Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » S. O. S Elváltak a szüleim,...

S. O. S Elváltak a szüleim, de az esküvőmön szeretném ha ott lennének. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim már 6éve elváltak. Rossz viszonyuk van, részben azért mert apukám anyukája a vállas után mindennek elhordta az anyukámat. Ezért is váltak el, mama mindenbe beleszolt, turkált anyukám holmiában stb.. 14 évig türte de én sem birtam volna tovább... Apukám pedig mindig a szüleinek adott igazat.. Én megértem anyukámat mert miután elváltak velem is ugyan ezt csinálták, de tesom (fiu) vele nem és ő ezért sose értette, mióta elváltak anyával nem is tartotta a kapcsolatot. Anyukám nem jött hozzánk, mert mindenki kiutálta a családból, szallagavatómra, a ballagásomra, diplomaosztomra se jött vagy ha jött is akkor titokban ugy hogy észrese vegyék, hogy ne legyen veszekedés mert az senkinek sem lett volna jó... Főleg nekem... Én titokban találkoztam anyukámmal mindig, a vőlegényemet is ismeri a kezdetek óta. A barátom szülei is szeretik az anyukámat.

Mióta a barátom megkérte a kezem ezen gondolkodunk, hogy mi legyen.. Én szeretném ha minden családtagom ott lenne, az anyukám is, attol hogy elváltak meg nemszeretik őt, nekem még ugyan ugy az anyukám és nem akarok választani az anyukám és apukám/rokonsága között... Nemtudom mit csináljak. Mit kellene mondanom? :( a segitségeket előre is köszönöm. Idén nyáron lesz az esküvőnk. 25/l



2018. máj. 1. 13:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Simán meghívnám.A korlátolt, primitív apámra, nagyanyámra meg tennék magasról.Ha nem tetszik, akkor maradjanak távol az esküvőtől.Nem értem mit kell ezen gondolkodni.Kinek hiányozna ilyen társaság, aki beleszól életem egyik fontos napjába?
2018. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
98%
Hívd meg anyádat is és ezt közöld is apáddal és a családjával. És ha emiatt ők nem mennek el az esküvődre, legalább világos lesz, hogy mennyit jelentesz nekik. Ha eddig még nem lett volna világos...
2018. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%
Itt kibèkíthetetlen ellentètek vannak. Igazából apád meg a tesód a ludas az egèszben, nehogymár ne tudják az ellentèteiket a te kedvedèrt arra a napra fèlretenni, ès megtűrni èdesanyádat....önző emberek... Èn a te helyedben megmondanám hogy vagy eltűrik egymást, vagy senki se jöhet. Állj a sarkadra, hiszen felnőtt vagy, ha kell ordibálj apáddal.
2018. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg olyan esküvő van, ahol valaki megsértődik és ezért nem akar jönni, majd az utolsó pillanatban azért nagy kegyesen eljön.

Én úgy adnám le a létszámot, hogy mindenki jönni fog, max. meghívod helyettük néhány kollégádat, aki ráér.


Amit érdemes tudatosítani, hogy lehet, hogy anyukád a legjobb anya volt vagy a legrosszabb, amennyiben te szeretnéd meghívni, akkor van hozzá jogod.

A rokonaid utálhatják, ehhez nekik van joguk. Viszont nem csinálhatnak jelenetet miatta.


A barátom tudja nagyon jól intézni ezeket a helyzeteket. Ő ezt ismételgeti olyan mondatok között, mint tudom, hogy utáljátok, de tett olyat, ami miatt nem tudnál meglenni vele 4 órát egy légtérben? Nekem ez fontos, és rosszul esne ha nem bírnátok ki vele néhány órát. Érthető hogy nincs kedvetek vele találkozni, de ő nevelt fel és meghívtam mert szeretném, ha ott lenne.


Sok sikert!

