Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnám kifizetni neki?

Hogyan tudnám kifizetni neki?

Figyelt kérdés
Apósomról van szó főleg. Van, hogy meg kell kérnem őt, hogy vigyen el autóval ide-oda. Én mindig ki akarom neki fizetni az utiköltséget, de nem engedi. Bár nekünk nincs autónk, annyit azért tudok a kocsikról, hogy nem ingyen van az üzemanyag. Most is holnap reggel be kell mennem a kórházba vizsgálatra, ahol előre megmondták, hogy kísérővel , menjek mert kábítani fognak. Alapból busszal mentem volna, de így autó lesz. Vagy 2 hete, mikor a lányomat kellett este a sürgősségire vinni,(60 km-re van a kórház) mert eltörte a kezét. Akkor is apósomat hívtam, gyorsan bevitt minket. Akkor sem fogadott el semmit. Igaz a férjem is segít neki sokat, de az nekünk nem kerül pénzbe, és ő is jön, amikor nekünk kell segíteni. Szóval ez olyan oda-vissza dolog. Ez a benzinpénz, ami zavar engem. Megbántani nem akarom, és nem kisgyerek, hogy tömködjem a zsebébe.
2018. okt. 16. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Az aposok orulnek ha segithetnek, a legnagyobb ajandekot mar megkaptak, egy unokat. Ne eroltesd szerintem a penzt, azzal fogsz neki oromet okozni ha latha hogy elfogadod a segitseget ellenszolgaltatas nelkul.
2018. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó fej az apósod, maximum valami ünnepen adhatsz egy picit komolyabb ajándékot, de ne erőltesd a pénzt, ne az legyen, hogy rosszul esik neki hogy míg ő segíteni akar, te "taxisnak nézed". Átvitt értelemben.
2018. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki alkalmanként olyan dolgot amit szeret, de ő nem venne meg. Rgy italt, vagy bonbont, vagy bármi apróságot. Nyomd a gyerek kezébe amikor mentek, aki odaadhatja nrki, ez tök aranyos gesztus. Nálunk fordítva van, é vagyok a furikázós, nem fogadok el pénzt, de ha vásárolni viszem a családot, s kedvenc sajtjaimból mindig vesznek nekem. Ez így alakult, és nem szoktam ellenkezni. Nekem is jól esik, és ők sem érzuk hogy tartoznak nekem.
2018. okt. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Egy jó érzésű nagypapa nem is fogad el pénzt,ha az unokáját baleset éri. :) De mint írták,valami kedvencét megveheted,amit magának nem venne.
2018. okt. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd ő szorul segítségre, jusson eszedbe amit itt kérdeztél.
2018. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem kell kifizetni.

Nem csak a kp a pénz. Hanem az idő is.


Mi is nagyon jóban vagyunk anyósékkal. Ha megyek neki alapanyagért pl, csak a számlát fizeti, max 1-2 száz forintot dob rá ha úgy lehet kerekíteni. Sosem kérem el a benzin vagy a kopás árát.

De pl nyáron 2 hétig nyaral nála a fiunk. Azt is nehéz lenne pénzben kifejezni, hogy mennyi is...


SZóval addig, ameddig oda-vissza működik a szívességtevés, addig nem kell kifizetni.

Nyugi, ha majd nem telik apósodnak benzire, mondani fogja, mennyi az annyi...

2018. okt. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ne penzt ajanlj, hanem legkozelebb ha visz valahova es mondjuk megalltok tankolni, akkor intezd te.

vagy egyszeruen ahogy irod is, ha neki kell valami, ratok is szamithasson.

2018. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el" elvét követem. Voltam én is hasonló helyzetben. Megkérdezem, hogy mivel tartozom. Ha mondanak egy összeget kifizetem, ha nem megköszönöm és ennyi. Mikor a középső fiam született pont nem kocsival mentem dolgozni, bátyámat kértem meg, hogy szaladjon velem haza, tőle speciel rosszul esett, hogy elkérte a benzinpénzt. Fordított esetben én nem kértem volna el, ha nem közvetlenül kenyérre kell.
2018. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifizetni. A családtagok normális esetben segítik egymást. Biztos lesz még alkalmad viszonozni neki a szívességet.
2018. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy családban ez a természetes!
2018. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!