Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Apámmal közös udvarban lakunk...

Györgyi007 kérdése:

Apámmal közös udvarban lakunk és közösek a mérőóráink, de ő évek óta nem fizet semmilyen számlába. Kénytelenek vagyunk kifizetni az ő részét is. Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy ne csapolja le folyamatosan a pénztárcánkat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Külön kell költözni.
2018. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Ki kell kapcsoltatni a szolgáltatásokat
2018. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 acelsziv ***** válasza:
85%
Leosztani almérőkkel a főmérőt. Így ő fizeti a részét és ti is a tiéteket.
2018. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Lecsapolja a pénztárcátokat?

Ha nem folyatja órákon át a vizet a lefolyóba, ha nem akar télen 30 fokot a házában, akkor elképzelni sem tudom, hogyan csapolná le.

Egyetlen ember, ha főz, mos és vasal magára, akkor is minimális vizet és áramot fogyaszt. Ez szóra sem érdemes.

Az egyetlen, ami nagyobb tétel lehet, az a fűtés, mert hiába lakik egymaga, ha nagy a háza, és mondjuk 20 fokot akar benne, az téli hidegben kicsit nagyobb tétel lehet.


Őszinte legyek?

Ha nem kenyérre kell az a pénz, én nemhogy nem törném ilyenen a fejem, de ha ki akarná fizetni, azt se fogadnám el. Ő nevelt fel, ha most 10-15 évig fizetem a fűtésköltségét, akkor sem tudom viszonozni, amit nekem adott. Ráadásul gondolom, anyukád elhunyt, most neki egy nyugdíjból kellene ezt kigazdálkodnia. És nyilván ők engedték, hogy az udvarukra építkezzetek, vagy tán ők is építették meg nektek a házatokat (vagy legalábbis besegítettek). Annak az árát vesd össze azzal a pár tízezer forinttal, amit évente pár hónapon át a fűtésére költesz!

2018. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Hálózatokat leválasztani, külön mérőra. Vagy vedd úgy, hogy most viszonzod azt a segítséget, hogy a meglévő telekre építkezhettél. Egyszemélyes háztartásban nem hiszem, hogy olyan sok lenne a fogyasztása.
2018. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Elköltözni a telkéről.
2018. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Közös lónak túrós a háta.
2018. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Apám alkoholista,arra megy el a pénze.Sokkal többet keres,mint én.Anyám nevelt fel,ő még gyerektartást se fizetett. Nem nyugdíjas.Még csak 55 éves,nem nyomorék.Eddig a mama tartotta el,de mióta meghalt nekünk kell.Akármennyi is,nyugodjak bele és legyek hálás?Nekem van egy gyerekem,akire szivesebben költeném.Külön mérők kiépítése nagyon sokba kerül.Hova költözzek,albérletbe?Kinek kéne adnia a házat,a szmszédnak?
2018. jan. 5. 05:41
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fűtèsed van,ha pár 10ezret fizetsz évente.50-50 m2.És örülök,hogy neked van fölösleges pénzed.Minket nem vet fel a pénz.Pláne,hogy nem szorul rá,csak fontosabb a cigaretta és a pia,mint a gyereke és az unokája.
2018. jan. 5. 07:06
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom tudtad, hogy ilyen, tudtad, hogy a mama tartja el... oda se kellett volna költözni így. Nincs más lehetőség így, mint fizetni, mert kikapcsolják különben. Ha eddig se fizetett soha, akkor most sem fog. Drága a hálózat leválasztása, de hosszú távon megérné szerintem.
2018. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!