Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne vesszen...

Mit csináljak, hogy ne vesszenek össze miattam a családtagjaim?

Figyelt kérdés

Van egy nagybátyám + a családja akiket nagyon(!) nem szeretek. Egyik oldalról sincs igazából túllángoló szeretet, nem vagyunk igazán jóban. Ehhez jön még, hogy mostanában rengeteg dolgom van hétvégente, általában örülök, ha este hazaesek, megfürdök, és mehetek aludni.

Most át akarnak jönni szombaton látogatóba (olyan kéthetente, havonta ragaszkodnak az ilyen p0favizithez, amin igazából senki nem érzi jól magát, de "muszáj, mert úgy illik egy családban"), de nekem meg dolgom van aznap, nem lennék otthon.

Na most ők rettentően sértődékenyek, így meg fognak sértődni, ha nem leszek ott. Ami engem egyáltalán nem is érdekelne, felőlem duzzoghatnak, csak az a baj, hogy ilyenkor a szüleimmel bunkóznak utána, a mániájuk, hogy ők "hangolnak ellenük", meg beszólogatnak nekik, hogy milyenre neveltek, bezzeg az ő lányuk...

Na most én ezt nem akarom, felőlem rám durcizzanak, de nem szeretném, hogy a szüleim "vigyék el a balhét" helyettem, és nem tartom fairnek ezt, hogy náluk panaszkodnak. Mondtam már a nagybátyámnak hogy nekik semmi közük ehhez, de nem érti meg. A szüleim meg nem igazán tudják kikerülni őket, munkakapcsolatban vannak, szóval nekik tényleg nem jó haragban lenni egymással.

A kérdésem igazából nem is erre a hétvégére vonatkozik, hanem úgy általában... mi a megoldás ilyenkor? Elérhető valahogy, hogy ha már mindenképp haragudni akarnak, akkor legalább rám haragudjanak, és ne a szüleimet cseszegessék?


2019. júl. 11. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valakin ki kell élni magukat ha téged hidegen hagy a hülyeségük. Szerintem nem tudsz mit csinálni
2019. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Rosszul látod a dolgokat. Nem miattad vesznek össze.
2019. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát felőlem hisztizhetnének, ahogy csak akarnak. Az én életem túl rövid ahhoz, hogy idióta emberekre pazaroljam az időmet. Ti, úgy látszik, örökké fogtok élni, ha ennyire ráértek.
2019. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

A nagybátyád és a szüleid csak eszköznek tekintenek arra, hogy valakin levezessék a saját belső feszültségeiket.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de a te életed magadnak kell, hogy a legfontosabb legyen. Fiatal emberként előtted a jövő, azzal törődj, ne a "családi békével". Ami amúgy sem létezik soha, főleg nem Magyarországon. Ha igazán létezik, az maga a csoda, és áldás, egy jól működő családrendszer erdménye (de még ott is vannak viharok); sajnos legtöbbször csak álságos dolog, a "velünk minden rendben van" színpadképe - és mindig valaki élete árán valósul meg. Az a valaki a családi bűnbak. Ne akarj az lenni.

2019. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szüleim miért tekintenének eszköznek? Őket szidják, miattam.
2019. júl. 11. 11:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagyis hát nem szó szerint miattam, de azon az apropón, amit én csinálok, nem pedig ők.
2019. júl. 11. 11:09
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Nem te vagy az oka a nagybátyádék haragvásának, te csak az indok vagy, amire ráfoghatják, egyfajta casus belli.

"hogy ők "hangolnak ellenük", meg beszólogatnak", "úgy illik" Eszerint a nagybátyádékkal szemben apádék alérendelt szerepben vannak, amiből nem tudnak vagy akarnak kilépni, ezért kvázi megalázzák kissé magukat ezzel a helyzettel. Vagy a nagybátyád teszi ezt az öccsével, hogy az tudja, hol a helye!

Ne vidd el helyettük a balhét, mert nem kell. Ez apád és a testvérének konfliktusa. Egyébként meg ha munkaviszonyban vannak, azt munkahelyen is meg lehetne beszélni, nem kell a családi békét zavarni vele.

2019. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mást nem tudsz csinálni, minthogy a szüleidnek lelki támogatást nyújtasz. Ha te nem szeretnél találkozni ezekkel a rokonokkal ilyen gyakorisággal, akkor nem kell. Kérd meg a szüleid, hogy ha őket szidják miattad, vagy náluk tesznek panaszt, amiért nem vagy ott, akkor csak azt mondják, hogy felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz, és ha nem tetszik valakinek, veled beszélje meg. Persze azt is elmondhatják, hogy ők elégedettek veled. A saját elképzeléseik szerint neveltek, és megértik, ha ez valakinek nem tetszik, de ők akkor is ezt tartják helyesnek.


Persze ha igazán rá vannak kényszerítve a munka miatt, akkor letagadhatják a véleményüket, de azért ez hosszú távon nem egészséges. A munkakapcsolatot nem kéne ilyen személyes dolgoknak befolyásolni.

2019. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ki a francot érdekel, hogy szerintük kötelező a pofavizit? Nem kell minden hülyének ajtót nyitni még akkor se, ha az éppen családtag... Aki hülye akar lenni, legyen hülye egyedül.
2019. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak. Ez nem rólad szól, hanem kettejük sza.r viszonyáról. Ha nem "miattad" csesztetnék apádat, akkor más ürügyet találnának. És hogy mit tegyetek? Álljon már apád a sarkára, és küldje el a πcsába a nagybátyádat. NEM kötelező összejárni mikor rühellitek egymást.
2019. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!