Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mennyire vagytok elnézőbbek...

Ti mennyire vagytok elnézőbbek valakivel csak azért, mert családtag?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos van olyan ember a családomban, aki életem során mindig inkább ártott, mint segített. Megszakítottam vele minden kapcsolatot.

És van olyan barátom, aki bár nem családtag, de mégis sokkal több segítséget, támogatást kaptam tőle, mint az előbb említett családtagtól.

A család folyton erőlteti, hogy béküljek ki, bocsássak meg ennek a családtagnak, mert hogy "egy család vagyunk, csak ez számít". Hát szerintem meg nem, azért mert valakivel biológiailag rokonságban állunk, még nem jelenti azt, hogy minden áron jóban kell lenni egymással, főleg ha az illető rászolgált ennek az ellenkezőjére.

Bezzeg amikor a jó barátom egyszer hibázott, akkor azt sulykolták, hogy "az ilyenekkel ne barátkozz, látod, nem lehet rá számítani". És nagyon nem tetszett nekik, amikor én szemet hunytam a hibája felett, hiszen nem felejtettem el, hogy sokszor ott volt, amikor szükség volt rá, és azóta is mindig számíthatok rá.

Ti hogy vagytok ezzel, mennyire vagytok megbocsátóbbak, elnézőbbek valakivel, aki rokon??? Számít-e valamit akkor a családi kapcsolat, ha amúgy az illetőt egyáltalán nem kedvelitek? Van-e olyan személy, aki bár nem családtag, mégis annak tartjátok, mert mellettetek van, ha szükség van rá?



2018. máj. 28. 10:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire,megmondom a véleményemet a családtagoknak is.Azt viszont nem szeretném ha mások szapulnák őket és kinyilvánítanák a véleményüket róluk.Sajnos nekem is vannak olyan közeli családtagjaim akiknek bizonyos viselkedést nem tolerálom,de ezt nem hangoztatom másoknak.Nagymamámmal meg egy mentálhigiénés szakemberrel beszéltem erről.Szégyellném is ha mások tudomást szereznének a függőségükről még akkor is ha szülőről vagy testvérről van szó.
2018. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Persze, a betegség az teljesen más dolog. Természetes, ha az ember máshogy áll ahhoz akinek betegsége vagy függősége van. Az én családomban viszont minden gusztustalan viselkedésű ember teljesen egészséges, csak szimplán irigy és rosszindulatú.
2018. jún. 1. 12:03
 13/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan családtagom, akit ne kedvelnék. És sokkal (de nagyon sokkal) elnézőbb vagyok a családtagjaimmal.
2018. jún. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!