Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miben illik menni ilyen...

Miben illik menni ilyen melegben temetésre lányként?

Figyelt kérdés

Nagynéném temetése lesz, idős volt. :(

Fogalmam sincs miben kellene, eddig szerencsére nem sok temetésen voltam, az is télen, akkor könnyebb.


Magassarkút nem tudom, hogy merjek-e, ha fűvön is kell menni. Napszemüveg szabad??? A ruha????


Tudom, hogy nem ez számít, de nincs tapasztalatom, hogy mások miben vannak.


2018. júl. 8. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szüleidet kérdezd. Vagy valakit, aki szintén ott lesz.
2018. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Én maggasarkut nem ajánlom,elsüllyedsz az anyaföldben,saját tapasztalat, inkább egy fekete szandál,v balett cipő leginkább,én szoknyában szoktam,ilyen térdig érő kényelmes szellősben ami nem olvad rám,meg van egy fekete egyszerü nyári felsőm. A temetés amugy se divatbemutato,csak vidéken,ott viszont sajnos nagyon is az,és megszolják egymást nem is a temetes a lényeg nekik 70 %ban, csak h ki mit hogyan merre,sajnos.. Amugy őszinte részvétem.
2018. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%
Egy fekete kis ruhában,lapos talpú vagy fekete szandálban,bár a lábbeli nem annyira számít,csak sötét legyen.Napszemüveget vegyél,de csak akkor ha nagyon süt a nap.
2018. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Részvétem.

Én is most megyek nemsokára (nagymamám hunyt el), én fekete szoknyát, inget, és egy emeltsarkút fogok felvenni. Esetleg egy kalapot a nap miatt.

2018. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Én egy térd fölöttig érő fekete szoknyát vettem fel meg egy ujjatlan fekete felsőt, de nem spagetti pántosat. Ujjas jobb lett volna de az túl sportos volt. Meg egy lapos talpú fekete cipőt. Ha nem süt közvetlenül a szemedbe a nap akkor vedd le a napszemüveget, mert az illetlenség szerintem.
2018. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szokások íratlan és z illemszabályok írott szabályai szerint egy temetés a részvét, a gyász helye, tehát semmi olyan ne legyen rajtad, ami tarkává tesz (gondolom, rokonként közel állsz majd a koporsóhoz, ezért a végtisztességtevők szeme akaratlanul is rád/rátok téved).

Tehát semmi, vagy csak nagyon halvány rúzs, ne legyen mély a dekoltázs. Bármilyen meleg lesz, legyen fekete vagy sötét a ruha, nőknek ajánlott a szoknya, ne legyen feltűnően sok és rikító aranygyűrű, karkötő, nyaklánc. A fülbevalód se legyen feltűnő. Bármilyen szépek a lábaid, combjaid, ne vegyél fel miniszoknyát. Lássék rajtad, hogy temetésen vagy, ahol a gyász az úr, és nem vagy egy farsangi karneválon.

2018. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En is hamarosan temetesre megyek. Egy fekete egybe ruha, terd ala ero, es egy fekete szandal lesz rajtam semmi tobb. Sminket nem teszek mert egyreszt ugy is lebogom, masreszt most ez nem szempont. Ekszer csak a karikagyurum amit mindig viselek.
2018. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Fekete felső, és szolidabb fekete szoknya.

Fekete magas sarkú, vagy szandál (ha utóbbi kényelmesebb, vedd azt, én a bokámat törtem egy temetésen a magas sarkúmban :().


Napszemüveg sem gáz.


Aki megszól, azt meg figyelmen kívül kell hagyni.

2018. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!