Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha értek a gyerekekhez, de...

Ha értek a gyerekekhez, de félénk vagyok kapcsolatteremtésben meg nem egy túl kommunikatív, lehet, hogy egyszer mégis alkalmassá válhatok tanítói pályára?

Figyelt kérdés

Azt, hogy értek a gyerekekhez, úgy értem, hogy vannak játékötleteim, és velük együtt játszom, meg jól kezelem a gyerekek közti konfliktusokat, hogy egyik se sértődjön meg, stb.


Félénk vagyok: ha találkozom egy gyerekkel (akárcsak egy rokon), akivel nem szoktam találkozni, nem merek hozzászólni, kapcsolatot teremteni (főleg, ha ott vannak a szülei). Ha ő jön hozzám, akkor is kezdetben csak zavartan mosolygok, meg odafigyelek rá, de sokszor úgy érzem, hogy mintha kisebbségi érzésem lenne vele szemben, pl ha épp más dolgom lenne, akkor sem merem félbeszakítani.


Tapasztalataim, amikor jól kijöttem gyerekekkel:

Már kiskoromban szinte én neveltem a kistesóimat, sokat játszottunk, és odafigyeltem, hogy élvezhető legyen kisebbnek-nagyobbnak. Később gyerekvigyázóként volt, hogy sikerült gyerekcsoportot úgy vezetnem, hogy együtt énekeltünk, csapatjátékokat játszottunk, tetszett nekik, és közben hallgattak a szavamra. Nem minden gyerekvigyázót tartok arra alkalmasnak, hogy nevelje a gyerekeket, anélkül, hogy példát mutatna, de bennem ez megvan, ha csoportot vezetek.


2016. aug. 25. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a félénkség alapjában véve nem akkora probléma, inkább a nyitottság és a határozott fellépés, következetesség a fontos. Gyerekek mellé a találékonyság, jó konfliktuskezelés alap. A félénkség idővel ki is nőhető :)
2016. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tanítóira mégy, többször kell majd hospitálni, ez pont jó arra, hogy legyűrd a félénkséget. És arra is, hogy megerősödj abban, amiben jó vagy.
2016. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hány éves vagy, az is sokat számít.


De az alapján, amit leírtál, inkább olyan szituációban vagy félénk, ami nem annyira jellemző a tanítói pályára, hiszen ott az időd nagy részében olyan gyerekekkel foglalkozol, akiket már ismersz. :) És abba is bele lehet rázódni, amitől esetleg még kicsit tartasz. A szülőkkel való kommunikáció pl. néha tényleg rémes, de abba is bele lehet jönni. :)

2016. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!