Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondolnátok, ha kórházba...

Mit gondolnátok, ha kórházba kerültök és még azt se kérdeznék meg hogy vagy? (több lent)

Figyelt kérdés

A férjemmel közel 3 éve élek együtt. Az előző kapcsolatából van két gyereke (17 és 18 évesek), akik többnyire velünk laknak (hétközben mindig).

Eddig úgy gondoltam jó velük a kapcsolatom. Nem veszekedtem velük még sosem. Szoktunk mindenféléről beszélgetni. Az apukájukkal, ha nézezeltérésük van nem szólok bele. Ha nekem van gondom velük, akkor inkább az apukájuk felé mondom el, hátha ő tud segíteni a megoldásban anélkül, hogy én legyek kikiáltva a mostohának (pl. olyanokra kell gondolni, hogy ha 30 percig zuhanyoznak, akkor utána jelezze már nekik, hogy így magas lesz a vízszámla, és próbáljanak 10 perc alatt végezni - megj.: a vízszámlát és minden egyebet felesben fizetek a férjemmel).


Az általam jónak hitt kapcsolat ellenére a következő történt.

Váratlanul kórházba kerültem (a valóság helyett inkább most mást írok, ami kb. hasonló) egy váratlan baleset miatt. A kórházi kezelés egy hétig tartott és ezalatt az idő alatt egyik gyerek se kérdezte meg hogy vagyok, nem hívtak föl, nem üzentek cseten se, és még az apukájukat se kérdezték meg, hogy velem mi van, mi történt, hogy vagyok.


Ezek után mit gondoljak? Azt, hogy amit én jónak hittem viszony az nem is létezik?

Vagy a 17-18 éveseket alapból nem érdekli egy ilyen helyzet különösképpen, mert a maguk világával jól elvannak?


2018. júl. 5. 23:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

"Ezek után mit gondoljak? Azt, hogy amit én jónak hittem viszony az nem is létezik?"


Hát igen, lehet, hogy csak túlságosan jólneveltek, ezért próbálnak barátságosak lenni, amikor ott vagy, de igaziból nem heverték ki, hogy elváltak a szüleik, és jobban érzik magukat olyankor, amikor nem vagy a közelben, ezért nem keresték a kapcsolatot a kórházi időszak alatt, addig legalább egy hétig nem kellett kerülgetniük... De az is lehet, hogy csak nem akartak tolakodóak lenni, gondolták, ami rájuk tartozik, azt majd úgyis elmondja nekik valaki, a többihez meg semmi közük (főleg, ha valami női ügy, ők meg fiúk).


"Vagy a 17-18 éveseket alapból nem érdekli egy ilyen helyzet különösképpen, mert a maguk világával jól elvannak?"


Mondjuk ez is lehet, a 17-18 éveseken nehéz eligazodni. Kitört a szünet, biztos van jobb dolguk is, mint bajokkal, betegségekkel, kórházzal foglalkozni, ha nem muszáj.

2018. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Azért a férjedet is minősíti, hogy ennyire letojja, hogy a gyereki letojják.

Amúgy totózás helyett kérdezd meg őket inkább. Lehet pl. ők nem kérdezték tőled, de az apjuk mondta nekik és inkább nem zavartak. Lehet millió és egy ok. Kérdezd őket.

2018. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Engem a testvérem nem keresett a kórházban. Ő akkor volt 47, én 41. Miről is van szó?
2018. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt kamaszok. Ezzel elmondtam róluk mindent. Másrészt a kedves apuka legyen inkább kérdőre vonva. Ennyi.
2018. júl. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
A gyerekek az apánál vannak elhelyzve, kötődöm kellene őket nevelnetek, te meg kb idegenként kezeled őket. Ők is téged.
2018. júl. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem kötődöm, közösen, bocs.
2018. júl. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Anno apam felesege is kórházban volt pár napot. Nekünk inkább semmilyen volt a kapcsolatunk és nem is éltünk együtt, eszembe se jutott megkérdezni hogy hogy van. Nem érdekelt egyáltalán, nekem ő csak az apám felesege volt, nem éreztem iránta a világon semmit, így nem számított, hogy mi van vele.
2018. júl. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Honnan tudod, hogy nem kérdezték meg az apjukat? Ha te az apjukon keresztül kommunikálsz velük, akkor miért várod, hogy ők felhívjanak?
2018. júl. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Azèrt tegyük hozzá,hogy kérdező gondolom főz/mos /takarít a gyerekekre. Ja ez alap? Vagy csak szapulni lehet a mostohaanyákat-és minden esetben sajnálni kell a mostohagyereket. Ezek a gyerekek majdnem felnőttek már,kezükhöz ragasztott mobil- az a minimum,h megkérdezem hogy van,ez nem kerül semmibe. "Csak az apám felesége". Ha nem bánt,nem rossz a viszony,akkor miért ne lenne fontos az az ember,aki az apámat boldoggá teszi. Nem heverte ki a válást... az elvált gyerekek legtöbbje nagyon is élvezi a helyzetét. A kevesebbet látott szülő megvesz mindent. 2 karácsony,2 szülinap stb. Sajnos a mai gyerekek nagy része iszonyat anyagias.
2018. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Miért hívjanak fel?


Az APJUK a szülő, te "jársz hozzá".


Jókapcsolat okés, nyilván tisztelnek, meg normálisak, de számukra idegen vagy.


Nem sértésből, de ez az igazság.


Más: engem hasonló esetben A CSALÁOM telibeszrt, akkor miről beszélünk?

2018. júl. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!