Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy nem szeretek...

Normális, hogy nem szeretek az apukámmal lenni?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig kellemetlen helyzetbe hoz mások előtt, vagy ha kettesben vagyunk akkor olyan témákat/kérdéseket dob fel mindig, amiről nem szeretnék beszélni egy fárasztó nap után otthon


Mindig feszült, és kicsit sem könnyít a kapcsolatunkon, hogy anyukámmal ellenben (viszonylag) jól kijövök, vele nem csak mások szidalmazása, a siránkozás meg a rossz dolgok szoktak témák lenni amikor beszélgetünk: ha hármasban vagyunk akkor ők szoktak egymás közt beszélgetni, én meg kissé "ki vagyok zárva" a társalgásból



Hogyan kezelnétek a helyzetet?

Egy elég nyitott, laza és játékos srác vagyok alapból, de amikor vele kell lenni akkor feláll a hátamon a szőr, annyira letargikus a hangulata, és semmivel nem tudom (tudtam, amikor még fiatalom azt hittem hogy fel tudom) vidítani, olyan mintha az lenne a baja hogy egyáltalán létezem 😄


Valaki aki családi kapcsolatokban vagy pszichológiában jártas, az tud ötleteket vagy tippeket mondani, hogy általában mikor szokott ilyen helyzet kialakulni? (Nem az én esetem konkrétan, mert ehhez egy fél év terápia kellene kb. hogy teljesen megismerje a helyzetet, hanem általánosságban)



2019. ápr. 30. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál már vele beszélni erről?
2019. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem mertem felhozni otthon, egyelőre a középiskolában ahová járok, ott van egy pszichológus, és vele szoktunk beszélni a tanulási meg családi gondokról
2019. ápr. 30. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A pszichológus mit mond?

Próbálj meg vele az élményeidről beszélni. Hogy miről olvastál, vagy merre jártál, mi történt veled. Vagy egy témáról, ami téged izgat. Vagy arról, hogy mik a terveid a jövődre nézve, s neki mi a véleménye stb.

2019. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, pont ilyesmi szokott lenni egy alkalom a pszichológussal: kicsit beszélgetünk a "normális" dolgokról, aztán kicsit mindig a mélyebb vizekre evezünk, ami nekem ugye a családom és a szüleim


Furcsamód apa is rosszul jön ki az ő szüleivel, próbál minden kapcsolatot megszakítani velük, és ezért is szomorít el a dolog, mert én (meg gondolom ő sem) szeretné hogy mi is csak kerüljük egymást meg örök haragban éljünk mint ő is az ő szüleivel már évek/évtizedek óta



Remélem ha majd felnőttként sikerül leválnom tőlük, akkor átértékelődik majd sokminden a családdal kapcsolatban mindannyiunkban

2019. máj. 1. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!