Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a Kanadában élő nagynénémet?

Figyelt kérdés

Annyit tudok róla, hogy először 1987-ben lépett be Kanadába, nyilván az ő nevét, meg a szülei nevét (második házasságból született, apám féltestvére).

Tudomásom szerint Calgaryban él, de nem tudom, hogy még mindig ott lakik-e.



2018. febr. 14. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legelöször próbáld meg közösségi oldalakon. Apukádnak semmi infoja nincsen róla? Arról sem, hogy tényleg oda költözött-e ki, és ha igen akkor ott legalább az elsö években mi volt vele.
2018. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar Vöröskeresztnél is van keresés. Próbáld meg.
2018. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Apu még '89 novemberében meghalt, én '90-es születésű vagyok.


Calgary biztos adat, a férje odavalósi, de lengyel származású. Neki sajnos csak a keresztnevét ismerem. Azt is tudom, hogy már elvált nagynénémtől, de annak dátumát nem ismerem.


Köszi a vöröskeresztes tippet, megnézem azt is!


Gondoltam még arra, hogy a nagykövetséget vagy a bevándorlásiakat megkeresem; hátha....


Még írhattok ötleteket, szívesen veszem!

2018. febr. 14. 15:07
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, face-t próbáltam, de nincs találat a lánykori nevére.


A férje vezetéknevét meg nem tudom sajnos.

2018. febr. 14. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kanadai magyar csoport a Facebook-on, söt, találtam Calgary magyarok csoportot is. Próbálj meg ott érdeklödni.
2018. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajànlom én is a fb csoportokat, meg a kanadai magyarok fórumot( írd be Google a, nem engedi linkelni valamiért) Én ez utóbbin talàltam megy egy általános sulis barátnőmet :)
2018. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Vagy csak guglizz rá a nevére, meg facebookon keress rá a nevére.
2018. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, megpróbálhatod Mo-on is, első lépésben. Aztán lehet, hogy rég hazament, és továbbítanak neki egy levelet tőled.

Ha nem Mo-on van, akkor jöhet külföld.

Honnan tudod, hogy lengyel a férje? Mert a házasságkötésnek is utána lehet keresni, ha tudod, hogy hol volt.


A Vöröskereszt szerintem csak vészhelyzetben segít. Háború, halálos betegség, ilyesmi.


Nem hiszem, hogy egyszerű ember hozzáférhet olyasmihez, hogy van-e útlevele, és ha igen, milyen címmel kapta.

Vagy hogy ha fizetett adót Kanadában, akkor milyen címe volt.

De ezeket magánnyomozók talán meg tudják szerezni.


Esetleg föl lehet adni hirdetéseket a kanadai magyar újságokban. De egy nem elég, legalább egy évig érdemes futtatni, szerintem.

2018. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!