Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan hívja a gyerekem...

Hogyan hívja a gyerekem apukámat? Azt mondta ő a papa megszólítástól rosszul van.

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg az hogy nemsokára születik az első babánk, én 26 éves vagyok. Apukám 46 éves és valahogy még csak most kezdődik nála ez a kapuzárási pánik, bár mindig is laza volt, minden barátom, barátnőm tengezhette iskolában, a bulikba ha kellett éjfél után is értünk jött, csapatostul vitt minket haza, és együtt járunk nyaralni is, igazából nagyon fiatalos. Mostani barátnője is 28 éves, szóval mondhatni hogy nem igazán tudja elfogadni sajnos hogy telik az idő felette, mindig kapaszkodik valamibe, ami fiatalítja. Most hogy jön a baba nálunk, kikötötte hogy ő nem papa, őt ne hívjuk így, a mai mérce szerint még bőven lehetne apuka stb stb...

tudom hogy ez a részéről nem egészséges hozzáállás, de mivel egyébként imádjuk, rengeteget segít nekünk a párommal, anyagilag, lelkileg, barátilag mindenhogy, szeretném figyelembe venni ezt a lökött kérését. A keresztnevén nem szeretném ha szólítaná a gyerek, mivel van egy ugyanilyen nevű testvére a páromnak, így keveredés lenne, plusz azért jó lenne ha a gyerek majd tudná hogy van valami rokoni kapcsolat....


Valakinek van valami jó ötlete ami kedves/humoros és legfőképpen egy gyerek számára elfogadható a szokásos nagypapa/papa/nagyi helyett?


Köszönöm előre is!


2019. ápr. 9. 23:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem bántásból írom, de olyan butaságon agyalsz amin nem kéne. Nemcsak azért mert a gyerek még meg sem született, és legalább 2-3 év mire beszélni fog, hanem azért mert a gyerek majd maga fogja nevezni a környezetét. Hiába fogod neki mondani, hogy

- nézd kicsim, ott van batman( apád) .. a gyereked úgy fogja szólítani ahogy ő gondolja.

Engem az anyját legalább 5 éves koráig Angélának hívott. Pedig mindig úgy szóltunk hozzá, hogy anya így anya úgy..Aztán gondolt egyet, és anyuka lettem.

Nagyapját kicsinek papinak hívta, majd gondolt egyet, és Miska lett.. Nővéremet Lujzának hívta..és ma is így hívja. Pedig Erika a neve..

Kár ilyen kérdéseken agyalni, mert semmit nem fogsz tudni tenni.

2019. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell ezzel foglalkoznod, majd apukád meg a gyerek lemeccselik egymással...:)

Egyik haver 36 évesen lett nagyapa... na képzeld ő mit szenvedett ezzel...:)

2019. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem "kapaszkodik valamibe, ami fiatalítja", hanem nem öregedett meg, és kész. Vannak ilyen emberek. Szerintem ne erőltesd a papázást (bár mondjuk annyiban jó pont ez a szó, hogy sosem lehet róla tudni, hogy apát vagy nagyapát értenek alatta, így nem öregít annyira).
2019. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

Nem olvastam végig a litániádat. Errefelé a papákat tatának hívják egyesek.

Én inkább ettől a szótol vagyok rosszul 😂

Hívható még : nagyapa, nagypapa, nagytata illetve keresztneve -papa vagy keresztneve bácsi megszólítás.

2019. ápr. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezd meg apukádat hogy ha nem mondhatod hogy nagypapa akkor hogy hívd gyerek elött?
2019. ápr. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Párom apja dettó ugyanez, kb hasonló korú lehetett, mikor először lett nagyapa (sógornő fiatalon szült). Megvolt nála is a kikötés, azóta még párom is csakazértis papónak hívja, és rajtaragadt az évek során. :D

A gyerek előtt sose volt ebből gáz.

2019. ápr. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

Hívjátok Papsajtnak! 🤣


De lehet simán nagyfater. Vagy "Feri bá(csi)".

2019. ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

A lányom 14 hónapos, mivel csak a papa és a mama szót tudja kimondani, így neki mindenki mama és papa :D volt mikor én voltam papa és a férjem mama :D ha a fejem tetejére állok, sem tud még senkit máshogy hívni :D


Bőven ráértek még ezen a kérdésen gondolkozni, majd kialakul, hogy fogja hívni apukádat, de azt már most értesd meg vele, hogy amíg nem tud beszélni a gyerek, addig bizony papának fogja hívni, mert egyszerűen mást nem fog tudni kimondani.


Kérdezd meg apukádat, hogy hogyan szeretné, ha hívná őt a gyerek, és próbáld arra tanítani (pl az én lányom, mikor a kutyára mondja, hogy papa, mindig mondom neki, hogy nem papa, hanem kutyus)


De mindenképpen értesd meg vele, hogy ha ő azt akarja, hogy Zsoltinak hívja, az egy jó darabig nem fog működni, mert egyszerűen a gyerek nem fogja tudni kimondani.

2019. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is a probléma elöször 2-3 év múlva fog ténylegesen elökerülni, egyelöre még nem katuális.

Másodszor a gyerek garantátlan enm kever össze két embert azért, mert azonos keresznevük van.

Harmadszor ha azzal nincs gondod, hogy a nagybátyját csak keresztnéven szólítja - és ott sem nevezi meg a rokonsági fokot, akkor ez apukád esetében sem fontos.

Negyedszer egyszerü megoldás, hogy a párod testvérét Zolinak szólítja, apukádat meg Zoli bácsinak (ismerös családnál a nagymamát nevezi az unoka NN néninek) - akkor megvan a külön megnevezés.

Ötödször arra is megvan minden esély, hogy a gyerek kitalál neveket, és azt fogja használni.


Emellett nem kizárt, hogy mire erre sor kerül, addigra apukád is meggondolja magát.

2019. ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

"valahogy még csak most kezdődik nála ez a kapuzárási pánik"


Na ezen jót derültem. Tudod te mire mondják, hogy kapuzárási pánik? Egy 46 éves ember úgymond még egy javakorabeli férfi :-D

Amúgy osztom az első válaszoló véleményét.

2019. ápr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!