Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne tapintatosan...

Hogy lehetne tapintatosan megkérni a feleségem, hogy magyarázza el a gyerekeinek hogyan kell normálisan viselkedni?

Figyelt kérdés
Elég sok idegesítő, fárasztó dolgot csináltak már, de nem teszek minden apróságot szóva, pl.rengetegszer volt már hogy egész nap nálunk voltak és egész nap hisztiztek, veszekedtek egymással. Tegnap anyám is nálunk volt, aztán befutott a feleségem 2 lánya, és ott nálunk, az anyám előtt megtépték egymást. A feleségem meg csak legyenit, hogy ezek ilyen buta libák, meg a kissebbikre amúgy is ráfért már egy megcibálás.Szóval nem igazán tudnak viselkedni,én meg nem szívesen utasítom rendre őket, nem akarok komolyabb konfliktust a családban, de amit csinálnak már felháborító.
2019. ápr. 27. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Tenni nem tudsz semmit, vagy elneßzed továbbra is, vagy külön mentek egymástól.


Ezt ugyanis még a házasságkötés elött, a kapcsolatotok elején kellett volna tisztázni!

2019. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a lányok? Mennyit vannak nálatok? Ha ez a két leányzó például középiskolás, akkor 1. már kicsit késő őket kulturált viselkedésre nevelni, ha eddig nem tette senki 2. ha kiskorukban megkapták a megfelelő nevelést, akkor nem tudsz mit csinálni, ilyenek lettek, kész. Viszont a Te otthonodban akkor is megkérheted őket, hogy a Te fogalmaid szerint helyesen viselkedjenek.ű


Ha kisgyerekekről van szó, akkor viszont a hiszti és a veszekedés, amelyeknek azért nyilván vannak fokozatai, akár teljesen normális életkori viselkedést is takarhatnak.


Jó lenne kicsit közelebbit tudni a konkrét helyzetről:)

2019. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

"nem akarok komolyabb konfliktust a családban"

Még akkor sem, amikor már felháborító valami? Akkor ez van, ezt kell szeretni. Vagy a sarkadra állsz, mint egy férfi, vagy meghunyászkodsz, és viseled a következményeit.

2019. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Már 24 és 28 évesek, az anyjukkal 5 éve vagyunk házasok. A szomszéd városban laknak, viazonylag gyakran vannak náluk, kb.2 naponta. Ha külön-külön vannak minimális baj van velük, de együtt katasztrófák. Nem akarom letolni őket, mert egy családon belül másképp rendeződnek a konfliktusok (pláne náluk), mintha egy "kívülálló" is szót kap. Pl.egymással ha összeverekednek, 1-2 óra múlva már együtt diskurálnak, vagy ha a feleségemet kiakasztják szépen letorkolja őket, 10 perc múlva meg gyere kislányom,itt a kávéd. Tehát egymás között szinte minden belefér nekik, de attól tartok hogy ha én , mint "idegen" beleszólnék abból tartósabb harag lenne, esetleg a feleségem is megsértődne hogy direkt bántom a lányait.
2019. ápr. 27. 11:43
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy meg akarnék hunyászkodni.
2019. ápr. 27. 11:46
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor azt hittem 8-10 evesekrol van szo! Gyerekeknel meg elofordul, de egy felnott ne viselkedjen igy! Engem nem erdekelne a sertodes! Szepen rendre kell oket utasitani, - bar ez az anyjuk dolga lett volna. Nem kell tulkonspiralni, meg kell mondani, hogy ha nem tudnak viselkedni, akkor nem johetnek tobbet egyutt! Az a te otthonod is Kerdezo..jogod van beleszolni!
2019. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, a kérdés alapján azt hittem, hogy max 10 éves gyerekekről van szó. Ez nagyon gáz. Szerintem ez már nem az a kategória amikor ezt tapintatosan kell közölni. Üljetek le és beszéljétek meg, hogy szerinted ez így nem állapot és legalább mások előtt embereljék már meg magukat. Basszus, felnőtt nőkről van szó!
2019. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
te jo ég, en is azt hittem kamaszokrol beszélsz.. Én leültetnėm őket és beszélnék velük.. Ez a viselkedés nem normális!!
2019. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi van?!

Két felnőtt nő és verekednek meg "megtépik" egymást? Ne haragudj, de ez nem kicsit gyerekes. Leülhetsz velük megbeszélni hogy ez nem normális, de ha nem hallgatnak rád (márpedig valószínű, hogy nem fognak) akkor nem sok mindent tudsz tenni. Az anyjuk jól elrontotta a nevelésüket, ha ezt normálisnak gondolják...

25 éves vagyok, de eszembe nem jutna megtépni a 21 éves öcsémet...

2019. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezért nem kell olyan nővel összejönni, amelyik viszi az utánfutókat is. Szopás, mondom ezt nőként. Tök mindegy te mit csinálsz/mondasz, jól nem jöhetsz ki belőle.
2019. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!