Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Máshol is megszólják azokat,...

Máshol is megszólják azokat, akik Budapestre mennek tanulni?

Figyelt kérdés
Néhány rokon nálunk agybajt kap, hogy mit fognak szólni az emberek, hogy a gyerekek Budapestre mennek egyetemre, mert az fogják róluk terjeszteni, hogy buliznak vagy azt, hogy a család túl sznob ahhoz, hogy vidéki egyetemre küldje a gyerekeket (hangsúlyozom, NEM az a lényeg, hogy a gyerekek mit csinálnak ténylegesen, hanem, hogy mit fognak terjeszteni róluk).
2019. máj. 10. 18:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan azokra a vidékiekre jellemző, akik szerint Budapest az isten, és aki nem oda született, de oda akar költözni, az felfelé törleszkedik. Az így gondolkodókat legszívesebben elhoznám Pestre egy napra, akkor látnák, hogy ez ugyanolyan, mint az ő városuk, csak nagyobb, az utcák ugyanolyan koszosak, a közlekedés ugyan valamivel jobb, viszont sok a csöves, és ugyanúgy megvan az is, hogy egyes utcák szépek, mások meg életveszélyesek, mint az ország többi városában, csak a szélsőségek nagyobbak. Rögtön leszoknának erről az "utálom Budapestet, mert titokban ismeretlenül is imádom, csak ez ciki" mentalitásról.
2019. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Mint ha csak az èn ismertsègi köröm/ rokonaim szájából hangzanának a soraid :( 😂 Ugyan ez van velem is , nèhány rokonom s ismerősöm(sajna a közeliek) egyszerűen nem birtak bele nyugodni abba ,hogy èn Pesten szeretnèk egyetemre járni , s nem abba a kisvárosba akarom leèlni az èletem ahol most lakom.

Csak nèhány megjegyzèst említek : èn is megkaptam azt ,hogy sznob vagyok, hogy micsoda ember vagyok ,hogy így utálom a szülővárosom ,ilyet ők mèg nem hallottak, bele kevernek majd a rosszba a drogok világába s a partizásba , Hülye vagyok ,hogy nem egy közelebbi városba megyek egyeremre..stb stb

Megmondom neked őszintèn èn az ilyeneken már csak röhögni szoktam , vagy egyik fülemen be másikon ki. Nem kell az ilyen megjegyzèsekkel s retardált emberekkel foglalkozni, mèg jó ,hogy nem ők döntik el melyik városba menj továbbtanulni. :)

2019. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
Nagymamám kedvenc mondása, hogy "Pest, feketére fest". Sajnos falun ez nem ritka jelenség.
2021. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!