2018. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy mi szükséged van apukádra és undorító pereputtyára. Érzelmileg zsarolnak és nem hajlandóak megérteni, hogy anyukádat is szereted (+ kiutálták a családból...Ö. Bocsi, de annak ellenére, hogy nem akartad őket direkt rossz színben feltüntetni, borzalmas embernek tűnnek.
2018. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

és akkor apukám és tesom közölte hogy ők igy nem jönnek ha anya is jön...

Anya meg azért nem akar mert hogy miatta nem jönnek akkor a többiek...

Na ilyen boldog szerető családból senkit se hivnék meg csak barátokat.

2018. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
66%
Nagymamáddal éltetek? Nekem úgy jön le h igen... turkál a cuccai között... apátok sosem állt ki mellette... elhiszem, hogy megunta..gondolom onnan el lett zavarva, ezért maradtatok apuddal.Te már felnőtt voltál..Miért nem mentél vele? Nem " engedet apud meg a mama?"A legnagyobb hunyó te vagy a történetben.. ha azonnal kiálssz anyukád mellett a család előtt, nem fajulnak idáig a dolgok. Mit tett édesanyád, ami miatt a tesód sem áll vele szóba?
2018. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem akarlak megbántani, de Te vagy annyira elfogadtad természetesnek egy egészségtelen lelkületű család manipulatív érzelmi játszmáit, vagy esetleg annyira ki vagy nekik szolgáltatva anyagilag, hogy 25 évesen sem tudsz kiállni saját magadért, anyukádért és azért, hogy felnőtt nőként jogod van a saját döntéseidet meghozni, nem pedig kényszerpályán mozogni mások gerinctelensége miatt.


Sajnos szerintem is igaza volt annak, aki szerint ez minden, csak nem szeretet apád, mamád és a családjuk részéről, hogy a saját kib...szott egójuk fontosabb, mint a te boldogságod, az, hogy ott tudhasd minden számodra fontos szerettedet a saját esküvődön.


(És teszik mindezt még azok után, hogy az általad leírtak alapján ők fúrták szét a szüleid házasságát, ők tettek keresztbe anyukádnak, ahol tudtak a válás előtt és óta, téged meg érzelmileg zsarolnak, és szimplán egy eszközként használnak a szemét, önző kis játszmáikban.


Igaz, hogy idősebb vagyok nálad, több élettapasztalattal, így már jobban tudom kezelni mások érzelmi játszmáit és megtanultam az egészséges határtartást, azt, hogy kiálljak saját magamért, de ha nekem mondtak volna olyat a családtagjaim, hogy:


"ők így nem jönnek ha anya is jön...", akkor annyit mondtam volna, hogy


"Rendben, szerettem volna, ha mindannyian ott vagytok, de ha ti így látjátok jónak, akkor természetesen elfogadom a döntéseket."


Ennyi. Aztán mindenki kapna pár napot arra, hogy átgondolja, hogy megpróbál normális ember módjára hozzáállni a dolgokhoz, vagy tényleg otthon marad a fenekén, és majd megnézi a fotókat utólag.

2018. máj. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Apád nagyanyáddal karöltve gusztustalan, és szánalmasan gyerekes egyének, te pedig ezeket az embereket ugrálod körbe, és asszisztálsz ahhoz, hogy anyádat ennyire utálják. Bocs, de te sem százon pörögsz, az fix. Anyud az egyetlen, aki VALÓBAN szeret téged, és törődik veled. Egy igazi szülő nem zsarolja a gyerekét!

Ha nekem mondták volna meg, hogy "mi nem megyünk ha anyád ott lesz", akkor vállat vonva közöltem volna a tuskókkal, hogy jó, akkor nem jöttök, ez van. Én ilyen alávaló, aljas rokonokat meg sem hívnék az esküvőre, mert láthatóan nem fontos nekik, hogy neked mi a jó, nekik csak az fontos, hogy közös erővel utálják anyukádat és ha meglátják, ujjal mutogatnak rá, tisztára mint az óvodában.

Neked komolyan fontos, hogy ilyen emberek ott legyenek életed egyik legszebb napján?

2018. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!