Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghalt édesanyánk. Nálam...

Meghalt édesanyánk. Nálam lakott ingatlanját eladta. Négyen vagyunk testvérek, de sajnos hárman munkanélküliek mindenki máshol lakik. Egy nővérem tudja kifizetni a temetést de mi van ha a nevére szól majd a számla én igényelhetek temetési segélyt?

Figyelt kérdés
másik két bátyjám nem akar fizetni semmit

2013. dec. 25. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nem, hisz nem te temetetted el.
2013. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de másképp nem tudok neki fizetni a részemet. egyébként szerinte nekem kellene fizetni mindent mert nálam lakott.
2013. dec. 25. 23:03
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a segélyt a növéred tudja igényelni.Vagy legyen mindkettötök nevén és mindkettö próbálja igényelni.Hátha megkapjátok.
2013. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
egyébként én most kezdtem el dolgozni végre nálunk talán van temetési segély azt is kérni akartam de ahhoz is a nevemre kellene szólni a számlának?
2013. dec. 25. 23:06
 5/16 A kérdező kommentje:
de azt mondják csak az az önkormányzat ad ahová az elhunyt be volt jelentve, s mi nem egy helyen lakunk a nővéremmel
2013. dec. 25. 23:07
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Te gondoskodtál anyukátokról és még te is temettesd el egyedül? Szép.
2013. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Temetési segélyt csak a helyi önkormányzat ad, illetve a munkahelyek is szoktak adni, de gyanítom, nem új dolgozóknak.


A számla több személyre is kérhető. Pl. ha a temetés 250 ezer, megoldható, hogy 120-at az egyikőtök, a többit a másikótok nevére állítják ki.

2013. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Munkahelynél meg változó...


Nemrég halt meg édesapám, nekem nem kellett, hogy nevemen legyen a számla, csak egy halotti anyakönyvi kivonat másolat kellett hozzá.


Nővéremnél feltétel volt, hogy a nevén legyen a számla.

2013. dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Őszinte részvétem, remélem sikerül a vitát is megoldani. Biztos, hogy van egyáltalán ,,részed'', amibe be ,,kell'' szállnod, vagy hogy az fele-fele arányú, és nem kisebb? Pláne, ha esetleg ápoltad is az együttlakáson túl. Te gondoztad Őt, nővéred meg eltemettette, ez így önmagában is lehet kiegyensúlyozott megosztása a költségeknek, mármint ha olyan jellegű volt a helyzet, hiszen az élőmunka, természetben végzett munka szerintem nagyon is sokat számíthat. Főleg ha pl. évekig gondoztad Édesanyádat, szerintem előfordulhat, hogy nem is lehetne bármit is követelni rajtad, és talán még csak nem is illik. Az önkormányzatnál lehet, hogy van ingyenes ügyvéd, akihez tanácsért lehet fordulni. Bár gondolom, ez nem is annyira jogi kérdés Köztetek, inkább családi jellegű. Lehet, hogy lehet segítséget kérni ilyen ,,mediátor'', vita-közvetítő szakembertől, nálunk az családsegítő szolgálatnál van ilyen jellegű ingyenes segítség.
2013. dec. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
És mi lett az eladott ingatlan árával?
2013. dec. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!