Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy maradjak nyugodt, ha...

Hogy maradjak nyugodt, ha veszekednek a családtagjaim?

Figyelt kérdés

Húgom 3 éves,és nemrég kezdődött el a dackorszak,szinte mindennap üvölt 1 órán keresztül. Anyám viszont elég ingerlékeny,és olyankor ő is elkezd veszekedni a gyerekkel..múltkor leöntötte vízzel.

Én pedig elég rosszul viselem az ilyen helyzeteket,múltkor összevagdostam emiatt a karom (de erről nem tud senki). Most is pont ilyen helyzet van,és igyekszem "ellenállni". 16/L



2018. ápr. 8. 11:52
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
96%
Te most éled a kamaszkorodat. Te is egyfajta dackorszakot élsz meg. Túlérzékeny lettél,de ebben az esetben nem az a megoldás, hogy kárt teszel magadban, hanem megpróbálsz beszélni anyukáddal, hogy a húgoddal szembeni viselkedését nem tartod helyesnek és elmondod neki, hogy mit tartanál ebben az esetben helyesnek. Állj ki az elveidért, és soha, de soha ne fordulj magad ellen. Amit még tenni tudsz, az az, hogy tanulsz a szüleid hibáiból,és ha neked lesz majd gyereked, soha ne kövesd el ugyanazt a hibát.
2018. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Magyarázza már el nekem valaki, hogy minek lett ennyire divat eza vágdosas?

Ezzel jobb lessz?

Inkább verj szét valamit vagy mittudomén, de ettől bármi jobb

2018. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen érthető a feszültség, ami benned keletkezik ilyenkor. Nem lehet könnyű elviselni ezeket a jeleneteket, az ember egyszerre tehetetlen és szeretne is kimaradni belőlük. Emiatt viszont nem érdemes kárt tenni önmagadban! Légy erős! Gondold át, mégis miben segít ez? Megtanul tőle viselkedni a húgod? Megtanul tőle nevelni anyukád? Könnyebb lesz neked elviselni a következő alkalmat? Mindre nem a válasz. Ráadásul ha kiderül, az alapján, amit írtál anyukádról, nem biztos, hogy számodra kedvező lesz a reakciója.


Amit ténylegesen tenni tudsz: ülj le őszintén beszélgetni anyukáddal, mondd el neki, mennyire nehezek számodra ezek a helyzetek. Mondd el anyukádnak, hogy ezzel semmit sem ér el a húgodnál, hiszen pont azért üvölt és hisztizik, hogy megkapja a figyelmet. Ha látja, hogy elér valami hatást - mégpedig azt, hogy anyukád felidegesíti magát, veszekszik vele, akár tettlegességig, akkor eléri a célját. Nehéz, de hagyni kell ilyenkor, hadd dúljon-fúljon, ha nem reagáltok rá, abba fogja hagyni.

2018. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Áruld már el, hogy ha összevagdosod magad, az pontosan miben segít? Mert ha százszor újjászületnék, sem érteném meg...
2018. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kedves 2. és 4. válaszolónak..

Hiába magyaráznám el,hogy lenyugtat,meg ilyesmi,mert már a válaszotokban is leírtátok hogy úgyse értenétek meg.

Én meg azt nem értem,hogy ezt miért könyvelik el divatnak. Írtam a kérdésben is,hogy nem tud senki erről,ergo nem mutogatom senkinek,hogy "jajj nézd a kezem és sajnálj"..

2018. ápr. 8. 12:29
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
Mert divat az ideggyenge kamaszok között. Juj, csúnyán néztek rám, vagdosom magam. Visított a kistesóm, vagdosom magam. Rossz jegyet kaptam, vagdosom magam. Nem könnyebb mű-drámát csinálni, meg sajnáltatni magatokat mint elviselni a saját érzelmeiteket? Nem kellne ilyen életképtelen, selejtes kölyköket nevelni a túlvédelmezéssel, meg mindentől kikémleléssel. Akkor nem vagdosnák magukat a semmi miatt is. Nyápic., semmirevaló nemzedék aki a legkisebb dologtól is összeomlik. Miféle felnőtt lesz belőletek? Ha nem kaptok prémiumot fizetéskor, megölitek magatokat?
2018. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ezzel a hozzáállással esküszöm szánalmasabbak vagytok,mint én vagy akár egy divatvagdosó. Van kb. 8 milliárd ember a Földön,és ja,van akit azok a dolgok is ilyen szinten megviselnek,amiket felsoroltál. Meg van,aki cigizéssel/alkohollal/kábítószerrel/szexxel vezeti le a feszültséget,van aki vagdosással..

Amúgy nem az a problémám,hogy visít a kistesóm,hanem az,ahogy erre reagálnak.

2018. ápr. 8. 12:50
 8/24 A kérdező kommentje:
Takarodjatok már. K*rvára nem ezért írtam ki a kérdést..
2018. ápr. 8. 12:52
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Hülyegyerek jól fogsz kinézni a strandon. A vágásnyomok egész életre megmaradnak. Ha a leendő párod vagy munkaadód meglátja mehetsz is a levesbe. Nem fogsz kelleni senkinek. Sok sikert.
2018. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én vagyok a hülyegyerek (amúgy külön írják),mikor te még a kérdésre se tudsz válaszolni,csak azért írsz ide hogy belém köss?
2018. ápr. 8. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!