Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van a rokonságotokban szélsősé...

Van a rokonságotokban szélsőségesen narcisztikus személyiség? Ha igen, hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Számomra most vált világossá, hogy a férjem egyik rokonát azért tolerálom olyan rosszul, mert nagyon erőteljesek ezek a személyiségjegyei. Eddig azt hittem, csak önző és figyelmetlen, mostanra világossá vált, hogy ennél sokkal többről van szó. Sajnos a vele való érintkezés elkerülhetetlen, bár próbáltam rá kísérletet tenni, de kivitelezhetetlen. Szerintem a férjén kívül senki nem bírja őt elviselni, de mivel a férjem családja végtelenül konfliktuskerülő, soha semmit nem fognak tenni azért, hogy visszavegyen a stílusából. Olyannyira, hogy legnagyobb meglepetésemre épp a hétvégén fejtette ki ez a hölgy, hogy őt a férjem családja milyen nagyon szereti, annak ellenére, hogy ő mindig mindenkinek megmondja a véleményét. Annyira meghökkentett mindnyájunkat ez a megnyilvánulás, hogy köpni-nyelni nem tudtunk, nemhogy reagálni.
2015. aug. 12. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
ebben mi a furcsa? mármint hogy ezt kifejtette?Akkor is ha nem szereti senki vannak emberek akik nem látják ezt be, ebben semmi hű de meghökkentő van, plusz nem árultál el semmi érdemleges információt
2015. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért nehéz őt egy vállrándítással elintézni, mert mindeközben szinte minden alkalommal olyan sértő és megsemmisítő megjegyzéseket tesz - persze nagyon burkoltan - hogy szabályosan utálunk már vele egy legtérben lenni.
2015. aug. 12. 10:45
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem is azt kértem, hogy az én konkrét családi problémámat oldjátok meg, csak megindokoltam, hogy miért tettem fel ezt a kérdést. Kérlek, olvasd el újra, és arra válaszolj! Köszönöm!
2015. aug. 12. 10:48
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
én nem értettem félre semmit,de hogy tudnánk ide írni hasonló személyiségeket, ha nem tudjuk kihez hasonlítani, lévén nem írtál le semmit a kérdéses személyről?szép hogy körülírtad ki-mit érez,de nem tudjuk a rokon egyáltalán milyen személyiségi hibákkal rendelkezik ami alapján mondhatnánk hogy" hűű nekem is ilyen a férjem s" stb.
2015. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg ugyanúgy visszaszólni, ahogy ő teszi. A vége a családszakadás lesz, én ezt megtettem, de nem bánom, legalább nem kell minden nap hallgatnom a hülyeségeit. Nálunk már addig vitte a sértegetést, hogy a közösségi oldalakon megjegyzéseket tett rám és a lányomra is, aki alig volt akkor 2 hónapos.
2015. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egyébként ez a rokon messze van a nárcisztikustól, csak mert az én apám az volt, szimplán csak begyöpösödött és rossz indulatú. Mindegy mit fogtok tenni és mondani ő másképp látja saját magát és mindig ti lesztek a rosszak,de egyben vágyik a szeretetre ezért nem tűnik el a családi életből, igazi energia vámpír
2015. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves első! Ezek szerint mégsem értetted a kérdést, a narcisztikus személyiségnek ugyanis vannak tipikus személyiségjegyei. Azt gondoltam, aki válaszol a kérdésemre, az azt is tudja, hogy ez mit jelent, és nem kell külön megmagyarázni. De akkor az egyértelműség kedvéért: önimádó, nagyképű, magát mindenkinél különbnek tartja, megsemmisítő megjegyzéseket tesz, mindannyiunk életébe megpróbál beleszólni, de azt is kifejti, hogy te ugyanezt miért nem teheted meg. Mindenkit kihasznál, de ő maga nem segít, és még az erkölcstelen megnyilvánulásait is úgy tálalja, mintha az épp az ellenkezője lenne, és valójában mindenki más lenne az erkölcstelen.
2015. aug. 12. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Többféleképpen kezelheted:


A) ráhagyod

B) elkerülöd

C) kiosztod


Én úgy gondolom hogy nárciztikusan csak akkor tud viselkedni valaki, ha ezt környezete eltűri (jóindulatból /szegény hülyét ne bántsuk meg/ vagy kényszerből /sajnos ő a főnök), egyéb esetben kipofozzák belőle.

2015. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
na nem is volt nehéz:P csak mert te tudod mi az a nárcisztikus nem biztos hogy mindenki elsőre vágja, most viszont majd páran ráismernek a családtagjaikra. Apám is nárcisztikus volt és a te rokon még kevés ehhez, inkább olyan mint egy begyöpösödött vénember, csakhogy az ilyenekkel nem tudsz csinálni semmit, mert ha leszólod úgyis elfelejti aztán kezdi elölről. Szóval szimplán csak levegőnek kell nézni, mert az az egy amit nem tudnak elviselni :D
2015. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem a testvérem ilyen. Ez a típus annyira buta, hogy fel sem fogja, hogy másokat mennyire megbánt.

Az én tesómtól először e barátai távolodtak el, aztán a távolabbi család, aztán már én is és a szüleink is.

A legszebb, hogy ő ezt észre sem veszi. Anyukám pl. imádja a tesóm gyerekeit, de már inkább az unokákra sem megy vigyázni, mert állandóan odaszól neki valamit, ami tök indokolatlan.

Erre az egyetlen megoldás a távolodás,ugyanis a tesómnak pl. hiába mondtam el százszor, hogy egy nagyképű, beképzelt idióta, ő szerinte én vagyok a hülye, mert nem bírom a kritikát. 10 évig szívta a közeli család vérét, a végtelenségig kihasznált mindenkit, mindenki segítette, mert szeretjük a gyerekeket. Viszont 10 év alatt a barátok, a család, mindenki eltávolodott tőle. Nem is tudom, hogy a sógorom hogy bírja ki.

Szóval, távolság. Nálunk ez volt a gyógyír. Havonta kb. egyszer ülünk össze, az is bőven sok, az egész családot kikészíti fél óra alatt.

2015. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!