Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi a fenéért kell anyukám...

Most mi a fenéért kell anyukámnak kötekedni?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve elmaradtunk az ovis befizetéssel.

Azt már rendeztük akkor, nem is volt gond, de véletlenül a szüleim címére vitték a papírt.

Azóta változott a rendszer. Eléggé megbonyolították. Múlt hónapban el is felejtettem, pont apám ment a lányomért. Ki is fizettem, viszont apum a számlát elfelejtette.

Ebben a hónapban meg aznap vittem Dévényire a kicsit, kértem apámat, hogy fizesse be, aztán rendezzük.

Ezt meg látta anyum egy szem barátnője, ekkor már azt is megbeszéltük apummal, hogy ő befizeti, aztán rendezzük, ne álljak annyit sorban szűk helyen a picivel (két óra van havonta a befizetésre, ilyenkor lehet csak az óvodai/iskolai ebédet befizetni).

Na, a barátnő tovább is adta, anyám akkor ordítva hívott, rámvágta a telefont. Utána nagy nehezen elmondtam, hogy Dévényire mentünk, de akkoris én vagyok a hülye, meg rám panaszkodott a védőnőnek, hogy nem tudok normálisan időpontot kérni tornára.

Apám, a barátnője, és a védőnő is elmondta neki, hogy nincs igaza (pl hatalmas szerencsém van a tornásszal, mert a tb-s ideje csurig van, gyakran a magánrendelőjében fogad és nem kér pénzt érte).

Utoljára tegnap kezdett el kötekedni, de úgy hogy apám fogta és felállt az asztaltól, mondván, hogy a nyugodt családi ebédnek már lőttek. Mi is húztunk haza inkább. Ma reggel hívott a húgom, hogy anyukánk egész este engem szidott neki, hogy én mit csesztem el a terhességem alatt, ami miatt alatt pici "problémás", meg hogy hogyan nevelem a nagyot, stb.

Szivem szerint felhívnám, hogy a szemembe mondja, ha baja van velem, de akkor a húgomnak kavarnék be.

Szerintetek hogyan kezeljem? Vagy mi a jó fenét csináljak már?


2015. jún. 1. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Mi van??? Miért vannak ennyire benne mások a magánéletedben? Miért nem intézed egyedül a gyerekeket, és hol van az apa? Pont letojom anyám véleményét arról, hogy hogyan kell gyereket nevelni. Kritikát tudnék mondani neki, de nem teszem. Cserébe nem is fogadom el. Egyszer megpróbálta, mondtam, hogy átdumálhatjuk, ő milyen volt, ha van kedve és utána meglátjuk, hiteles-e a kritikája vagy sem. Azóta nem jött nekem semmivel.
2015. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit. Anyukád nem tudja elfogadni, hogy a kicsi "problémás". Talán nem is tudja úgy szeretni, ahogy a másik unokát szereti. Ha maximalista akkor bizony ez előfordul. Viszont cink lenne ezt mondani, ezért támad. Ha meg támad, ha feszültség van akkor Rád tudja nyomni a saját rossz érzéseit. Ez pedig az Ő BELSŐ MAGÁNÜGYE. Egyet tehetsz. Ahogy apukád úgy Te is elereszted a füled mellett. Nem állsz be a játszmájába, ami egy nagyon durva játszma. Ha szid otthagyod, ha elmond mindennek egy családi ebéden akkor apukádtól engedélyt kérsz a távozásra (ezzel jelezve hogy ő a családfő és az ő szava számít, nem anyukádé). Amikor anyukád kedves veled Te is az vagy. Amikor támad elengeded a füled mellett. Nagyon nehéz, tudom. (Az enyém 22 évesen, önálló háztartásban éltem mégis megszólt, hogy pattanásom van, hogy miért azt a ruhát vettem fel, stb. Néhányszor szó nélkül felálltam, otthagytam, közöltem vele, hogy nem ezért a hangulatért jövök hozzá és egy hétig nem hívom. Két nap múlva telefonált és igen megritkultak és lecsendesedtek a szidalmazások.) Nyomd ki a telefont az első szónál és mondd meg neki, hogy ha így viselkedik kerülni fogod. Ha látni akar téged meg a nagyot akkor fogadja el a kicsit is. A hugodnak sem kéne meghallgatnia. Szerencséd, hogy apukád így viselkedik. Köszönd meg neki és esetleg kérdezd meg őt, mi lehet anyukád baja. Ne hívd fel, ne mondogass semmit, mert azzal ellenállsz és beleestél a játszma kellős közepébe és sose szabadulsz.

Ugyanolyan ez, mint a keleti harcművészet. Nem kell visszatámadni.. csak a támadót tovább lendíted a saját lendületével.. az ő sodrát használd ki a saját legyőzésére.

Sok sikert :)

2015. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért? Falu. 950fő körül mozog a létszám, mindenki ismer mindenkit.

Az apa gépkezelő főnöknek tanul be, sok a túlórája, a befizetési időpontban szinte mindig dolgozik. Vagy még nem ért haza.

Havi egyszer 13-15ig lehet befizetni több száz gyerek étkezését.

Bocsánat, ha érthetetlen voltam, csak a felrobbanás szélén állok, hogy édesanyám a hátam mögött szid egy 15 évesnek.

2015. jún. 1. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem ne érdekeljen.

felnőtt ember vagy, intézd a dolgaidat ahogy neked jó. anyukád ne akarjon gyereket nevelni helyetted, megvolt a lehetősége.

"anyám akkor ordítva hívott, rámvágta a telefont."

én vágtam volna rá előbb a telefont. fel nem foghatom, hogy ilyen miatt minek kell egyátalán üvöltözni. nem a gázt hagytad égve és robbant fel a ház, hanem valami kis hülye csekket elfelejtettél befizetni..

2015. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!