Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normalis ilyenekben, ennyit...

Normalis ilyenekben, ennyit segiteni idosebb rokonoknak?

Figyelt kérdés
Egy tavolabbi rokonom heti egyszer atjar az anyjahoz segiteni takaritani, ezt-azt csinalni, mert sokat dolgozik, es heti egyszer kijar a nagybatyjahoz a kertben tenni-venni, mert neki mar nagyon faj a hata, +ha a nagymamat orvoshoz kell kiserni, boltbol kell cipekedni, akkor megy. Mindezt ugy, hogy o maga is dolgozik eleget, igaz otthonrol. Lehet csak azert fura nekem, mert nalunk nem osszetarto a csalad? Eleinte azt hittem, hogy elvarjak, de nem, mert magatol ajanlotta fel, termeszetesnek veszi. Nekem ez olyan fura, ez az osszetartas es szeretet.
2015. máj. 25. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Szerintem normális, ha az illetőnek nincsen még családja. Ha gyerekei lennének, szerintem nem lenne helyes ennyit átjárni más rokonokhoz, mert a gyerekektől veszi el az időt.

2015. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes. Amíg az ember fiatal, el sem tudja képzelni, hogy mennyi mindenben szorulhat segítségre. Szerintem az normális, hogy egy családban segítik egymást és nem hagyják magára az idősebbeket.

Remélem, nekem is lesz majd erőm és türelmem, hogy a szüleimet ápoljam. A segítéstől nem félek, most is segítek, ahogy tudok, elintézek ezt-azt. De a konkrét ápolástól félek kicsit. Pedig majd biztosan az is eljön, ha már nagyon idősek lesznek.

2015. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes. Sajnálom, hogy Neked nem.
2015. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is természetes, nálunk is így megy, hogy kölcsönösen (ki miben tud) segítünk egymásnak, úgy, hogy tesóimnak és nekem is családunk van. A gyerekeim is ebben nőttek fel, sokszor már ők mennek a szüleimnek segíteni, legutóbb az eresz alatti részt festették, szoktak gyümölcsöt szedni stb.

Nagy biztonságot ad az összetartó család.

2015. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

teljesen termeszetes lenne, de nem megszokott mar manapsag. :) szerintem ha gyerekei lennenek, akik mar nem tul kicsik, akkor azokat is vihetne magaval, szoval a csalad nem tartana vissza ettol, legalabb a gyerekeket is jora tanitana vele, ill. nekik is izgalmas lehetne pl a kerti munka ( nekik jatek).

egyebkent en is ugyanezt csinalom, sokszor segitek a nagyszuleimnek, szuleimnek, keres nelkul.

2015. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez lenne a természetes...
2015. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Pláne, ha otthonról dolgozik, akkor nyilván kötetlen a munkarendje és tud az ilyenre időt szakítani és szívesen teszi, önmagától. Inkább szomorú, hogy neked az furcsa.
2015. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szeret is együtt lenni velük és pl. a nagybátyjával jókat beszélgetnek kerti munka közben.

Ha otthonról dolgozik és egyedül él, akkor még inkább érthető, hogy szívesen megy mások közé szabad idejében.

2015. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szüleim, akik mindketten dolgoztak, a szomszédban élő bácsinak is bevásároltak,ha kellett, pedig nem is álltunk semmilyen rokonságban.

Jó érzésű ember segít ilyen apróságokban,ha kell, csak akkor van gond, ha napi 24 órás ápolásra szorulnak, azt nem lehet elvárni senkitől.

2015. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!