Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért fáj ez a rokonoknak?

Miért fáj ez a rokonoknak?

Figyelt kérdés

A kérdésem középpontjában a pénz kezelése áll. A párom családjának nem tetszik, hogy nagyrészt én számolom ki, meddig ér a takarónk. Szerintük papucsot csinálok a páromból és kisemmizem, holott erről szó sincs.

Csupán arról van szó, hogy én jobban átlátom és a páromnak kényelmes, hogy ebben rám hagyatkozik. Mivel nem szeretek sokszor menni vásárolni, megfigyeltem mennyit fogyasztunk egy hónapban az alapvető dolgokból így ráálltam, hogy 2 hetente vásárolok be, kb ugyanakkora összegekért. Ezt a várható konyhapénzt már leszámítom hó elején. Ugyanígy tudom, hogy kb mennyi a rezsi. Kialakult egy ritmus. Persze vannak váratlan, vagy rendkívüli kiadások is, de jól gazdálkodunk. Mivel én foglalkozom ezzel jobban, a párom néha megkérdezi, hogy jut e erre-arra, amit éppen nagyon szeretne. Eldicsekedett a családban, hogy jól bánok a pénzzel, viszont rosszul sült el. Azóta a szülei próbálnak beszélni vele, hogy hagyjon ott engem mert papucsot csinálok belőle..... A dologra rátesz egy lapáttal, hogy átmenetileg háztartásbeli lettem ide nem tartozó okokból, viszont semmi "bűn" nem áll a dolog mögött. Emiatt még jobban csípi a csőrüket a jelenlétem, mert most a párom keresetét számolom. Szerintük egy vajas kenyeret sem érdemlek, meg "amúgy sem vagyunk házasok, ezért nem közös a vagyon."


Így a végére: ha a páromnak ez nem volna segítség, vagy kellemetlen volna neki, akkor én sem volnék házi pénztáros.


2018. febr. 20. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell velük foglalkozni, a párod felnőtt ember. A szüleim közül, mióta együtt vannak, anyám a pénztáros, a házasságuk előtt is így volt. Én is viszonylag jól bánok a pénzzel, de minden tiszteletem az övé, elképesztő, mit tudott kigazdálkodni teljesen átlag fizetésekből. Apámat is csesztették a tesói annak idején, hogy az asszony hordja a nadrágot, de meg lehet nézni, ki hova jutott el az életében.
2018. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
És ez miért érdekel téged? Mondjuk legközelebb ne osszatok meg egy ennyire magánügynek számító dolgot a rokonokkal, az sokat segít.
2018. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a párodnak kell megoldania.

Jobban kell fogalmaznia. Ha ő azt mondja a szüleinek, hogy te milyen jól beosztod a pénzt, azért senki sem fog haragudni. Ha azt mondja a szüleinek, hogy egy tábla csokiért is a páromtól kell pénzt kérni vagy inget sem vehetek magamnak a saját pénzemből, akkor az nem fog nekik tetszeni, ami egyébként jogos is.

2018. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
20-30 éve minden egyes háztartás így működött. Asszonynak le lett adva a pénz, mert ő jobban tudta mi merre hány méter, hiszen ő vezette a háztartást. Nem tudom mi ebben a meglepő
2018. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Ên is azt csinálon amit te, csak én 60-as pasi vagyok. Hárman 110 ezerből megélünk, ami plusz marad, azt közös megbeszélés alapján költjük el. Mi életünk, teszek rá ki mit gondol. Nem kéne velük foglalkozni, éljétek az életetek. Pároddal azért beszélnék, ő hogy látja a dolgot, ha meg neki is jó tegye helyre a szüleit.
2018. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
nálunk is a nejem kezeli a pénzt és nagyon jól bánik vele, baromi jól átlátja a dolgokat mit merre hány méter. 35/F
2018. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Ez ott lett alapvetően elrontva, hogy a párod azt hiszi, be kell az anyjának számolni a pénzügyeiről. Alapvetően az a normális, ha először a rezsi és kajapénz van leszámolva, számlák kifizetve, után a lehet dönteni, hogy a maradék "menjen a perselybe" vagy másra költitek el. De ehhez már se az ő, se a te anyádnak (tudom, róla nem volt szó, csak példa) nincs köze.

A rokonok azt látják, hogy te kezeled az ő pénzét, azt meg aztán már lehet magyarázni, hogy de a párod nem ért a pénzügyekhez, falra hányt borsó.

2018. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Ami nekem nem világos, a párod rokonai honannn tudják, hogy nálatok ki kezelni a pénzt és hogy orsztjátok be?!?!?!?


Nálunk senki nem tud a pénzügyeinkröl, ez kizárólag kettönkre tartozik.

2018. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz vele, a leírás alapján jól csináljátok, ti harmonikusan megvagytok, a pénzügyetek jó kezekben van, ezek számítanak. Nincs igazuk, de közük sincs hozzá.
2018. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van, család véleményére nem vagyunk kíváncsiak, férjem mindig azt mondja, hogy egy napra sem akarná átvenni a pénzügyeket, hogy nem is érti, hogy tudom ilyen jól beosztani, ő nem tudná így, ha valaki jönne ilyen papucsos beszólással, nevetnénk rajta mindketten, mert mit szól bele olyanba, amihez egyrészt semmi köze, másrészt nekünk így tökéletes? Át nem venné a pénzügyeket, még ha tuszkolnám is rá, mivel átlátja, bármikor belenézhet a könyvelt dolgokba, és mondta, hogy neki egy nagy falat lenne, így meg elégedett. Ne is foglalkozz a rokonokkal.
2018. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!