Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Extrém túlsúlyos és sértődős...

Extrém túlsúlyos és sértődős családtagot hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat kérek, ha lehet. Kívülről könnyű rávágni, hogy mi helyes, de a szituációban benne már nem úgy működik... és nem kajatippek, hanem a viselkedés kezelése kellene, de az nagyon.


Szóval adott a családtag, akinek sürgősen fogynia kellene, mert majdnem ugyanannyi kiló, mint ahány centi (nem, nem írtam el). És belátja ő is, hogy tennie kell valamit, hurrá. De időről-időre elborul az agya, édességet és/vagy gyorskaját követel, mi úgy vagyunk vele, hogy jó, minimális mennyiség mindig van itthon, hogy ne legyen az, hogy mindent megvonunk tőle. Csakhogy időként kifakad, hogy hol marad az ő méltósága, meg mindenért könyörögnie kell, és akkor megsértődik... és olyan nehéz nem csokival dobálni őt, hogy nesze akkor, fordulj fel, ha az édesség fontosabb, mint a várható életkorod kitolása. Tényleg nehéz vele ilyenkor. Ki hogy őrzi meg a nyugalmát, és ha sikerül, akkor hogy csitítja le az “elvonási tünetek” miatt vergődő másik felet? Segítsetek...


2018. máj. 25. 11:38
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
76%
Hány éves emberről van szó?
2018. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
71%
Nézessétek meg vele a 250 kiló felett az élet egy-két epizódját.
2018. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

Bőven felnőtt már.

Tudja és belátja, hogy baj van és változtatni kell, de néha kiborul és megsértődik, amiért gyerekként rá van szólva, hogy csak 1 szelet csokit ehet. Valahol meg is értem őt, de na... nekem sem könnyű. És tényleg csak jót akarok neki.

2018. máj. 25. 11:53
 4/55 anonim ***** válasza:
83%
Na, ha felnőtt, oldja meg magának
2018. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
82%

szülőd? gyereked? vagy ki neked?

vegyen magának kaját és kész. oldja meg.

2018. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
30%
Ajánlj fel neki cserébe valamit. Kaphat még egy csokoládét, ha este elmegy veled egy 4 kilométeres sétára. Jó, ez is kicsit gyerekes módszer, de nem egyértelmű nem kaphatsz és kész.
2018. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
78%

jaj a tlc-s műsorban is ez van, kövér, fekszik és rinyál ha nincs mekis kaja. erre szoktam mondani kit érdekel?!

menjen vegyen magának. ja nem tud?

ordít? rázárom az ajtót és kész.

2018. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
83%
Ha felnőtt, nem értem miért kéne foglalkozni vele. Ha ő élő zsírtartályként szeretne élni, az az ő döntése. Ha ordít, békén hagyom, ha zaklat és ordít, visszaordítok és pofon vágom. Gondolom nem ti fizetitek az ipari mennyiségű étel és édességfogyasztását, mert az baromi nagy baj.
2018. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Kései Sirató ***** válasza:
32%

Cserélje le a kristálycukrot eritritre. Tudom, sokkal drágább, de § kalóriás. Én vettem a szüleimnek több kiló eritritet ajándékba, hogy ezzel segítsek és fogytak.


Ha annyira kövér, mint írtad, akkor 1 szelet csoki is sok, csakis diétás csokit egyen!

2018. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
20%
Csak rosszabbá teszitek a helyzetét, mint amilyen. Ha valamit megvontok tőle, annál is jobban akarja, és ha előttetek nem érheti el, akkor a hátatok mögött fogja még többet ártva magának. Feltehetőleg nagyon sok közötök van hozzá, hogy olyan a családtagotok, amilyen. Sajnálom szegényt, hogy ilyen emberek között kell élnie. Ugyanakkor mégsem tudom teljesne őszintén sajnálni, mert nem elég erős ahhoz, hogy változtasson az életén és megszabaduljon tőletek.
2018. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!