Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, kitagadtak?

Mit csináljak, kitagadtak?

Figyelt kérdés
Apai ágon szerb vagyok. Anyukám magyar, de az apukája horvát volt, az anyukája meg magyar. Itt jön a balhé,hogy én szégyellem,hogy van bennem szerb. Ezt elmondtam a családnak és most meg kitagadtak. Büszkébb vagyok a horvát és magyar származásomra,mint arra,hogy egy történelemhamisító, agybajos nép sarja legyek.

2016. jan. 19. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Holnapra elmúlik, addig aludj egy haverodnál.
2016. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Gondold át. A történelmet nem a nép, hanem az emberek hamisítják. Vannak a szerbek között is okos, becsületes stb emberek. Arról, hogy van benned szerb vér nem tehetsz, hogy te minek vallod magad igen. Hunyadi Jánoson és Mátyáson is megy a vita, miközben ők magyarnak tartották magukat. Azért nagy különbség van a "büszkébb vagyok" és a "szégyellem magam" és megbántom a szeretteimet között. Szerintem a kitagadást meg ők fogják átgondolni :))
2016. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez nem jó hozzáállá. Először is nem tehetsz erről, másodszor pedig, ha ők ilyen szépen elvannak a több kultúrával, akkor Neked szerintem főleg hogy nem is élsz közöttük, ne legyen problémád ebből!

Szerintem ez jó és én igyekeznék megismerni minél többet a hagyományokból, szokásokból stb. ráadásul Te még a rokonok által közelebbről is tapasztalhatnád meg.

2016. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Apám még Damjanich János rokonának tartja magát.


[link]

2016. jan. 19. 19:16
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem leszel attól kevesebb, hogy van benned szerb. Igen, a szerbek sok galádságot csináltok, de mondj egy olyan nemzetet, aminek nincs hibája. Bennem meg német van, most szégyelljem magam Hitler miatt? Azokhoz a németekhez közöm nincs. (csak épp németül nem tudok a szocializmus miatt, de ez más) A magyarok 100-200 évvel ezelőtt többségben voltak a Kárpát-medence nagy részén. De az erdélyi magyar vagy a délvidéki vagy a felvidéki vagy hortobágyi vagy a pesti polgár magyar sosem volt, és sose lesz ugyanaz.
2016. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor még inkább érthető, hogy nem esik jól nekik, hogy szégyelled magad. Sokkal többet tett a magyarságért, mint sok mai politikus...
2016. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
meg is érdemled...
2016. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ilyeneken idegeskedned. amugyse hinném hogy a szerb agybajos nép lenne, sőt nekem ellenkező tapasztalataim vannak.

Ha találkozol egy külföldivel akkor is butaság az alapján megítélni hogy épp milyen a politika az országában, vagy hogy milyen döntéseket hoztak a történelemben. Mert ahhoz ez embernek semmi köze, nem tehet róla,ő nem befolyásolta, csak annyi hogy ő éppen olyan kultúrába született. Ettől nem lesz senki se több, se kevesebb.

bennem szlovák van anyai ágon, de mivel magyarországon születtem, itt nőttem fel, és az itteni szokásokat ismerem stb... ezért teljesen mindegy hogy "milyen vér" csörgedezik bennem, hiszen én 100%ig magyar vagyok.

Én inkább a hozzáálláson akadnék ki, mert nem szabad ez alapján megítélni az embert.

2016. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
nem tudom, mit kell ilyesmiket kinyilvanitanod otthon. most varod, hogy a szuleidet szidjuk? te vagy az idiota, sajnos.
2016. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak még ha leírom a szerbeknek,hogy van bennem szerb,ugyan úgy oltogatnak. Nem tartom őket barátságosnak. Ha valakik már ellenük vannak,akkor a román pajtásaikkal mindenkit szétoltanak. Büszkébb vagyok a horvát és magyar véremre.
2016. jan. 19. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!