Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot, mit tegyek?...

Adnátok tanácsot, mit tegyek? Egyszerűen a sírás kerülget, hogy semmit/senkit nem fogad el a családom.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Idén leszek 21.

Két és fél hónapja van egy barátom, és szeretem is nagyon, de a családom nagyon nem fogadja el, mert szerintük: nem hozzám való, nem lehet vele megjelenni sehol, nem helyes, szabálytalanok a fogai, komolytalan, büfé szakos főiskolára jár, vagány, nagystílű...stb

Már volt egy 3 éves kapcsolatom,az akkori barátomat sem nagyon fogadták el, de most azt mondják szüleim, hogy sokkal jobb volt mint a mostani..

Kb fél évvel ezelőtt amikor megismertem, akkor 100%osan kijelentettem, hogy én biztosan nem fogok vele járni mert tipikus rossz fiúnak találtam, de utána megismertem rengeteget beszélgettünk..és bele szerettem:/áanyáék képtelenek elfogadni és ez fáj nekem:( mert én boldog vagyok vele nagyon, nem az a lényeg, hogy a lányukat boldognak lássák?Nem értem őket.

Meg akárhányszor találozni szeretnék vele, anya alig akarja megengedni, ez olyan ciki mert nem vagyok már taknyos tizenéves..

Tudtok tanácsot adni, hogy mivel fűzhetném meg őket, hogy hagyanak szabadon szeretni olyan embert akit én választok?:S


2011. ápr. 30. 22:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Adjàl nekik idõt és ugyanakkor magatoknak is. Minden ki fogja forrni önmagàt, hiszen 2 hónap még nem sok idõ. A szülõk àltalàban nem tévednek, biztosan nekik is az a céljuk, hogy te boldog légy.
2011. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nézd, neked kell felnőni. Mi az hogy nem engednek el? Nem kell megfűznöd őket, felnőtt ember vagy, azt teszel, amit legjobbnak látsz.

Mi lenne, ha mondjuk elmennél talizni csak úgy, engedélykérés nélkül? Gondold át, mi történne. Nem adnak vacsorát? Veszekednek? Megvernek? Nem nézhetsz TV-t? Lelki terror?

Ezeket szépen kibírod.

Nem arra bíztatlak, hogy összevesszél velük, sem arra hogy durva legyél. Csak ne érezz lelkifurdalást, ha nem kéreszkedsz, vagy nem mondod meg hová mégy. Magabiztosnak és önállónak kell lenned. Te nem az anyukád vagy, te tenmagad vagy.

2011. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Na ez az a látszatra adnak. Ahogy te se akartad őt elsőre.

Talán ha meghívnád magatokhoz és elbeszélgethetnének. Hátha megismerik ők is a másik oldalát amit te is.

2011. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

20 éves vagy,ha találkozni akarsz vele,nem kell engedélyt kérned.Mond meg nekik,hogy Te nem vagy olyan,akinek csak látszat számít(velük ellentétben).

Mást sajnos nem tudok tanácsolni,mindenesetre elég fura felfogású családod lehet. Inkább örülniük kellene,hogy nem vagy olyan,aki csak a látszatra megy.A mai világban ritka az ilyen.

2011. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

előző barátomat sem fogadták el, anya mindig mondogatta..pedig 3évet jártunk és az nem kevés.

Anya azt mondja, hogy csalódni fogok benne, meg már az első találkozásnál teljesen kiakadt:(sőt mikor még nem is ismerték én már akkor tudtam, hogy nem lesz nekik szimpi..:/

Meg mindig azzal jönnek, hogy nekem mi tetszik benne és mikor elmondom akkor ennyit felelnek: hát ez másban is meg van:(

Nekem ez nagyon rosszul esik, főleg az hogy beleszólnak kit szeressek.

2011. ápr. 30. 22:55
 6/24 anonim ***** válasza:
Akivel 3 évig jàrtàl, megkérdezhetem, miért szakadt meg a kapcsolatotok?
2011. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Próbálj sok negatív dolgot mondani a fiúkról. Pl.hogy az egyik barátnőd fiúja drogozik,iszik,megcsalja a csajt stb. Ilyenkor azt kell csinálni,hogy felkell nyitni a szemüket,hogy lehetne sokkal-sokkal rosszabb barátod is.
2011. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

hát. szerintem ha én csak fogom magam és elmennék itthonról szó nélkül, anyukám az azonnal felhívna telefonon, hol vagyok és kivel, képes lenne eljönni érem bárhova és jelenetet rendezni:(

minden héten 1-2x eljön hozzánk, de bármit mond, vagy mesél vmiről anya csak azt látja benne h milyen gáz és nagystilű..

tudjátok ami ma divat szüleim igy nézik: olyan psit kell hangsúlyozom "kell" választanom aki tud nekem egzisztenciát, aki helyes, jó megjelenésű, értelmes, okos..nem kell sorolnom. Bátyjám is ilyen, de nem tudom nekem ezek nem számítanak.

Nem férj keresés miatt vagyoka barátommal..de amugy el bírnám képzelni vele az egész életemet. Anyukám erre igy reagált: idegösszeroppanást kapok, a ö lesz a férjed:(

Komolyan azon gondolkodok, hogy elköltözök, de ezt s eengedi anyukám mert szerinte akkor elzüllök és még a fösulit se végzem el..

2011. ápr. 30. 23:01
 9/24 A kérdező kommentje:

hu az 1 bonyolult kapcsolat volt. Igazság szerint 1,5 év után már megszakadt benne valami, mert kiderült, hogy másfél éven át megvezette a családomat:/ de ennek ellenére ugy voltam vele, hogy egy esélyt érdemel mindenki, de ez egy törés pont volt a kapcsolatunkban. Utána sok veszekedés, hogy nem lehetek vele együtt mert nekem tanulni kell stb (ö leszarta a tanulást) ami a szakitás fö oka volt, de szerintem ez már csak hab a tortán volt, mikor vettem 1-2 fölsöt bulizni, mondta hogy probáljam fel, és mikor meglátta leribancozott:/ pedig ne gondoljatok vmi kivágott ribanc fölsöre, egy ilyen nyakba kötös átlag lenge fölsö volt..

Ezek mellett nagyon féltékeny volt rám, nem mehetem bulizni sosem illetve féltékeny volt akkor is ha a barátnöimmel voltam..

Nem bántam meg, hogy jártam vele, mert szeretem, de utolag belátva lehet nem kellett volna idáig huzni vele

2011. ápr. 30. 23:06
 10/24 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra!
2011. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!