Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Komolyan olyan nagy dolog,...

Komolyan olyan nagy dolog, hogy én külföldön fogok tanulni egy fél évig?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért van beleégve a magyar köztudatba, hogy külföldön nyaralni vagy repülni olyan húde "úri dolog", amikor az emberek a Balatonra járnak üdülni (nem szabadstrandra, hanem egy három csillagos hotelbe, plusz balatoni büfék, vízibicikli, élménypark). Persze, nem olcsó, de korántsem a felső tízezer luxusa.

Kaptam egy külföldi ösztöndíjlehetőséget, a nagyszüleim azt mondták a szemembe, hogy a művésznőnek már nem felel meg az egyszerű Magyarország, KÜLFÖLDRE kell mennie. 2 hét múlva a falujukban mindenki tudott róla (eskü, csak nekik mondtam el). Unokatesóim egy kanál vízben meg tudtak volna fojtani, meséltem nekik (mivel már mindenki tudta), hogy melyik légitársasággal utazom, beszóltak, hogy muszáj volt felhoznom, hogy én kimegyek. Egyikőjük most bőszen nézegeti a külföldi gyakornoki programokat, hogy ő is meg tudja ám csinálni.


Nem luxusban fogok élni ott kint, kb. olyan életszínvonalon mint itthon, annyi pénzből, mint itthon.


2019. febr. 18. 16:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az első bekezdéshez még annyit, hogy a szüleim néha szoktak járni buszos túrákra külföldre, amit én repülővel olcsóbban is ki tudnék hozni, de ők is hadakoznak, hogy áá, nem.
2019. febr. 18. 16:06
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Szimplán nincs elterjedve, ennyi. Pl Erasmusra is tök kevesen jelentkeznek. Unokatesóid meg irigyek, ne is foglalkozz velük. Élvezd a kint töltött félévet és ne foglalkozz a beszólásokkal.
2019. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Irigykednek es kesz, nekik nem adatott meg egy ilyen lehetoseg es most rad irigyek mert neked az oledbe hullott. Ki kell hasznalni es nagyon jol teszed ha mesz. Itt nem csak a tanulas miatt hanem vilagot latsz, megismerhetsz mas varosokat,utazgathatsz is. Nehogy mar egy ilyen lehetoseggel ne elj mert a nagyszuleid maradiak az unokatesoid meg irigyek. Egyebkent annyit tennek meg hozza hogy annyi penzbol nem biztos hogy megtudsz lenni mint amennyibol itt, ott valami olcsobb de van ami 4x annyiba kerul de persze ezt majd kitapasztalod, ettol fuggetlenul jol teszed es ne hallgass senkire.
2019. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd őket a fenébe, ha ennyire rosszindulatúak. Nekem mindkét testvérem többször is volt kint külföldön (Hollandia, Német, Szlovák) dolgozni, és utazni is, ráadásul még a válság idején, és mi sosem voltunk se gazdagok, se semmi. Sőt, akkoriban pláne nem voltunk azok. Mégsem piszkálta őket egy rokon sem. Ereszd el a füled mellett, sajnos úgy látszik a családod nem tud örülni ennek. :( Amúgy hány éves vagy, mit tanulsz?
2019. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Hmmm...de rossz indulatúak a rokonaid...hagyd rájuk a pi...ba,menj ki,és ha van egy csepp eszed feléjük se nézel!
2019. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
leszaromtabletta
2019. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Kérdés az is, hogy te mennyire vagy szent az egészben...
2019. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

1. Annyira nem nagy dolog, de KLASSZ dolog. A BME-ről sokan mennek, oda sokan érkeznek Erasmus ösztöndíjjal.

2. Tanulj (tapasztalatcsere)! Láss világot! Bulizz (mértékkel)!

3. Szard le őket! A nagyszüleidet is! Kádárérabeli berögződések áldozatai. Az unokatestvéreidet meg legalább munkára ösztönözted.

2019. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
7-es, ezt nem értem, ebben a témában hogyan lehetne szentnek lenni? Vagy csak a szokásos beszólás, mert hadd szidjad már a kérdezőt, ha nem adott támadási felületet, akkor is?
2019. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy elég szar rokonságod lehet, a lányom szeptemberben 2 évre megy 10 ezer km-re (mesterszak az egyetemen), de az egész család őt bíztatja, büszkék rá.
2019. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!