Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha nem nagyon...

Mit csináljak, ha nem nagyon értek a gyerekekhez?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, 17 éves és van egy 10 éves unokahúgom, akit imádok, tényleg, tök aranyos kislány, de nemigazán tudom, hogy hogyan álljak hozzá.

Nem tudom mit és hogyan mondjak neki, nem akarom megbántani vagy megijeszteni sem és azt sem, hogy azt higyje, hogy nem szeretem, vagy valami. Gondolom értitek.



2018. aug. 13. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Miért, mivel bántanád vagy ijesztenéd meg? Gyerek csak, nem UFO.
2018. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
egy 10évesnek elég idősnek kéne lennie ahhoz, hogy értse a világot. ha nem akarod megbántani, akkor valszeg nem fog megbántódni, ha mégis, akkor megmagyarázod neki, hogy nem úgy értetted
2018. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
71%
Ha megijesztet nem hal bele, 10 evesen mar “nagy” gyerek, de mondjuk helikopterezned nem kell elotte 😂😂
2018. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha megöleled annak tuti örül. Mosolyogj rá mindig. Ha játszani szeretne veled, akkor menj bele a játékba.
2018. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sokkal rosszabb, ha az együtt töltött idő alatt ezen görcsölsz és feszengsz. Ezt egy gyerek egyből észreveszi hidd el. Legyél spontán és nagyon laza. Olyan nagy hülyeségeket úgyse fogsz csinálni. Ne görcsölj, hanem viselkedj természetesen az unokatestvéreddel és később majd úgyis meglátod, hogy hogyan kell közeledni felé.
2018. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen már nem olyan kislány :D Legyél vele kedves, viselkedj normálisan. Annyira elvetemült dolgot úgy sem csinálsz ami bármilyen szempontból ártalmas lenne neki. Úgy beszélgess vele, mint bárki mással (persze azért ne kezdj el neki kvantummechanikáról magyarázni és hasonlók). Ajánld fel neki hogy játszatok valamit, vagy ha ő ajánlja fel, akkor menj bele. Ha épp nincs hozzá kedved, vagy nincs rá időd, az se baj, megmondhatod neki kedvesen, hogy majd máskor, meg fogja érteni hidd el. Játék vagy közös programok közben úgy is fog felhozni valami témát, vagy mesélni fog valamit, legyél ezekben partner, kérdezz bele a dologba ha úgy van. De akár te is megkérdezheted tőle, hogy mi a helyzet, hogy van :D


Én 20 vagyok, ezeket csinálom a 8 éves unokaöcsémmel, a 6 éves unokahugommal és a lassan 3 éves keresztfiammal, és nagyon szeretnek, ahogy én is őket :D

2018. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De hiszen már tíz éve ismered. Akkor hogyhogy most lett ez gond? Ugyanúgy viszonyulj hozzá, mint eddig. Persze fokozatosan mindketten változtok, ahogy egyre nagyobbak vagytok, de ha rendszeres köztetek a kapcsolat, akkor nem kell azt hinni, hogy most valamit másképp kell csinálnod, mint eddig. Vagy egyáltalán milyen gyakran látod őt? Mostanában többet vagytok együtt, mint eddig? Közös nyaralás, vagy ilyesmi?
2018. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy mégcsak most válaszolok, csak dolgom volt.


Először is, köszönöm a válaszokat!


Utolsó, másfél éve ismerem mégcsak és találkoztunk kb. 3-szor a távolság miatt.

2018. aug. 13. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Értelmesen mondd neki, amit akarsz, tehát ép mondatokban fogalmazod meg a mondandódat: mit miért vagy miért nem. A 10 évesek már nem kisgyerekek, lányok pláne.
2018. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!