Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adott két testvér, akinek...

Adott két testvér, akinek egyik tagja konyhán dolgozik. Hordja haza a kaját, anyámnak is szokott adni belőle. Na de milyet?

Figyelt kérdés
Az őrületbe lehet vele kergetni, hogy tele a hűtő a fos kajákkal, némelyiket eleve úgy adja oda nejlonzacskóban, hogy már alapból romlott, állott. Össze lehetne kötni őket, mert anyám pl. a közel kéthetes kukoricás rizst nem engedi kidobni, mert az még jó. Főtt virsli halomszámra, főzelékek, levesek, idegbajt kapok. Ha kidobom, akkor meg azt hallgatom, hogy ő azt még megnézte volna, csak fel kell forralni, jó az még. Nem hiszem el, hogy ennyire nem lehet megérteni, mit magyarázok. Nem tudom, mit csináljak,mert a normális kajáknak helye sincs. A lényeg, hogy hiába beszélek, süket fülek..
2018. okt. 29. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Attól, mert te nem szereted azt az ételt, amit a konyhán főznek, még nem szar. Ne legyél már ennyire finnyás!

Beszéld meg anyukáddal, hogy kevesebb kaja is bőven elég lenne, hozhatna a tesód 1-1 adagokat, nem kell kilószámra mert csak megromlik. Tesódnak meg mondd meg, hogy ne nejlonba rakja, hanem dobozba. Ő is könnyebben elhozza haza.

2018. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocs, akkor nem jól írtam. Nem az én tesómról van szó, hanem anyáméról. Lehet, hogy tényleg félreérthetően fogalmaztam. Egyébként egyáltalán nem vagyok finnyás. De romlott kaját ne hordjon már ide...
2018. okt. 29. 14:58
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Aznap viszi haza a kaját mikor megfőzték? Mert a konyhán nem tartogathatják napokig, hetekig az ételeket!
2018. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem. Otthon tartogatja, és amikor úgy adódik, akkor idepakol egy csomó mindent. Szerintem azt, amit ők már nem esznek meg.
2018. okt. 29. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem teljesen világos. Külön hűtő van? Vagy közös? A te hűtődbe ne engedd bepakolni a kaját.


Amúgy részvétem. Én max. előző napi kaját eszem meg. Hogy lehet + 1 hetes kajákat megenni? Brrr :(

2018. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy világosan leírjam végre: anyámmal élek. A húga dolgozik konyhán. A húga hordja ide a kaját, ha kérjük, ha nem, anyám ebben partner, mert mindent elfogad, ami "ingyen" van. Hiába mondom anyámnak, hogy tényleg csak olyan ételt fogadjon el, ami friss és ehető. Az a válasza, hogy akkor legközelebb nem ad semmit. (Mintha rá lennénk szorulva.) Idősebbek, de azért mindennek van határa. Ráadásul ő is főz.
2018. okt. 29. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Na így már világos!

Akkor közöld a nagynénéddel, hogy nagyon szépen köszönitek a kedvességét, de nem kell ennyi ételt idehozni. Anyukáddal is beszélj! Mondd meg neki, hogy lehet ezt okosan is csinálni, ne landoljon a kaja a szemétbe, és hogy betegek is lehettek, ha romlott kaját esztek. Vagy fagyasszátok le az ételt.

2018. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
El kell költözni "anyád"-tól és akkor mindent úgy csinálsz, ahogy te szeretnél. Ennyire egyszerű.
2018. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Tesódnak kéne szólni hogy a kész kajákat ne halmozza fel otthon mert csak a baj van belőle. Ha alapanyagot visz ami több napig eláll az rendben van ami kész van az még maximum másnaposan elmegy, de utána már nem. Anyukád meg simán sajnálja kidobni mert úgy lett nevelve hogy élelmiszert nem szabad kidobni, de megenni sem tudja. Itt valóban a testvéredet kellene beszabályozni hogy csak annyit vigyen haza amennyit a drága anyuka meg is eszik.
2018. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Vegyel egy kulon hutot ha nem tudsz elkoltozni, problem solved :-)
2018. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!