Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, már a sírás...

Mit csináljak, már a sírás kerülget?

Figyelt kérdés

Szégyen vagy nem szégyen 18 éves fiú létemre, már lassan a sírás kerülget.


Nagycsaládosak vagyunk, 5 fiú testvérem van, én vagyok a legfiatalabb, és ezáltal nekem van a legtöbb tapasztalatom, hogy a családom szerint mi jó, és mi rossz. Testvéreim által megtanultam, hogy a hajnalig tartó bulizás, kimaradozás, lógás a suliból nagyon off mert csak tönkreteszi a családot. Én ezeket offoltam, soha nem jártam el bulizni, nem mentem piálni, persze voltak barátaim velük szoktam lenni, de azokat is szigorú szabályok között, mindig mondtam, mettől meddig leszek, és be is tartottam. De valamiért ez sem elég jó. Soha nem veszi észre senki a jót, hiába offoltam azokat a dolgokat, amik miatt a testvéreim szívtak és csak rontották a család hangulatát, hiába offoltam mert akkor más volt a rossz az én időmben. Senki nem veszi észre azt hogy én a családi hangulatért, meg hogy ne legyen semmi se rossz, lemondtam minden ilyen dologról. 18 évesen már dolgozom, pénzt is adok haza, nem kertelek mert nem szégyenlem érettségi után 2 évet munkára szánom, amiből 2 hónap le is telt, és havi 200k forintot keresek, és próbálom eltartani magam, haza is adni pénzt mert otthon élek, de még ez sem elég. Nem szoktam a gondomat, bánatomat senkinek sem elmondani, mert abból csak annyi jönne le hogy hisztizek fiú létemre, és bírjam ki. Nem igazán mutatom ki az érzelmeimet, amióta 5-6. osztályos koromban a barátaimmal 2 fiú és 1 lány, éjjel nappal játszottunk, reggeltől estig együtt voltunk. Egyszer arra szántam el magam, nem is nehezen (amit ma már nagy kínok között sem tudnék) hogy odamegyek és elmondom neki hogy tetszik, miután ő úgy reagált rá, hogy bocsi (xy) de te nagyon nem tetszel nekem, inkább (zs) (a másik barátom) és ez nekem hatalmas trauma volt, és azóta nem mutatom ki az érzelmeimet, mert félek a csalódástól. 6-7 éve ennek már, és ez kapcsolódik is a jelenlegi problémámhoz. Inkább nem szólok semmit mert tudom hogy baj lenne ebből, és még az is baj. Már arra gondoltam hogy pszichológushoz megyek, mert már nem bírom.



2018. júl. 22. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, nem vagyok jó szövegértő, mi is a probléma? Az hogy nem mutatodki az érzéseidet?
2018. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp keress fel pszihológust, jót tenne neked.
2018. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez ilyen. A jót ritkán becsülik meg, mert természetesnek veszik, ha pedig te ilyen is voltál, nem okoztál senkinek meglepetést.

Mondok egy pl-t. Te megdicséred anyudat, hogy elmosogat, ha felmost, stb? Senki nem köszöni ezeket meg, mert ez az alap attól az illetőtől.

Kicsit tényleg hiszti, amit csinálsz, viszont ha úgy érzed, hogy sok dologról lemondtál miattuk, változtass ezen, kicsit őrülj meg te is, zökkentsd ki őket, tegyél valami váratlan. Akkor észre fognak venni.

Én is sokáig éreztem ezt, itthon mindent megcsinált ám mindenki után, arra nem képesek, hogy a bögrét elvigyék a mosogató, ha pedig én kérek egy szívességet, még el is várják, hogy köszönjem meg, pedig másoknál alap a házimunkamegosztás, nem esik le a rangjzk, ha fék kell mosni, vagy el kell mosogatni.

Figyelemhiábyos vagy, egy párkapcsolat segítene ezen, a pofon hozzátartozik a próbálkozások.

Szerintem is menj el pszichodokihoz, addig is csak rád fog valaki figyelni.

2018. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom... Az adott szülők általában jobban féltik a legkisebb gyereket meg a leírtak alapján szerintem elvárták hogy te ne kövesd az idősebb testvéreid példáját.

Sajnos vannak ilyen szülők dehát nem sok mindent tudsz tenni.

Nem tudnál albérletbe menni és kicsit szabad lennél? Vagy esetleg valamelyik haveroddal összeköltözni és együtt fizetni a rezsiket?


Még annyit mondanék hogyha egy férfi leírja a bánatát nincs azzal semmi gond. Hisz neked is vannak érzéseid nem csak egy bábu vagy. Tudod mit? Bármit érzel.. düht, sírást.. add ki magadból. Senki nem látja senki nem hallja + egy kicsit megkönnyebbülsz. Mindenképpen megéri.

Kitartást!

2018. júl. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Költözz el.


Havi 200 rongyból telik egy pici albérletre, és legalább leszakadsz a családodról és megtanulsz önállóan élni.

2018. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tuti elköltöznék. Értelmesnek tünsz az irásod alapján. Nem egy idiótának. Éld az életedet úgy ahogy te szeretnéd!
2018. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, nem tudom hogy mukodne-e a kulonkoltozes, mert borzasztoan fiatalnak nezek ki, a postan van hogy megkerdezik hogy betoltottem-e a 14 evet, dohanyboltban meg rendszeresen kikuldenek, pedig elmultam 18 :$ Ketlem hogy kiadnanak nekem albit :$
2018. júl. 24. 02:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: Na ne hülyéskedj mar, miert ne adnanak ki? Azert, mert 14 evesnek nezel ki? Erre valo a személyi...
2018. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod irj privatot szerintem ismerem az erzest hatha tudok segiteni😄
2018. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!