Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire illik így temetésre...

Mennyire illik így temetésre menni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és sajnos ma temetésre megyünk. Közeli családtag bár ritkán láttam. Nekem nincsennek "elegánsabb" ruháim inkábn szìneseket hordok. Szürke bundás pulcsi erre fehér mellény, sötét farmer, rózsaszìn cipő. Anya azt mondta gyereknek még nem kell kiöltöznie. Tényleg? Már nem tudok vàltoztatni mert már a bőröndbe vannak. Jó lesz így? Vagy inkább ne menjek?
2015. okt. 16. 09:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Hát a rózsaszín cipőt és a fehér mellényt kihagynám. Nincs sötét cipőd és sötét kabátod?
2015. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Tavalyi csizmám fekete de az ķicsi, sötét kabátom meg a téli kabàtom de azt nem hoztam
2015. okt. 16. 09:16
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Én kiskorom óta sötétben jártam temetésre. Biztos akad valami sötétebb cipő is valahol, rózsaszínbe semmiképp se menj. A fehér mellényt pedig inkább hanyagolnám, a fehér nem illik egy temetésre.
2015. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Salx Narval ***** válasza:
90%
Ha anyukád szerint jó és amúgy sincs más akkor mit tudnál tenni? Ha csak a ruha miatt hagynád ki, akkor azt mondom ne tedd, menj el nyugodtan.
2015. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

temetesre fekete, vagy lehetőleg sötét ruhakban illik menni. tökmindegy, hogy valaki 15 éves, vagy felnőtt, nem illik rózsaszínban és fehérben menni.

ha nem kozeli a hozzátartozó akkor ne menj, de ne egesd magad ilyen ruhában. amúgy 15 évesen már felnőtt méretű ruhát hordasz gondolom. anyukadnak nincs fekete cucca amit kolcsonad?

2015. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekeknek valóban nem kell tiszta feketébe öltözni, de te már bőven nem vagy gyerek. A rózsaszín cipőt én is kihagynám, ha megoldható a többivel nincs nagy gond. Nincs mondjuk egy sötét színű csizmád? Vagy az iskolai ünnepségekre mit szoktál felvenni?

Egyébként én nyáron voltam temetésen, nagyon megdöbbentem, az egyik idősebb nő fehér alapon sötétkék csíkos ujjatlan miniruhában volt, a másik csíkos strandruhában, egy kisfiút meg odavittek piros műanyag gumipapucsban. Ha ez a trend, könnyen lehet, hogy nem fogsz kilógni a rózsaszín cipőddel.

2015. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Megnézem a cipőt de nem hiszem hogy találok. Mellény néllül félek hideg lesz bár kezd kisütni a nap
2015. okt. 16. 09:31
 8/35 A kérdező kommentje:
Anya se tiszta feketébe jön, de mint irtam ennyit pakoltam be. Iskolai ünnepségre nekünk nem kell nagyon kiöltözni
2015. okt. 16. 09:34
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Max. egy 6 éven aluli (még nem iskolás) gyereket vinnék színesben (ha muszáj ott lennie).

Afelett elvárt a sötét, ha a fekete nem is.

2015. okt. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

A mellényt vedd a pulóver alá, akkor nem világít.


A cipöhöz meg: csak EGY cipöd van? Mert nehezen tudom elképzelni. Ha netán igen, akkor próbálj meg valakitöl kölcsönkérni a temetésre egyet - akár anyukád, akár más családtag/rokon, szomszéd, barátnö, mert a rózsaszín tényleg nagyon nem odaillö.


Mellesleg egy börödnöd ki is lehet nyitni, ha ott van másik.

2015. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!