Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok mennyire jellemző az,...

Nálatok mennyire jellemző az, hogy a "legidősebb a legbölcsebb"?

Figyelt kérdés

És akkor is neki van igaza, ha nincs?

Könnyebb dolgokban általában rá vannak hagyva a dolgok. Oké, akkor nem létezik olyan, hogy cukormókus, mi vagyunk a hülyék. Igen, 40 éve még biztos egy cukrászda állt ott, amikor még ott laktak és mea culpa, mi vagyunk a hülyék, amiért azt mondtuk, hogy most egy virágárus van ott. Igen, nem létezik RNS, csak DNS.

De komolyabb témáknál igenis ez kiveri a biztosítékot. Ma pl nem hitték el nekem, hogy a háziállat műtétje mikor van, mert ő biztos benne, hogy csak a hét egy adott napján rendel az állatdoki és én hülye vagyok, rossz időpontot jegyeztem meg. Így kihangosítva fel kellett hívnom megint, hogy ő is hallja. Vagy szent hitük van a homeopátiában, mert 10^40-en felhígított óceáncsepp meggyógyítja a vesekövet. A szüleim lazán elhiszik a legnagyobb baromságot, mert egy idősebb ember mesélte :O De minden idősebb embernek hisznek, ebben ez a legszörnyűbb. Ha Ilona néni, aki 20 évvel idősebb náluk azt mondja, hogy törd szét a régi higanyos lázmérőt és csepegtesd a sebbe vagy nyeld le torokfájásnál, mert sterilizál és milyen jó' azt elhiszik és megcsinálják.

Az állatdoki "csak" 50 éves, fiatalabb a nagyszülőknél, így ő hülye és téved. Ha rossz gombot nyomnak meg bankban sorban álláskor, akkor is az ügyintéző a hibás, mert miért nem szólt neki 20 méterről...

Ez másoknál mennyire gyakori?


2018. aug. 6. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Kezdesz unalmas lenni..
2018. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom családban van-e ez nálatok, nálunk így volt, bár nem ennyire durván. Nagymamám egy hónapja halt meg, nyugodjon békében. Ő állította hogy mivel a családban ő a legidősebb, így a legbölcsebb és legokosabb. :) Egyem a szívét, mindenről meg volt a legigazabb véleménye. :) mondjuk ő valóban rettentő okos és művelt nő volt, de nekinis volt olyan amihez nem értett. Vagyis, ja, nem. :D de tudod, én azt mondom, amíg te hátrányt nem szenvedsz az okoskodástól, addig ne vedd fel, mert sosem tudod mikor mi lesz a legnagyobb problémád. Én mit meg nem adnék ha éppen most is meg akarna győzni valami hülyeségről a lelkem. :')
2018. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, és szerintem ez nem is jellemző.

Rég meghalt anyai nagyszüleim sem voltak ilyenek. Szüleim meg pláne nem. (Apai nagyszüleimről nemigen van emlékem, mert kicsi koromban elhunytak.)

Sőt, pl. a szomszédban lakó 92 éves néni sem ilyen (szoktunk beszélgetni kertészkedésről meg más effélékről).

2018. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak szeretne az lenni a mamika de nem hagyjuk hogy a fejünkre nőjjön. Szeret dirigálni és kötekedni,meg hogy csak úgy lehet csinálni a dolgokat ahogy ő kitalálja. Csak neki lehet igaza,másnak nem,és igen mindig más a hibás. Egyszer pl azt mondta mikor egy másik idős hölggyel beszélgetett hogy micsoda világot élünk,az öregeknek kuss van már nem ők parancsolnak mint régen,hanem a fiatalok dirigálnak. A nagyim ugyanis még amikor fiatal volt, a férje szüleinél nagyszüleinél lakott,és mint ifiasszony az öregek szava parancs volt. Azt hiszi hogy a világ nem változott,nem győzzük felvilágositani hogy vegyen vissza mikor az egyik unokamenyének próbált csúnyán dirigálni.
2018. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat, nálunk is- is. Negy nagyszülőm közül, apai nagyapámra volt ez igaz.
2018. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!