Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sírás kerülget. Jogosan...

A sírás kerülget. Jogosan viselkedik így?

Figyelt kérdés

Kezdek összeomlani. A férjem nem veszi komolyan milyen rosszul vagyok. Van egy betegségem kb. 3 hónapja. Iszonyatos gyomor és emésztörendszeri görccsel jár, élve nyúzás. Se gyógyszer se semmi nem segít ilyenkor csak ha a kiszáradásig hánytatom magam. Laboreredmény alapján feltehetöen valami májbetegség. De nem ez a lényeg. Egy ilyen görcs kb. másfél napig tart de addig én a halálomon vagyok. Nem is érdekli! Múltkor sírva könyörögtem neki éjjel, hogy hívja ki a mentöket mert itt meghalok. Erre az volt a válasza, hogy: Minek? Úgyis csak kiröhögnek hogy ilyen problémával felhívtuk öket. Meg kértem, hogy etesse meg a babát mert nem bírok kiegyenesedni. Olyan fejet vágott mintha a fogát húznák. Már beszéltem vele erröl és csak annyit mondott, hogy úgysem tud rajtam segíteni, így mit csináljon, meghalni úgysem fogok. És ha egyszer itt fübe harapok akkor is ezt fogja mondani? Nagyon rosszul esik...már lassan eröm sincs küzdeni a betegséggel, mert úgy is ezt kapom.

Ti mit gondoltok? Csak én vagyok érzékeny?Jogos hogy így reagál mert nem tud velem mit kezdeni?


2011. febr. 15. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem jogos. Egy érzéketlen bunkó a férjed, már bocsánat.
2011. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján úgy tűnik, a férjed nem igazi társad. Én megpróbálnám elmagyarázni neki, mit tapasztalok egy ilyen rohamkor, és ha akkor sem érti,elgondolkodnék a különváláson. Beteg vagy, a környezetedtől maximális támogatásra vagy szükséged, vagy MINIMUM nem ledorongolásra.

Én magam is nehezen diagnosztizálható betegséggel küzdök, diétával én segítettem magamon. Nagyon együttérzek Veled, tudom milyen szörnyű, ha csak mert nem lehet valami címkét egyből ráragasztani a tüneteidre, azt hiszik, hogy azok nincsenek is.

Mindenképpen fontos, hogy függetlenítsd magad a férjed bunkóságától, és kezeltesd magad,és próbálj diétázni. Keress fel egy dietetikust e célból, ha nagyjából megvan,melyik szerved okozza mindezt. Menj gasztroenterológushoz, ha egyik nem segít, menj másikhoz.

Megérdemelnél egy sokkal támogatóbb társat.

Nekem is volt sajnos, hogy a barátom valamit nem csinált meg, úgy vette, hogy "ugráltatom", de aztán rájött, hogy TÉNYLEG beteg vagyok, és azóta mindent megtesz,amire megkérem.

Nyilván ez neked is lelki teher, hogy segítségre szorulsz, ezt a tévhittel ellentétben egyetlen beteg sem élvezi.

2011. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jézusom, nagyon tapintatlan a férjed. atyavilág... anyukáddal milyen kapcsolatban vagytok? esetleg míg nem tudnak mit kezdeni a betegségeddel kérd meg hogy arra az időre költözzön hozzátok, hogy tudjon segíteni, mert bármi történhet. a férjed meg.. hát nemtudom. szívem szerint azt mondanám, hogy hagyd ott, mert elég undorító a viselkedése, de nem tudom milyen a kapcsolatotok úgy igazából ,mikor minden rendben van.
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jogos...Én párom mikor rosszul vagyok ölben visz orvoshoz injekcióra,(súlyos görcsös migrén problémám van,sugárhányással spékelve)Hozza nekem a vödröt,fogja a kezemet.jogos részedről,és még a gyereketeket se akarja ellátni,mintha a fúgát húznák közbe,itt a kapcsolattal problémák vannak amik valószinű nem 3 hónapja kezdődtek...


28N

2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem jogos, ez szemét dolog! Elég kényelmes embernek tűnik aki megszokta, hogy vagy neki. Ha nem aggodik érted az elég baj. Keress olyan valakit aki megbecsül, szeret és félt.
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te férjed ugyanugy elszégyelheti magàt,mint az enyém.Gyógyulàst neked,és ha teheted ne maradj ilyen hàzassàgban.
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
64%

Nyugi! Nagyon együttérzek veled! lEHET HOGY PRÓBÁL A BAJ ELŐL MEGFUTAMONDNI,MERT LEGBELÜL Ő IS MEGILYEDT!

Mindenképpen el kell őt hívnod egy orvosi kivizsgálásra,hogy szembesüljön a betegségedel és hallja hogy igenis elkell a segítség! Ha előtte nem volt ilyen és törödött veled,most is megváltozik ez hidd el! Ha pedig nemfoglalkozott eddig se veled,akor ne is várj tőle csodát!

2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

De amúgy az,hogy egy APA etesse meg a SAJÁT gyerekét, nem tartozik az extra szívesség kategóriába akkor sem, ha a feleség nem beteg....

18.18

2011. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de rettenetesen szemét a férjed. És ezzel nem téged akarlak bántani... de gondolkodj el, ez a normális viselkedés? Nincs még férjem, de van párom már régóta, ha csak egy kicsi sima megfázásom van akkor is kímél mindentől, segít ahol csak tud. Persze nem feltétlenül kell a te párodnak is 100%ig odatennie magát, de azért amiket leírtál, szó nélkül kéne csinálnia. Én innentől kezdve észre sem venném hogy ott él velem. Főzzön magára, mosson magára. Mocskos szemét... :S

Nagyon sajnállak!!!! :(

2011. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!:) Ti legalább megértitek még így látatlanba is. Elhiszem, hogy fáradt és igyekszem is a lehetö legtöbb dolgot levenni a válláról. A görcseim sem mindennaposak csak néha jön elö, még nem sikerült kitapasztalnom mi váltja ki. És azt sem lehet mondani, hogy nem akarok meggyógyulni, mert voltam orvosnál, kaptam beutalókat, de a legközelebbi idöpont is 28.-a volt hasi ultrahangra. A labor lett kész leghamarabb.

Igen, nem érzi át. Próbáltam neki elmondani, hogy hasonló mint a szülési vajúdás csak a gyomromban. Ezt nagyjából tudnia kell mert bent volt. És mégsem. Mondtam neki, hogy csak kis megértést szeretnék. És erre mondja, hogy megérti de segíteni nem tud:(

Anyuval együtt lakunk csak szegény túlórák miatt fél9-re ér haza. Ha hétvégén van görcsöm, ö segíteni szokott.

Próbálom akkor ezentúl figyelmen kívül hagyni. Csak kíváncsi voltam, hogy külsö szemmel túlérzékeny vagyok-e.

2011. febr. 15. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!