Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van/volt a családodban híres...

Van/volt a családodban híres ember?

Figyelt kérdés
Nekem anyai ágról a "leghíresebb", legnagyobb elismerésre szert tevő rokonom a nagyapám volt, országos szinten elismert orvos volt, a helyi levéltárban részletes leírás van az életéről, munkásságáról.
2019. febr. 2. 21:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
De Te mire vitted? Vagy csak más fényében tündökölsz?:D
2019. febr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem max annyi, hogy az apai nagyapám a végrendeletében a vagyona jelentős részét felajánlotta középiskolai ösztöndíjra, a helyi tanulóknak. Ahova jártam gimibe ott is hirdették, mint "vezetéknév"-ösztöndíj (ami, ugye az én vezetéknevem is). Nekem ennyi elég is volt, így is az egyik tanár, mikor meg tudta, hogy az én nagyapám volt, nekem köszönte meg... Hát mondom magamban, nekem ne köszönje én biztos inkább a családomra hagytam volna.
2019. febr. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik unokatestvérem szerepelt a big brotherben. Nem, nem vagyok rá büszke :D Apám híres vállakozó a megyében, az számít? :D
2019. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Igaz nekem nem rokonom, de nagybátyám felesége többszörös olimpiai bajnok a téli olmipián (sportot inkább nem írok mert felismerhető lesz :D)
2019. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a felmenőim között van Deák Ferenc és Széll Kálmán is.
2019. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, egy szóval nem mondtam, hogy nincs híres ember a közvetlen felmenőim között. Ettől függetlenül nem kell felvágni ezzel, mert nem a te érdemed.
2019. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

Miért probléma az, hogy valaki kíváncsi erre? Ez még nem felvágás, csak egyszerű kíváncsiság. Én sem felvágok a szépapámmal. Nem is tudnék, mert nem közismert a neve, csak a kifejezetten ezzel foglalkozó kutatók, történészek ismerik, ettől függetlenül jó érzés, hogy tudom: ki volt ő. Hogy büszke vagyok rá, az nem azt jelenti, hogy felvágok vele, vagy a fényében akarnék tündökölni. Jó érzéssel tölt el, hogy azt csinálta, amit és ennyi. Ha valaki kérdezi, szívesen elmesélem, mert miért ne? Nem titok, nem szégyen.

Ha valakinek olyan rokona, őse van, akit valami rosszat tett, azt megértem, hogy szégyenli és nem kíván vele dicsekedni. Ettől más még felnézhet az ősökre/rokonokra.

Akit bánt a téma, vagy nem érdekel, ne nyissa meg a kérdést. Ennyi.

2019. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Metionin ***** válasza:
92%
Nem, nálunk mindenki egyszerű paraszt volt.
2019. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Apukám nemtomhanyadik nagyanyja elég közeli kapcsolatban volt Benyovszky-val
2019. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%
Házasság révén került a távolabbi családba. 1956 kapcsán "gyilkosként" emlegetik.
2019. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!