Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mégis mi köze ehhez egy...

Mégis mi köze ehhez egy rokonnak? Milyen alapon szól bele? Vagy csak kötekedni akart?

Figyelt kérdés

Múlt hétvégén meglátogattuk a szüleimet a férjemmel és a 4 éves fiammal. Együtt elmentünk egyik rokonunkhoz, mert náluk családi esemény volt és étkezés előtt imádkozni kellett. Mi nem imádkoztunk, ateisták vagyunk. Meg is kérdezték, hogy miért nem imádkozunk. Férjem mondta, hogy mi nem szoktunk, mert nem vagyunk vallásosat.


Ebéd közben egyszer csak gúnyosan megszólalt egyikük, hogy akkor ugye a húsvétot sem tartjuk? Én meg csípőből visszakérdeztem, hogy ugye ti sem, mert eredetileg ez egy pogány ünnep, ők meg katolikus keresztények. Erre nekem estek, hogy ez bizony Jézus ünnepe és ne beszéljek badarságokat, már rég keresztény ünnep ez és mire nevelem a fiamat, milyen ember lesz belőle így stb. stb. Kiabáltak, mindenfélét mondtak, hogy én a pokol kénköves tüzén égek majd el, de a fiúnk is, ne csodálkozzunk, ők szóltak.


Szó szót követett, megelégeltem és felálltam, kisfiam sírva fakadt, férjem felöltöztette és hazamentünk.

Otthon apám mondta, hogy ezt azért nem kellett volna, de hát nem mi kezdtük, ők provokáltak és bunkók is voltak.


Anyám azt akarja hívjam fel őket, de eszem ágában sincs ezután keresni őket. Mit gondoltok erről, ti nem indultatok volna haza ennyi sértés után?



2018. márc. 27. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk a Húsvét épp a legnagyobb keresztény ünnep, de ne zavarjon. Nem kellett volna beszólni nyilvánvalóan vallásos embernek. Te voltál a bunkó.
2018. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
52%

Vendégségben az ember alkalmazkodik a házigazdához. Úgy alapból intelligens ember tiszteletben tartja mások hitét...Ha ott ülsz az asztalnál, akkor legfeljebb lehajtod a fejed, összekulcsolod a kezed, és megvárod, amíg befejezik az imát. Az ünnepeikre vonatkozóan pedig nem kezded el kioktatni őket a saját asztaluknál, ez végképp ordenáré bunkóság.

Az ő reakciójuk is túlzás volt, de magadnak köszönhetted.

2018. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
74%
A húsvét nem csak a Jézus feltámadása, hanem egyben a tavasz eljövetelének ünnepe.
2018. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
32%

A húsvét továbbra is a keresztény világ legnagyobb ünnepe, és kimondottan bunkó dolog ezt egy vallásos emberrel szemben tagadni.

Ha az ember tisztában van vele, hogy vallasos emberekhez megy, akkor alap, hogy alkalmazkodik. Ha nem akar, akkor meg ne menjen. Ennyi,

2018. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
29%
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. A Biblia szerint Jézus – pénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt.[2] Kereszthalálával nem szabadította meg a világot a szenvedéstől, de megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. A valláson kívül is a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak.[3] A húsvétnak megfeleltethető, időben korábbi zsidó vallási ünnep (héber nyelven pészah) az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe volt. A húsvét a pészahhal ritkán esik egybe, mivel a Hold járása szerinti naptár és a két változó ünnep számításától függ.[4][5] A húsvét egybeesik a tavaszi nap-éj egyenlőség idején tartott termékenységi ünnepekkel is, amelynek elemei a feltámadás, az újjászületés.
2018. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
62%

Én sem vagyok vallásos, de az a véleményem, hogy hitviták megelőzésében a józanabbul gondolkodó embereknek kell példát mutatniuk.


Én ezt így rendeztem volna:

Étkezés előtti imára mikor rákérdeznek: "Mi nem vagyunk vallásosak."

Húsvétra: "Ünnepeljük mi is a húsvétot kulturális szokásként, ahogyan a karácsonyt is."


Tényleg kiprovokáltad a konfliktust, ilyenkor pedig a normálisnak látszó vallásosok is jellemzően átkapcsolnak elmebeteg üzemmódba. A nagy vallásosok ugyanis úgy gondolkodnak, hogy semmi sem lehet fontosabb az életben, mint a mennyei atyjuk által biztosított örök élet ajándék.

Ha nem kiabálnak le az "istenkáromlásért" akkor mehetnek ők a tisztítótűzbe....:)


Férjedre bízd, hogy béküljön velük, de szerintem a közeljövőben ne keressétek őket.

2018. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
60%

Jól megmondtad nekik a frankót, gratulálok. És most ettől jobb lett valami? Fel nem fogom mikor valaki szándékosan keresi a balhét, kötözködik, aztán még neki áll feljebb. Ők is bunkók voltak, meg te is, úgyhogy szavad nem lehet.

Simán mondhattad volna kedvesen, hogy természetesen ünneplitek a húsvétot, csak nem keresztényi módon, hanem világi tojásos, sonkás, nyulas módon és kész.

2018. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
67%

Ha vendéget fogadok a házamba, akkor úgy bánok vele, hogy jól érezze magát.

A kérdező semmi rosszat nem tett. Már az imánál belekötöttek, később kigúnyolták.


Így viselkedik egy hívő ember?

Hol van a nagy elfogadás?

Erre tanít a biblia?


Szégyelljék magukat a képmutató bigottok.

2018. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
25%
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. A Biblia szerint Jézus – pénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt.[2] Kereszthalálával nem szabadította meg a világot a szenvedéstől, de megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. A valláson kívül is a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak.[3]
2018. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
70%

húsvét: munkaszüneti nap, locsolkodni szokás.


Idióták ezek, nem vallásosak, aki a pokollal ijesztegeti a gyereket, az is egy ....


Persze lehet az ilyesmit szótlanul tűrni, ha szükséges. Lehet imitálni az imádkozást. De nem biztos, hogy kell.

2018. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!