Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagypapám megemlékező miséjére...

Nagypapám megemlékező miséjére ha nem megyek el az gerinctelen dolog?

Figyelt kérdés
Drága nagypapám akit nagyon szerettem 2006 februárban hunyt el. Azóta nagymamám évente egy misét fizet a tiszteletére, amelyre az egész családnak jelenése van. A problémám a következő. Tíz éve halt meg a papa, a másik fele pedig hogy apám testvérével, és az említett nagymamával, de még apámmal sem vagyunk beszélő viszonyban, és nem szeretnénk velük találkozni. Az egyértelmű hogy a temetőbe kimegyünk a családommal, és viszünk virágot, mécsest, de a templomban ezen a képmutatáson ami tíz éve zajlik nem szeretnék részt venni. Őszintén megmondom hogy a papa mindig is jó papa volt, a mama viszont csak a rosszindulatú cselekedeteivel, pofonjaival, sz.rkavarásával vált emlékezetessé az életemben. Úgy érzem a misével nem a nagyapám emléke előtt tisztelegnék, hanem azt a színjátékot kéne végig néznem hogy megy áldozni a vénasszony, és az első sorban peckesen ül, hogy mindenki lássa...Nekem a papa emléke itt van a szívemben, szeretettel gondolok rá, nekem ez a legnagyobb tisztelgés ő előtte, nem pedig a templomban való képmutatás...szerintetek?

2016. márc. 18. 06:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem mondanám gerinctelenségnek. Tégy lelkiismereted szerint.
2016. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Az lenne gerinctelen, ha elmennél.

Az exem családjában volt ez nagy divat, hogy évente egyszer menni kellett a templomba, mert a Mamáért tartanak misét. Annyi volt a Mama dolog, hogy felsorolták a nevét másik 15 mellett. A temetőbe egyszer se mentek ki, hogy egy szál virágot vigyenek, de ott pöffeszkedtek a templomban évente egyszer, és ha nem mentem, akkor megjegyezték, hogy ezek szerint a saját rokonaimról se szoktam megemlékezni. Dehogynem, csak nekem ehhez nem kell templomba menni.

2016. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem az. Azzal semmiképp sem tisztelegsz a Papád előtt, hogy egy számodra kellemetlen dologban részt veszel. Jól gondolod, az a fő, hogy szeretettel gondolsz rá. Nekem a nagymamám mondta mindig, hogy ne járjunk ki hozzá a temetőbe, inkább gyújtsunk meg egy mécsest és gondoljunk rá.
2016. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem járok, mert nem vagyok hívő. Az szerintem képmutatás lenne, ha beülnék a templomba. Ettől függetlenül, kijárok a temetőbe és magam módján megemlékezek az elhunyt rokonaimról.

Egyet értek veled, ha nem akarsz menni. Az csak színjáték lenne.

2016. márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Már miért lenne gerinctelen dolog? Ilyenre ne is gondolj.

Én sem szoktam elmenni erre a képmutatásos misére. Egyszer meg is jegyeztem anyámnak,hogy a mama életében összesen nem volt ennyiszer templomban,mint amióta papa meghalt. /16 éve/ Azt mondta rá az édesanyám,hogy igazam van,csak a mamának ne hangoztassam.

Most már talán 4. éve is van,hogy nem megyek,de a szívemben hálás szívvel emlékezek rá.

2016. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

az említett nagymamával, de még apámmal sem vagyunk beszélő viszonyban, és nem szeretnénk velük találkozni

Mi is a kérdés? ha még apáddal sem akarsz találkozni...

2016. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

"Kérdezd meg a nagypapádat", azaz olyannak ismerted, aki éltében ezt zokon vette volna? Ha nem, akkor felesleges a mesére beülni, aztán mint a kutya, ül/áll, ahogy a forgatókönyv kívánja.


Ez tipikusan az emberi képmutatás, fizessünk a látszatért, meg költsünk (témánál maradva) síremlékre sokat, miközben éltében sajnáltunk volna bármilyen kedvtelésére a tizedét is...


Úgyhogy nem, nincs köze a gerinctelenséghez, ez a mama játéka.

2016. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gerinctelen dolog, szerintem se menj el!
2016. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

A megemlékező mise rendszerint abból áll, hogy elmondják, kiért ajánlják fel a misét. Minden más a megszokott miserend szerint zajlik. Bár én sem vagyok egy templomba járó, ha módom van a közeli ismerősök, barátok megemlékezésére elszoktam menni.

Ha te nem szeretnél ilyesmin részt venni, akkor tedd ezt meg otthon, egy csendes emlékezéssel, egy imával. De ne haraggal a szívedben nagyanyádra gondolva, hisz nem rá kell emlékezned.

2016. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
18%
Az a gerinctelenség, hogy idejössz fröcsögni a családodra. Nem akarsz velük találkozni, nem mész el. Pont. Ha itt a többség azt mondaná, hogy igen, gerinctelen, menj el, akkor mennél? Ugye, hogy nem.
2016. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!