Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonaim állandóan olyan...

Rokonaim állandóan olyan helyzetbe hívnak telefonon ami zavaró, és amikor nagymamámnál vagyok folyton sérteget. Elvárja viszont hogy hozzá menyjek minden hétvégén mert akkor nem mehetek házibuliba a nagynénimmel. Mit csináljak, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
A rokonaim tönkretesznek engem amikor a nagymamámnál vagyok folyton sérteget a nagymamám ha más ott van akkor vissza fogja magát.De a nagynénim kijelentette hogy menyjek hozzá havonta legalább háromszor.Mert ha nem megyek akkor nem visz el házi buliba a volt osztálytársaihoz.Most megsértődtek mert nem mentem velük ebédelni vasárnap is.De ha engem hívnak és nem érnek el telefonon,mert nem veszem föl akkor az apukámat hívják rögtön hogy valami baj történt velem?Ha ők egymást nem tudják elérni telefonon már rögtön aggódnak a telefon is nagyon sokáig csörög ha hívnak engem.Nagyon zavaróak tudnak lenni a rokonaim.

2019. ápr. 14. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az elmeorvost javasolnám
2019. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Járok pszihiáterhez de ebben a szakember sem tud segíteni.
2019. ápr. 14. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha zavar a telefon, némítsd le, nyomd ki. Ha nem akarsz menni, mert bunkóznak veled, ne menj. Menj bulizni a saját barátaiddal.
2019. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Mi ez a katyvasz?
2019. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi értelmes válaszokat.Úgy érzem anyukám öngyilkossága után most engem akarnak halálba kergetni.Az apukám meg nem is hallgat meg soha.
2019. ápr. 14. 17:09
 6/8 A kérdező kommentje:
DE én nem akarok miattuk öngyilkos lenni.Nem hagyom magam kikészíteni.Éppen ezért akarok valahogy kevesebbett menni hozzájuk.
2019. ápr. 14. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem akarsz menni, akkor mond el nekik. Apukáddal is meg lehetne szerintem beszélni.
2019. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Figyelj... most amit mondani fogok annál hasznosabb tanács mem fog érkezni, és ez az a dolog amit ha nem lépsz meg akkor soha nem fog semmi megváltozni. NE HAGYD MAGAD. Nem tudom hany eves vagy, ha jol látom nem írtad ki. Nagyon sajnálom ami az anyukáddal történt, nekem az apukám lett öngyilkos. Ismerem az érzést amibe vagy. Családi nyomás, elnyomás, befolyásolás. De neked muszáj fellépned azok ellen a dolgok ellen amik fájnak neked és rosszul esnek. De egy dolgot ne feledj. Hogyha tudod hogy valamit azért tesznek a rokonaid, mert jót akarnak neked, ne ellenkezz. De ha valaki bánt, megsésért, vagy minden áron irányítani akar akkor mond meg hogy NEM. Ez irto nehez de egykor én is megtettem az édesanyámmal szemben. Rettegtem hogy megutál. De nem ez lett, egy ideig rosszba voltunk nagyon is de egyszer megtettem azt a lépést hogy elmondtam neki hogy amit ő csinál velem az nekem rossz és rossz úton haladok, szeretlek anya de én most akkor is azt fogom tenni ami nekem jo. Aztan egy ido utan belatta az igazamat es szeretjuk egymast. Csak felnottem. Van sajat eletem ahogy neked is. Tudnod kell eldönteni mi az ami még jó neked és mi az ami már kész terror. Ne feledd ez a te életed, magadra mindig számíthatsz.
2019. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!