Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem a keresztanyám...

Hogy kezeljem a keresztanyám rivalizálását?

Figyelt kérdés

Először is: nem vagyok rá irigy, egész életemben csodáltam és felnéztem rá. Gáz gyermekkorból kinőtte magát, lediplomázott, férjhez ment, gyerekei születtek, és sikeres élete lett. Ő volt sokáig a példaképem. Azt tudom, hogy kicsit érzékeny a külsejére (ősz hajszálak, ráncok, nem mer fürdőruhában mutatkozni mások előtt), de az elmúlt hónapokban észrevettem, hogy milyen kritikus a többi nővel (nem a csúnyákkal, nem a korabeliekkel, hanem fiatal és csinos nőkkel), az egyik rbiis, a másik anorexiás, a harmadiknak nincs melle, a negyediknek lapos a feneke. Mostanában meg belém is belekötött lapos a fenekem, vastag a combom, széles a csípőm) kielemezte, hogy mi bennem a szép és hol van rajtam felesleg. Egy évig abban a hitben élt, hogy egy méret vagyunk (csak neki nagyobb a melle, mert én olyan kis lapos vagyok), aztán megkaptam néhány "kinőtt" ruháját, és konkrétan behisztizett, hogy nagyok voltak rám, másnap feldúlva hívott, hogy ő milyen dagadt, és nekiáll fogyókúrázni. Onnantól kezdve azzal pszkál, hogy egyek normálisan, mert olyan vékony vagyok, hogy kilátszanak a bordáim (nem is látott fehérneműben, se bikiniben, azon kívül nem is fogytam). Tudja, hogy 2 évvel ezelőtt anorexiás voltam és azóta mindig felhozza, amióta kiderült, hogy nem vagyunk egy méret. Nem merek előtte enni, ez meg neki csak olaj a tűzre, és csak még jobban hajtogatja a meggyőződését, hogy szerinte visszatért az anorexiám.


Anyám szerint változókorban van, és ilyenkor a nők kicsit érzékenyebbek a külsejükre és a hormoningadozást sem viseli jól.

18/L


2018. ápr. 5. 11:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő ezt nem éli meg bántásként, a saját szemszögéből jót akar - mármint nyilván nem, de az emberek könnyen meggyőzik saját magukat, ha akarják. :) Szóval ő most kifordult magából, nem is feltétlenül fogja fel, hogy mennyire sárkány a viselkedése. A kritizálást, rivalizálást levédi azzal, hogy de hát csak aggódik érted.

Éppen ezért felesleges belemenni a dologba. Köszönd meg a tanácsot, aztán engedd el a füled mellett. És egyél bátran előtte.

2018. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Kései Sirató ***** válasza:
53%

Vegyél neki egy doboz hajfestéket.. - írtad, hogy őszül..


Amikor kritizál, akkor bátran mondd neki ezt: Cserélnél te velem szívesen, szeretnél te így kinézni... Ettől talán befejezi a gonoszkodását.

2018. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!