aki szereti a családját (rokonait, anyósát, apósát,stb.), hogy szinte gyűlölik. Jobb híján lepontoznak.

Célszerűbb lenne követni a jó példát!

2018. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
36%
Miután a nénikém külföldre ment (már 10 éve kint van), és a keresztszüleimmel azóta, hogy megszületett a három lányuk. Amikor még kicsik voltak, összejöttünk nyári szünetben is, de mióta iskolába járnak (én meg gimis vagyok) marad a Karácsony és a szülinapok, némelyik késve ünnepelve. Ráadásul a nagybátyám kamionosként kezdett el dolgozni több mint egy éve, szóval már őt sem látjuk túl gyakran. Ez kb évi 2-3 alkalmat jelent.
2018. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Metionin ***** válasza:
36%
Nálunk ilyen 14 éves korom körül lehettek az utolsó látogatások. Az egésznek az volt az alapja, hogy falun laktunk, mindenkinek kertje és földje volt, így szokás volt hogy a rokonok jönnek segíteni a másiknak meggyet, almát, szilvát szedni vagy metszeni. Ezen kívül karácsonykor, újévkor, húsvétkor és névnapkor jöttek hozzánk vagy mi mentünk át. Aztán sokan eladták a kertet, kivágták a fákat és így megszűnt ez a járkálás, húsvétkor még egy ideig jöttek de egyszer megbeszéltük anyámmal hogy mi ezt voltaképp utáljuk, utazzunk inkább el. Ezután már nem jöttek. Igazából nem hiányzik, nem voltunk sosem annyira jóban velük.
2018. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Nekünk az egyetlen rendszeres rokonlátogatás anyukám bátyjának a családjával van. Érdekes, a másik ágon gyakorlatilag semmi kapcsolatom az unokatesómékkal... De a lényeg, hogy a nagybátyáméknak öt gyerekük van, mi a tesómmal ketten vagyunk, tehát nagyjából másfél havonta valakinek biztosan szülinapja van. :D Plusz karácsony, stb. Mi ilyenkor jövünk össze, kicsi korom óta hihetetlenül élvezem ezeket az összejöveteleket, nagyon jól kijövök az összes unokatesómmal meg a keresztszüleimmel, társasozunk, sütünk-főzünk, beszélgetünk... Igazság szerint olyan kedves emlékeim vannak az ilyen össszejövetelekről, hogy talán itt többször éreztem azt az igazi "otthon" érzést, mint valóban otthon.
2018. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
Ja, és 18/l, előző voltam.:)
2018. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
64%
Amikor apám azt mondta a bandának, hogy el lehet menni, és nem kötelező jönni többet, ha csak arra használják a házunkat, hogy telepakolják a hasukat kajával, és ott beszéljék meg a mindennapi dolgaikat, ránk meg szrnak. Mindenki jól járt. Főleg mi. :)
2018. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Mi apu testvéreivel (tehát nagybátyáimmal) nem igazán tartottuk a kapcsolatot.

Anyu hugaival igen. Ez jó volt nagyon, szinte mindent tudtak rólam (első unoka vagyok). Sulis dolgokat, barátnőkkel hogy merre jártam, stb. Jó volt, mert igaz, kb. havonta láttuk csak egymást, de mindig ott folytattuk a nagynénikkel és családjaikkal a beszélgetést, ahol abbahagytuk.

Nálunk akkor volt egy törés, amikor a nagynéném lányai is középiskolások lettek. Ők nem tanultak jól, jövőképük sem volt, se terveik, semmi. Mi pedig (hugom és én) hajtottunk, tepertünk, egyetemre mentünk, el is végeztük. Itt tört meg valami, nagynéném emlékszem, a diplomámhoz sem gratulált. Az ő lányai végül kimaradoztak a suliból, de dolgozni sem akartak. Hugom és én is férjhez mentünk, gyerekünk lett, dolgozunk. Az ő két lánya él a vakvilágba. Igazából nem lenne szabad, hogy erre menjen rá egy nagynéni-unokahúg kapcsolat, de én itt látom a törést, amikor teljesen másképpen alakult az előmenetele az ő gyerekeinek és nekünk (a hugommal).

2018. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor amikor abbahagytam az iskolát,akkor csak egy héten egyszer szerdán hívott át magához a nagynénim.Szombatonként meg a nagyamamámhoz kellett mennünk.De náluk nem is lakhatnék ha apukám kirakna mehetnék hajléktalan szállásra,akkor meg mire valók a rokonaim?
2018. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A keresztanyukámat gyerekkoromba láttam utoljára kb 11éves lehettem azóta nem találkoztunk.
2018. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!